Windows 11 KB5040442 güncelleştirmesi 31 düzeltme ile yayımlandı

Windows 11 ile ilgili haber, bilgi ve ipucu Paylaşım alanıdır
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 47668
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 5781 kez
Teşekkür edildi: 4888 kez

Windows 11 KB5040442 güncelleştirmesi 31 düzeltme ile yayımlandı

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Bu güncelleştirme, Microsoft'un Temmuz 2024 Salı Yaması'nın bir parçası olarak yayınlandı ve çeşitli güvenlik açıklarına yönelik güvenlik güncelleştirmeleri içerdiğinden yüklenmesi zorunludur. Değişiklikler arasında Copilot'un değiştirdiği "Masaüstünü Göster" düğmesini geri ekleyen yeni bir özellik de yer alıyor.

1. Yeni! : Bu güncelleme Ayarlar ana sayfasına yeni bir Game Pass öneri kartı ekliyor. Bu ana sayfa, Microsoft hesabınızı kullanarak Windows'ta oturum açtığınızda Home ve Pro sürümlerinde gösterilir. Kart, PC'nizde aktif olarak oyun oynarsanız görünür.

2.Yeni! : Masaüstünü göster düğmesi varsayılan olarak yine görev çubuğunda. Bunu değiştirmek için görev çubuğuna sağ tıklayın ve Görev çubuğu ayarları'nı seçin. Sayfanın alt kısmında Görev çubuğu davranışları'nı bulacaksınız.

3.Yeni! : Bu güncelleme Dosya Gezgini'ni etkiler. Artık bağlam menüsünü kullanarak 7-Zip ve Tape Arşivi (TAR) dosyaları oluşturabilirsiniz. Bir dosyaya sağ tıkladığınızda, Sıkıştırılacak öğe gzip, bzip2 ve daha fazlası gibi araçları kullanarak dosyayı sıkıştırmanın yollarını sunar. Ayrıca Ek seçeneklerde yeni bir sıkıştırma sihirbazı vardır . Daha fazla biçim seçmenize ve ayrıntılar eklemenize yardımcı olur. Diğer TAR biçimlerinde arşivlere birçok dosya eklemek için farklı sıkıştırma türleri kullanabilirsiniz. Ayrıca sıkıştırma düzeyini değiştirebilir ve her arşivde depolanacak veri türlerini seçebilirsiniz.

4.Yeni! : Bu güncelleme Emoji 15.1 desteğini ekler . Windows, aile grupları için Unicode sembolü benzeri şekilleri destekler. Ancak Windows bunlar için insanları kullanmaya devam edecektir. Ayrıca, bazı insanlar emojileri için sağa veya sola bakan yönü seçebilirsiniz. Yeni emojiler şunlardır:

Yatay ve dikey baş sallama
Anka kuşu
Kireç
Kahverengi mantar
Kırık zincir

5.Yeni! : Artık Windows Paylaşım penceresinden dosyaları kopyalayabilirsiniz. Sadece yeni Kopyala düğmesine tıklayın.

6.Yeni! : Bu güncelleme, Başlat menüsünde yeni hesap yöneticisinin dağıtımını başlatıyor. Windows'da oturum açmak için bir Microsoft hesabı kullandığınızda, hesabınızın avantajlarına bir göz atacaksınız. Bu özellik ayrıca hesap ayarlarınızı yönetmenizi kolaylaştırır.

7.Yeni! : Bu güncelleme, Dosya Gezgini'nde dosyaları veya klasörleri seçtiğinizde bunu görmenizi kolaylaştırır. Bu değişiklik nedeniyle, seçtiğiniz öğenin etrafında artık ince, siyah bir kenarlık belirir.

8.Yeni! : Windows'ta Copilot deneyimini geliştiriyoruz. Copilot uygulaması artık görev çubuğuna sabitlendi ve bir uygulama gibi davranıyor. Bu size tipik bir uygulama deneyiminin avantajlarını sunuyor. Örneğin, pencereyi yeniden boyutlandırabilir, taşıyabilir ve sabitleyebilirsiniz. Mevcut Windows 11 PC'ler için kullanılabilirlik zamanlaması ve teslimat yöntemi değişecektir. Bu, kademeli olarak kullanıma sunulacağı için tüm kullanıcılar için geçerli olmayabilir.

9.Yeni! : Bu özellik yalnızca Avrupa Ekonomik Alanı'na (AEA) ve Copilot'un mevcut olduğu diğer pazarlara gönderilen yeni Windows 11 bilgisayarları ve yeni Copilot+ bilgisayarları için geçerlidir.

10.Yeni! : Bu güncelleme Windows düğümlerindeki Sanal Filtreleme Platformu'nu (VFP) iyileştirir. Artık VFP'de paket bırakma toplama için daha fazla destek var. Bu, sorunları gidermeyi kolaylaştıracaktır.

11.Yeni! : Bu güncelleştirme Görev Yöneticisi'ndeki işlemlerin sıralama düzenini etkiler. Sırayı değiştirdiğinizde performans daha iyidir.

12.Yeni! : Bu güncelleme DDR hızı birimlerini MHz'den MT/s'ye değiştiriyor.

13.Yeni! : Artık OneDrive'ı Azure Sanal Masaüstü'nde RemoteApp olarak kullanabilirsiniz.

14.Yeni! : Bu güncelleme GPU'ları etkileyen bir sorunu ele alıyor. Güç tüketmelerini engelleyen boşta kalma durumuna girmiyorlar.

Bu özelliklerden bazılarının kademeli olarak kullanıma sunulduğunu lütfen unutmayın.

Bilinen sorunlara gelince, Microsoft bu sürümde bilinen iki sorunun farkında olduğunu söylüyor.

1. Windows Pro'dan geçerli bir Windows Enterprise aboneliğine yükseltme yaparken sorun yaşayabilecek kurumsal kullanıcıları etkiliyor.

2. Microsoft ayrıca bu güncelleştirmeyi Windows N sürümüne yükledikten sonra Windows 11 görev çubuğunu görüntüleyemeyebileceğiniz veya onunla etkileşime giremeyebileceğiniz konusunda uyarıyor. Sorun ayrıca Denetim Masası'ndan "Medya Özellikleri"ni kapattığınızda da ortaya çıkar.

Windows 11 Version 23H2 (22631.3880) for x64-based Systems (KB5040442)
https://catalog.sf.dl.delivery.mp.micro ... 0edcd0.msu

Windows 11 Version 22H2 (22621.3880) for x64-based Systems (KB5040442)
https://catalog.sf.dl.delivery.mp.micro ... 0edcd0.msu

Windows 10 version 22H2 (19045.4651) for x64-based Systems (KB5040427)
https://catalog.s.download.windowsupdat ... 767f8f.msu

Windows 11 Version 24H2 (26100.1150) for x64-based Systems (KB5040435)
https://catalog.sf.dl.delivery.mp.micro ... 4aa379.msu

Windows katalog :
https://www.catalog.update.microsoft.co ... =kb5040442
Cevapla