Autoit bir klasör içindeki en yüksek dosya boyutu?

Programlama ve Script dilleri konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
anxious
Byte3
Byte3

Autoit bir klasör içindeki en yüksek dosya boyutu?

Mesaj gönderen anxious »

Merhaba iyi forumlar,autoit ile bir klasör içerisinde en yüksek boyutlu dosya hangisi veya yüksekten düşüğe hangisi ise dosya ismini ve yolunu nasıl öğrenebilirim yedeklerim arasında işe yaramayan video veya bir klasör,dosya olabilir bunları tespit etmek saatlerimi alır bir resim ekliyorum daha iyi anlaşılması açısından
Resim
mesela bu klasörde yüzlerce dosya klasör resim mp3 var ama hangi dosya hangi klasördeki dosyalar yüksek sıralarsa çok iyi olur.
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 9 kez
İletişim:

Re: Autoit bir klasör içindeki en yüksek dosya boyutu?

Mesaj gönderen GOG »

bunun için WinDirStat gibi uygulamalar var aslında.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4673 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

anxious
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen anxious »

teşekkürler merak ettiğim autoit ile yapmak istesem fileget size fonksiyonumu kullanmalıyım?
Kullanıcı avatarı
BlueLife
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 14 kez

Mesaj gönderen BlueLife »

FileFindFirstFile,FileFindNextFile ile dosya listesini alıp, bu listeyi bir arraya atarsın. Atama yapraken veyahut sonra FileGetSize ile boyutlarını da öğrenip, en sonunda sıralama yapabilirsin. Autoit içindeki array örneklerinde array için sıralama komutları vardı.

Lakin bu işlem için autoit ile uğraşılmasına gerek olduğunu düşünmüyorum. Bu tür bir sıralamayı explorer zaten yapıyor. Ilgili klasörde farene sağ tıklayıp Görünümp altındaki Ayrıntıları seç. Arama kutusuna ise * karaketerini yaz ve arat. İşlem bitince boyut tabına basıp sıralama yapabilirsin (büyükten küçüğe, küçükten büyüğe). Ben olsam bu yöntemi izlerdim. Tabi benzer dosyaları temizlemek istiyorsan bir çok üçüncü parti program vardı.