Kısıtlı PowerPoint Sunumu Nasıl Hazırlanır?

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Mendenn
Gigabyte2
Gigabyte2

Kısıtlı PowerPoint Sunumu Nasıl Hazırlanır?

Mesaj gönderen Mendenn »

Ofis 2010 menüsünden
Dosya- Bilgi - Sunuyu Koru - Kısmında izinlere ulaşılıyor.
Buraya kadar sorun yok. Kısıtlamaya kalktığımda Bilgi hakları erşimi yönetimi ile karşılaşıyorum.
Ofis 2003 te bu olay çok kolaydı. Fakat ondan da Salt okunur olarak açıldığında Yazıcılardan (sanal yada Gerçek) çıktı alınabiliyor.

Kısaca Sunuyu sadece okuyunacak ( Çıktı almayacak, düzenlemeyecek, içeriğini kopyalamayacak) şekilde şekilde kısıtlamak istiyorum. Benim elime yapılmış olan bir sunu geçtide merak ettim ondan soruyorum.

Bunu nasıl yapabilirim. Fikri olan var mı?

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4951 kez

Re: Kısıtlı PowerPoint Sunumu Nasıl Hazırlanır?

Mesaj gönderen velociraptor »

http://office.microsoft.com/tr-tr/power ... 54324.aspx
üstteki bilgiye göre son olarak işaretlenmesi gerekiyormuş
Kullanıcı avatarı
Mendenn
Gigabyte2
Gigabyte2

Mesaj gönderen Mendenn »

Onları yaptım. Gene olmuyor.
Softmaker office 2012 adlı program ile Microsoft Office açılacak bir biçimde çalışmamı kayıt ettikten sonra şifreledim. Sonra 2013 ofis ile açtım açıldı. Kopyala yolu ile içerik alınmıyor ama çıktı olarak alınabiliyor.

Bir türlü istediğim gibi veriyi kısıtlamayadım. Kısıtla dediğim de çıkan hizmeti kullandığımda nete bağlı olmak gerekiyor ve sadece tanımlı epostalar veriyi açamıyor. Garip ya 2003 bu özelliğin bir kısmı kolay olarak yapılabiliyorken bu son sürümlerde neden bu kadar zorlaştırmışlar anlamadım gitti.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4951 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

http://www.ehow.com/how_7360039_create- ... print.html
evet sanırım eski sürümde herşey daha kolay
STAN
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen STAN »

hotmail hesabın vardır.ordaki son sürüm power point ile deneyin birde.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen seheryeli »

selam sevgili arkadaşlar, powerpoint 2013 kullanıyorum slaytın sonundaki sesin bitişinde yardımınızı rica ediyorum, resimde işaretlediğim kutucuğun içinden halloluyor sanırım ama ne yaptımsa olmuyor, ben istiyorumki resimlerle mp3 aynı anda bitsin, ama sesi bıçak gibi kesmesin uluorta, ordada yazdığı gibi hafiften azalarak bitsin istiyorum ama yapamadım..yardımınızı bekliyor saygılar sunuyorum

Resim
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Abi şu anda sistemimde Office yüklü değil.
İstediğini yanlış anlamadysam, o işaretlediğin kısımdaki rakamı değiştirmene rağmen ses yumuşak başlayıp yumuşak bitmiyor doğru mu? Soruyu netleştirmek için soruyorum.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Ses başlarken yine normal ama biterken aniden bitmeden aynen müzikler gibi ses hafifleyerek slayttaki resimlerlerle beraber bitmeli ordada azalarak bitir diyor zaten ama olmuyor neyaptımsa yinede bıçak gibi sesi berden kesip atıyor
En son seheryeli tarafından 18 Ara 2018, 10:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Abi ben bu sorunu çözmeye çalışırım. Ama Ofis kurmam lazım. Aynı sürümden kuran arkadaşlar varsa, beni beklemene gerek kalmaz onlar da yardımcı olabilir. Elimde 2007 var onu kurup bir deneyeyim olmadı. Çözersem sana bildireyim. Yalnız, işaretlediğin yerin hemen solunda "sesi kırp" var. Orayı biraz kurcala. Bir de aynen video editörlerindeki gibi yer işareti ekle olayı var. Oraları falan kurcalayarak çözülebilir diye düşünüyorum. Son karenin süresi ve bitiş şekli ile ilgili ayarları kurcalamak lazım.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Kırptım orayı da denedim mesela resimlerin süresini dakika tutup kendi kayıt ayarı var zaten gösteriyor yine olmadı onu biz powerpointin kendi gibi zor ayarlarız o ölçü işinden yani denedim olmadı
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Abi orada "durdurulana kadar dön" ve "slaytlar boyunca çal" var onlar ne işe yarıyor? bir deneyebilir misin?
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Yok yok abi iptal.
Microsoftun dediğine göre önce müziği çok hassas bir şekilde kesiyor sonra fade out yapıyorsun yani tahminim doğru. Ama müziği yanlış yerden kesersen mesela videodan uzun olursa olmuyor yine kü diye kesiliyor aşağıdaki videoda kadın anlatıyor ama maalesef ingilizce.
https://support.office.com/tr-tr/articl ... 972d3b76d8
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Bir tane örnek sunu paylaşabilirsen soruna çözüm bulmaya çalışabilirim.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

arkadaşlar yalnız powerpoint'ten çıkan normal slayt kayıtından ses kesik çıkıyor, yani istediğim gibi değil, onuda o halde internete upload yapamadım mp4 formatına çevirdim, oda çok yüksek mb 1.34 yani bir buçuk dakikalık bir süre 117 mb olamaz, ama işin garip yönü mp4 olunca ses kendi düzeldi videonun sonunu aniden kesmiyor sesi hafiften azalaraktan normal mp3 şarkıları gibi bitiriyor birşey anlamadım..bu amatörce bir deneme pek anlamıyorum öyle kendi kafama göre birşeyler yapmaya çalşıtım youtube den baktığım videolardan
En son seheryeli tarafından 27 Ara 2018, 19:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

arkadaşlar yükledim internete powerpoint'ten çıktığı gibi yani sesi kesip atıyor dinleyinci göreceksiniz, yalnız forumdan direkt açılmıyor sözde forum linkide var ama..zahmet olmazsa monitora indirir izlersiniz küçük zaten 6mb

http://dosya.co/j0xngffv0ywp/Makro_içer ... .ppsm.html