Visual Basic Optimizasyonu

Programlama dilleri konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
mayhemious
Kilobyte4
Kilobyte4

Visual Basic Optimizasyonu

Mesaj gönderen mayhemious » 05 Oca 2008, 19:56

Arkadaslar çok ugrastıgım bi problemin çözümüdür. bu hataları çözmek için ocx ve dll leri manual olarak kaydettirsem de sorunu çözemedim. sorunun çözümü vb packer programıydı ama o da sorun çıkarıyordu...

mevcut hatalar
Resim

Resim

çözüm:
Visual Basic her ne kadar yeni baslayanlar için kolay gibi görünse de, programımızı çalıstırılabilir 'exe' haline getirsek bile diger bilgisayarlarda hata verir ve çalısmaz. Çünkü VB 6.0, çalısabilmesi için runtime kütüphanelerine ihtiyaç duyar. Ve burada Package & Deployment Wizard adı verilen, Visual Studio ile birlikte gelen kurulum (setup) programı devreye girer.

Ancak bu kurulum programı birçok hatayı da beraberinde getirir. Örnegin söyle bir hatayla karsılasmanız büyük bir olasılıktır:

Resim

Bu hatada söyle denmektedir:
"C:\WINDOWS\SETUP.LST

Invalid line in setup information file!
Section: Setup1 Files
........."

Neyse ki bu hatadan kurtulmanın bir yöntemi var

1) İlk adım olarak "Baslat>Denetim Masası (Control Panel)" nı açıyoruz.

2) "Bölge ve Dil Seçenekleri (Regional Settings)" i açıp "Özellestir" e basıyoruz.

3) "Tarih (Date)" sekmesine geliyoruz.

Resim

4) "Tarih ayırıcı" kısmını açarak "." yerine "/" seçiyoruz.

5) Ayarları uyguluyoruz ve artık sorunumuz ortadan kalkıyor.

Uyarı: Bu ayarları isiniz bittikten sonra geri almayı unutmayınız!
ek olarak:
Resim

Bu uyarıda da söyle denmektedir:

"Setup cannot continue because some system files are out of date on your system. Click OK if you would like setup to update these files for you now. You will need to restart Windows before you can run setup again. Click Cancel to exit setup without updating system files."

Ne yazık ki bu hatadan kurtulmanın bir yöntemi yok, bilgisayar yeniden baslatılacak ve kuruluma devam edilecek. Fakat bu kullanıcı için çok rahatsız edici bir durumdur.

ek hatayla henüz karsılasmadım... bilginize