Office 2007 Access kısa ip uçları-1

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8511
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Orion Takımyıldızı-Bertuna Planet

Office 2007 Access kısa ip uçları-1

Mesaj gönderen trwe »

[Favorim,Herkes Excel,World,PowerPoint kullanır ama Access kullanamaz.]

Access'i ilk kez kullanmaya başlama

Office Access 2007, veritabanı oluşturma işlemini hiç olmadığı kadar kolaylaştıran çok sayıda gelişme içerir. Daha önce Access'te veritabanı oluşturan kullanıcılar bu yeni ve gelişmiş özelliklerin oluşturma sürecini ne kadar hızlandırdığını anlayacaktır.

Office Access 2007 uygulamasını başlattığınızda, ilk görünen ekran Microsoft Office Access'e Başlarken sayfasıdır. (Ancak Access'i belirli bir Access veritabanı dosyasını çift tıklatarak başlattıysanız, o veritabanı açılacaktır.)
Microsoft Office Access'e Başlarken sayfası yeni bir veritabanı oluşturabileceğiniz, var olan bir veritabanını açabileceğiniz veya Microsoft Office Online'dan belirtilen içeriği görüntüleyebileceğiniz başlangıç noktasıdır.

Şablon kullanarak veritabanı oluşturma

Access, veritabanı oluşturma işleminizi hızlandırmak için kullanabileceğiniz çok çeşitli şablonlar sağlar. Şablon, belirli bir görevi yerine getirmek için gereken bütün tabloları, sorguları, formları ve raporları içeren kullanıma hazır bir veritabanıdır. Örneğin, konuları izlemek, kişilerin irtibat bilgilerini yönetmek veya harcamaların kaydını tutmak için kullanılabilecek şablonlar vardır. Bazı şablonlar nasıl kullanıldıklarını göstermeye yardımcı olmak için birkaç örnek kayıt içerir. Şablon veritabanlarını olduğu gibi kullanabilir veya ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Çalışmıyorsa Access'i başlatın.

Açık bir veritabanı varsa, Microsoft Office Access'e Başlarken sayfasını görüntülemek için aşağıdakileri yapın:

Microsoft Office Düğmesi'ni ve sonra da Veritabanını Kapat'ı tıklatın.

Microsoft Office Access'e Başlarken sayfasında Özel Çevrimiçi Şablonlar öğesinin altında birkaç şablon görüntülenir ve Access penceresinin sol yanındaki Şablon Kategorileri'nin altındaki kategorilerden birini tıklatırsanız daha fazla şablon kullanılabilir hale gelir. Ayrıca, Microsoft Office Web sitesinden başka şablonları da yükleyebilirsiniz.Kullanmak istediğiniz şablonu tıklatın.Access penceresinin sağ yanındaki bölmede Access, Dosya Adı kutusunda veritabanınız için bir dosya adı önerir. Dosya adını düzenleyebilir ve farklı bir klasör belirtebilirsiniz. Oluştur öğesini tıklatın (veya Office Online şablonu için Yükle öğesini tıklatın).

Access, veritabanını oluşturur ve açar. Veri girmeye başlayabileceğiniz form görüntülenir.

Not: Şablonunuz örnek veri içeriyorsa, her bir kaydı şu şekilde silebilirsiniz:

Silmek istediğiniz kaydın satır başlığını girin. (Satır başlığı, kaydın hemen solundaki kutu veya çubuktur.)

Giriş sekmesinin Kayıtlar grubunda Sil'i tıklatınVeri girmeye başlamak için, formdaki ilk boş hücreyi tıklatın, ardından yazmaya başlayın. Birkaç kayıt girdikten sonra, kullanmak isteyebileceğiniz başka formlar ve raporlar olup olmadığını görmek için Gezinti Bölmesi'ni kullanabilirsiniz.

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
Access Veritabanı Notlarım ,Mayıs 2010
TRWE_2012-GET LINUXMASTER # >_
Alaydan Yetişme PC KullanıcısıCevapla