msn de yardim ltf??

Msn, Icq, Skype... konularında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
canxdostt
Byte4
Byte4

msn de yardim ltf??

Mesaj gönderen canxdostt »

arkadaslar benim msn de anahtar baglanti kodlari diye bir hata veriyor neden oldugunu anlayamadim.Ama internetim acik heryere girebiliyorum sadece msn ye giremiyorum.baska baska hesaplarlada denedim olmuyor hatta msn yi sildim tekrar yukledim ama yine ayni hatayi veriyor ltf yardim edermisiniz . simdikden tskler.
Kullanıcı avatarı
abraxas07
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen abraxas07 »

Hata Kodu : 800b001 veya 80072ee7

Hizmet geçici olarak kullanilamadigindan .NET
Messenger Service oturumu açilamadi. Lütfen daha
sonra yeniden deneyin.

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Msn messenger live yada diger sürümleri hiç fark etmez internete baglanamadıgında yada Messenger servislerinden kaynaklanan yogunluk dolayısıyla oturumu açamaz ve size bu hatayı verir. Çözümü ise tekrar oturum açmayı denemektir. Sürekli oturum açmayı denediniz ve oturum açılmadıysa internet baglantınızı kontrol ediniz kesip tekrar internete baglanarak deneme yapın eger varsa sisteminizdeki güvenlik duvarı ( Firewall ) veya proxy ayarlarınızı kontrol ediniz.

Hata Kodu : 80072efd veya 80072f0d

Hizmetten veya Internet baglantinizdan
kaynaklanan bir sorun nedeniyle su anda .NET
Messenger Service oturumunuzu açamiyoruz. Lütfen
Internet’e bagli oldugunuzdan emin olun.

MSN Messenger’iniza baglanilirken sorun olustu. Bu
sorun hakkinda yardim için Sorun Gider’i tiklatin.

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Msn messenger programınız hangi sürüm olursa olsun fark etmiyor :) İnternete çıkıs yapamıyor. Yani internet baglantınız kopmus olabilir yada sisteminizde eger varsa Güvenlik duvarı ( Firewall ) veya proxy ayarlarınızda sorun var. Yapmanız gereken internet baglantınızı kontrol etmek eger MSN internete çıkamıyorsa ya internete çıkısını Firewall programından kapatmıssınızdır yada internet baglantınız kesilmistir. Veyahut ip ayarlarınızda sorun olabilir bilgisayarınız ADSL modeminizden ip alamıyordur. DNS lerinizde de sorun olabilir bir modemi kapatıp tekrar açarsanız düzelecektir.

HATA KODU : 80070190

Hizmet geçici olarak kullanilamadigindan .NET
Messenger Service oturumu açilamadi. Lütfen daha
sonra yeniden deneyin.

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Msn Messenger servisleri çok yogun yada internet baglantınız o kadar yavaslamıstırki MSN servislerine Login olamıyordur ( Geçk istek gönderme yada yanıt alamama) İnternet baglantınızın hızını kontrol edin eger normal ise o zaman bol bol OTURUM AÇ diyerek MSN servislerinin düzelmesini beklemek. Bol bol deneme yapın login olacaksınız.

HATA KODU : 81000301

Hizmetten veya Internet baglantinizdan kaynaklanan
bir sorun nedeniyle su anda .NET Messenger
Service oturumunuzu açamiyoruz. Lütfen Internet’e
bagli oldugunuzdan emin olun……

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : İnternet baglantınızda sorun var hotmail e girmeyi deneyin giriyorsa tekrar login olmayı deneyin. Gerekirse İnternet baglantınızı kesip tekrar internete baglanın ve OTURUMU AÇMAYI deneyin.

HATA KODU : 81000370

Microsoft Messenger Service’da oturum açmanızı saglayamıyoruz

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Windows ayarlarınızda kesinlikle bir problem var demektir. simdi Madde Madde yapmanız gerekenleri sıralayacagım. Bunları yapmanız gerekmektedir. Yanlıs bir islem yapmayın PC nizi bozmayın :)

* MSN Messengeri komple kapatınız.
* Masaüstünden Internet Explorer simgesini sag tıklayın özelliklere geliniz. Buradan İÇERİK sekmesine gelelim SERTEFİKALAR butonuna basalım ve SSL DURUMUNU SİL botununa basalım.
* Size islemin gerçeklestigine dair bir uyarı mesajı verecektir TAMAM diyelim.
* Yine üstteki sekmelerden GELİsMİs Sekmesine gelelim orada kutucuklar göreceksiniz.
* Orada altta GÜVENLİK baslıgı altındaki kutuların oraya geliniz.
* Sunucu sertefikaları geçerliligini denetle SSL2 ve SSL 3 kutuları eger bossa isaretleyiniz.
* Uygula ve Tamam diyerek çıkalım.
* PC nizi yeniden baslatınız.

Eger bunları yaptınız ve yine aynı hatayı alıyorsanız. DNS lerinizde sorun olabilir bunun için ise

* Baslat
* Çalıstır
* CMD yazıp Enter ‘e basınız.
* MS DOS komut bölümünü açmıs olacaksınız burada ipconfig /flushdns Yazıp Entere basın asagıdaki yazı gelecektir.

C:\Documents and Settings\kullanıcıadı>ipconfig /flushdns

Windows IP Yapılandırması

DNS Çözme Önbellegi basarıyla temizlendi.

Bu hatayı da böyle çözmüs oluyoruz.

HATA KODU : 81000303

Girdiginiz oturum açma adı varolmadıgından veya parolanız yanlıs oldugundan, oturumunuzu açamadık.

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Girmis oldugunuz sifre yanlıs olabilir sifrenizi tekrar yazıp giriniz. Eger sifrem dogru diyorsanız. MSN HOTMAIL sayfasında sifrenizi degistirip MSN e tekrar giris yapmayı deneyin. Eger Hotmail.com dan mail hesabınıza giremiyorsanız. İste o zaman sifrenizi çaldırdınız MSN’inizi kaptırdınız diyebilirim.

HATA KODU : 81000362

Bilinmeyen bir Hatayla karsılasıldı.
MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Zaten bilseydin hata yapmazdın :p tabi isin espirisi bu Çözümü İnternet Explorer ayarlarınızdan ÇEVRİMDIsI ÇALIs ayarlanmıs bir internet sayfası açın size BAĞLAN ve ÇEVRİMDIsI diye soracaktır. Baglan tıklayın MSN i komple kapatıp tekrar açın.

HATA KODU : 80072ee7

Hizmet hatası yada Mesenger baglantı hatası

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Büyük bir ihtimalle Messenger ‘inizi yeni sürümü çıktı sizde yüklediniz ondan sonra bu hata oldu PC yi yeniden baslat sonra MSN tekrar login ol olmadı internet baglantı ayarlarını kontrol et.