Microsoft Skpe Chat Uygulaması Hakkında....

Msn, Icq, Skype... konularında bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7838
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Orion Takımyıldızı-Bertuna Planet

Microsoft Skpe Chat Uygulaması Hakkında....

Mesaj gönderen trwe »

Skype sohbet penceresi yazı boyutunu ayarlama

Merhabalar, bu konumuzda Skype konuşma penceresinde yazı boyutu nasıl ayarlanır? Bu makalemiz içinde siz takipçilerimize anlatmaya çalışacağız.

Eski günlerimizde Msn Messenger var iken pek Skype bilinmezdi fakat Messenger yerini almaya başlayan Skype de artık anlık mesajlaşma, görüntülü arama, sesli arama özelliği aktif olarak kullanılmaktadır.

Hal böyle olunca Skype kendi geliştirmekte geri kalmadı ve birçok göz doldurucu özelliği ile kullanıcılara kullanım kolaylığı sunmaktadır. Bizim bu yazımızda Skype yazı fontu ayarlama konusunda aşağıda vereceğimiz ipucu ile yazıları büyütme, yazıları küçültme konusunda makalemize yer verdik.

SKYPE YAZI BÜYÜTME

Mobil uygulama ve masaüstü uygulama olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasında masaüstü uygulamamızı açıyoruz.

Ayarlar >>Mesajlaşma Sekmesi >>Metin Boyutu

Resim

SKYPE YAZI BOYUTU BÜYÜTME

Skype metin boyutunu ayarlama için yukarıda örnek resimde görüldüğü gibi boyutlar daha küçük, küçük, normal, geniş, daha geniş olarak sohbet penceresi yazı fontunun boyutlarını dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Skype bölünmüş sohbet özelliği kapatma

Merhabalar, bu yazımızda yeni güncelleme alan Skype de bölünmüş sohbet penceresini iptal etme, kapatma konusunda bu işlemin nasıl yapılacağına dair sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Yakın zamanda güncelleme gelen Skype de yeni özelliği kullanmak için onayladığınızda size kişiler arasında farklı bir sohbet penceresi açılacaktır. Aslında buraya kadar bir şey yokmuş gibi görünüyor fakat her zaman yeni özelliklerde bir sorun yaşanıyor olmasını dikkat ederseniz burada sorun gönderdiğiniz mesajları göremiyorsunuz.

Bu mesajları sonradan görüyor olmanız ne yazdığınızı göremediğiniz için sorun teşkil etmektedir. Şimdi bu Skype bölünmüş sohbet özelliği nasıl kapatılır bizde bunu sizlere anlatacağız.

SKYPE BÖLÜNMÜŞ SOHBETLERİ GERİ ESKİ HALİNE ALMA

Yeni gelen bu özelliği kullanmak istemiyor eski Skype’yi kullanmak isteyenler için aslında bu işlem oldukça kolaydır.

Bölünmüş görünüm modu kapatmak, devre dışı bırakmak için Skype ana menüye geliyoruz. Buradan aşağıda örnek resimli anlatım ile kolaylıkla sizde yapabilirsiniz.

Resim

Yukarıda örnek resimde görüldüğü gibi 1 numaralı görünen üç noktalı Ayarlar kısmına giriyoruz ve 2 numaralı işaretli alanda “bölünmüş görünüm modunu devre dışı bırak” sekmesini işaretlediğinizde ayrılmış sohbet pencereyi kapatarak eski arayüzü kullanabilirsiniz.

Bu şekilde ayrılmış görünümü kullanamayan kullanıcılar için bu özelliği iptal edilebilmektedir. Yeni güncellemeler ile bazı hatalar, sorunlar bu şekilde düzenleyecektir.

Bu konumuzda Skype de bölünmüş konuşma penceresini iptal edip eski haline geri alma işleminin nasıl yapılacağını sizlere anlatmaya çalıştık.

Kaynak Site: https://ademocut.com

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.
Cevapla