Microsoft Ofis'de Gizli Net Bağlantısını Sonlandırma

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Microsoft Ofis'de Gizli Net Bağlantısını Sonlandırma

Mesaj gönderen trwe » 14 Kas 2018, 17:38

Merhabalar

Bu aşağıdaki ekran görüntüsünde daha önce kurduğum sırf bundan dolayı kaldırıp yerine Windows XP Ofis yazılımını kurduğum,Ofis 2007 gizli net bağlantısının nasıl devredışı bırakıldığı gösterilmiştir.

Resim

Onun için ekran görüntüsünün sağ alt tarafına resimsel imzayı çaktım.Konu ve resim alıntı değil orjinal olduğundan dolayı
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!

Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte1
Megabyte1

Re: Microsoft Ofis'de Gizli Net Bağlantısını Sonlandırma

Mesaj gönderen trasmus » 14 Kas 2018, 21:17

Office 2010 sürümünde internet bağlantısı için olan anahtarı bulamadım. Galiba yok.

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen shampuan » 14 Kas 2018, 22:35

Firmalar özellikle 2012den itibaren kişisel hayata saldırmaya başladılar. "Güvenli" diye bilinen linux dağıtımlarından ubuntu bile 12.04(2012 nisan sürüm) ile beraber veri takibi özelliği ile beraber gelince ileridüzey kullanıcılar bu durumu protesto ettiler. GNU'nun babası Riçard Stallman kullanmayın bu ...nelerin dağıtımlarını demişti.
Şayet ofis 2010 sürümde takip anahtarı bulunamıyordu ise, yanılmıyorsam, takip yoktur.

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen trwe » 15 Kas 2018, 05:04

shampuan yazdı:
14 Kas 2018, 22:35
Firmalar özellikle 2012den itibaren kişisel hayata saldırmaya başladılar. "Güvenli" diye bilinen linux dağıtımlarından ubuntu bile 12.04(2012 nisan sürüm) ile beraber veri takibi özelliği ile beraber gelince ileridüzey kullanıcılar bu durumu protesto ettiler. GNU'nun babası Riçard Stallman kullanmayın bu ...nelerin dağıtımlarını demişti.
Şayet ofis 2010 sürümde takip anahtarı bulunamıyordu ise, yanılmıyorsam, takip yoktur.
trasmus yazdı:
14 Kas 2018, 21:17
Office 2010 sürümünde internet bağlantısı için olan anahtarı bulamadım. Galiba yok.
Eğer 2010 sürümünde takip anahtarı bulunamıyorsa o anahtar değerin başka bir anahtar grubunun içinde olması kuvvetle ihtimaldir.Microsoft'un böyle bir anahtar değerden kolay kolay vazgeçebileceğini sanmam.....Mutlaka vardır.Ama bilinmiyor.
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018
BATTALGAZİ 2023

Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen cankusa » 15 Kas 2018, 07:44

İlk resimde vermiş oldugunuz regedit kayıtları aşadakilerden hangisinde

HKEY-CRRENT-USER
HKEY-LOAL-MACHINE
HKEY-USER

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 15 Kas 2018, 11:30

Eline sağlık, Microsoft telemetrik veriler için kullandığı registry anahtarlarını sürekli değiştiriyor diye biliyorum
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen shampuan » 15 Kas 2018, 20:25

trwe yazdı:
15 Kas 2018, 05:04
Eğer 2010 sürümünde takip anahtarı bulunamıyorsa o anahtar değerin başka bir anahtar grubunun içinde olması kuvvetle ihtimaldir.Microsoft'un böyle bir anahtar değerden kolay kolay vazgeçebileceğini sanmam.....Mutlaka vardır.Ama bilinmiyor.
velociraptor yazdı:
15 Kas 2018, 11:30
Eline sağlık, Microsoft telemetrik veriler için kullandığı registry anahtarlarını sürekli değiştiriyor diye biliyorum
Eğer durum böyleyse bu akımı kimin başlattığı belli oluyor. Hatırladığım kadarıyla Windows XP'de bile takip olayı vardı. Bazı ileri düzey kullanıcılar arkaplan hizmetleri ve regeditten bunu durdurmayı biliyordu ama yıllar evvel okuduğum bu bilginin kaynağını hatırlamıyorum.
Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen trwe » 15 Kas 2018, 20:41

shampuan yazdı:
15 Kas 2018, 20:25
trwe yazdı:
15 Kas 2018, 05:04
velociraptor yazdı:
15 Kas 2018, 11:30
Eğer durum böyleyse bu akımı kimin başlattığı belli oluyor. Hatırladığım kadarıyla Windows XP'de bile takip olayı vardı. Bazı ileri düzey kullanıcılar arkaplan hizmetleri ve regeditten bunu durdurmayı biliyordu ama yıllar evvel okuduğum bu bilginin kaynağını hatırlamıyorum.
Teşekkürler.
Windows XP İşletim Sisteminde bilinen en meşur güvenlik açıkları şunlardı.

1.135 ve 433 no'lu MS_Server portları:Bu portlar bugün hala güncelleğini koruyan portlar çok kolay bir yönlendirilebilir.
2.İşletim sisteminde (XP) var olan Support/05.... başlayan satıcı ve destek gizli kullanıcı hesabı
3.Bugün hala güncel olan windows işletim sistemlerinde varlığını sürdüren Uzaktan Yardım ve Uzaktan Kayıt Defteri Yönetimi ki bunlar arka planda çalışan, Windows Servisleridir.
4.Bazı ileri düzey ağ kayıt defter ayarları (isteyen olursa burada yani forum yayınlarım)

Ayrıca MS_Ofis 2010 bir sisteme kurulduğu zaman Windows Kayıt Defterine tam tamına 25000 fazla anahtar ve alt anahtar ve bunlara bağlı DWORD (Verinin ilk 4 baytı), DWORD-64 (Verinin ilk 8 baytlık bölümü), String (Alfa-sayısal dize değeri ki bu değer sözelde olabilir sayısal da) hexsel (1 ve 0 lardan ve de A-F oluşan karmaşık makine kodu) değerler eklemektedir.

İşte bütün bunları gözönüne alında yukarıdaki Content değerinin hangi ana anahtarın alt anahtarında farklı bir ismle yeniden yapılandırıldığına eminim......
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018
BATTALGAZİ 2023

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen trwe » 15 Kas 2018, 20:43

cankusa yazdı:
15 Kas 2018, 07:44
İlk resimde vermiş oldugunuz regedit kayıtları aşadakilerden hangisinde

HKEY-CURRENT-USER
HKEY-LOCAL-MACHINE
HKEY-USER
HKEY-CURRENT-USER ana anahtarında......
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018
BATTALGAZİ 2023