video eklenen slayt baska bilgisayarda calismiyor (cozum)

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte2
Kilobyte2

video eklenen slayt baska bilgisayarda calismiyor (cozum)

Mesaj gönderen Alesta »

arkadaslar bir sunu hazirliyorum, sununun girisinde bir film var. filmi ekle-film ve sesler-dosyadan film den ekliyorum calistiriyorum sorun yok.

ama sunuyu tutupta farkli bi bilgisayara film calismiyor. film kismini siyah ekran olarak geciyor ve resim kisimlarini da olmasi gerektigi gösteriyor.

sunuyu bütün kaynak dosyalari ile diger bilgisayara atiyorum. filmde herhangi bi format sorunu yok. (en son wmv kullandim ama avi ve mpg olarak da denedim sonuc ayni) diger bilgisayardaki ofisle benim kullandigim ofis arasinda version farki yok. (ofis 2003)

yani benim bilgisayarda sorunsuz calisan bi sunu diger bilgisayarda neden calismazü

tesekkürler.
En son Alesta tarafından 29 Nis 2006, 18:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen Alesta »

arkadaslar cözüm.

ilk önce sunu belirtim bana hazir gelmis bi slayti düzenledim. slayt icinde film ve ses dosyalarini barindiriyodu.

böyle slayti power point te degil de movie maker da düzenlemek daha uygun. power point te yukarda belirttigim sorun ortaya cikiyor. slayt oynuyor ama slayt icindeki film siyah ekran olarak ortaya cikiyor.

diger bi sorunda slayt icinde gömülmüs ses dosyasini cikarmakti. normalde ses dosyasi slayt icinden alinabiliyor ama gömülmüs bi durumdaysa ses doyasini ordan cikarmak imkansiz. (ya da ben buna normal yollarla cözüm bulamadim) ses dosyasini cikarmak icin Advanced Sound Recorder programini kullandim. program cok kaliteli bi sekilde slayt üzerindeki sesi mp3 olarak kaydediyor. mp3 olarak kaydettiginiz sesi de slayt üzerinde kullanabiliyorsunuz.

resimleri, filmi ve sesi slayt icin gerekli sekilde movie maker da düzenlediginiz zaman power pointte karsilasilan sorunla karsilasilmiyor.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4673 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Cözümü bizimle paylastigin icin tesekürler :D
Kullanıcı avatarı
artung
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen artung »

alesta arkadasim cok tesekkürler ancak hazirlanan sunu movie makere nasil aktarilacak yani movie maker ile nasil düzenlenecek biraz daha acarsan cok memnun kalacagim.saygilar
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen Alesta »

dosyayi movie maker a kalip olarak atma imkani yok. (veya ben bilmiyorum)

benim yaptigim sunlardi; slayti actim ve power point te acip farkli kaydetten jpg olarak kaydettim. bu sekilde yaptiginizda slayttaki her bi resmi belirttiginiz bi klasöre jpg formatinda tek tek atiliyor. movie maker i aciyosunuz ve resimleri oraya atip, slayti orda düzenliyorsunuz.

düzenleme konusunda da sol tarafta bulunan filmi düzenle menüsünden resimler arasi gecisleri ayarlayabilirsiniz.

yalniz burda düzenlediginiz pp ile oynatacaginiz bi dosya olmayacak. video dosyasi olarak kaydedebileceksiniz. ki bu da bence pp den daha genis bi hareket alani sagliyor.

kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte2
Megabyte2
Teşekkür etti: 54 kez

Mesaj gönderen Ensatech »

hım başka bilgisayarda siyah görünmesi codec ten kaynaklanıyo olmalı ama movia maker ile tüm sürümler aynı dili konuşur wmv destekler yani. teşekkürrlerr bilgiler için.
Kullanıcı avatarı
ghostma_n
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen ghostma_n »

buna bende çok kafa patlatmıstım zamanında ne denesem olmadı gibi...
power point yalnızca wmv formatındaki dosyaları bünyesine alıyor... digerler dosya tiplerini move makerde açın müzik film farketmez.. kaydet deyin o ancak wmv formatında kaydeder zaten, yerini sunuda gösterin islem tamam....