Eskimiş sabit başlıklar ve diğer tespitler hakkında

Forumla ilgili güncel duyuru ve uyarıları burada bulabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ThinkLess
Kilobyte3
Kilobyte3

Eskimiş sabit başlıklar ve diğer tespitler hakkında

Mesaj gönderen ThinkLess »

Bugün baya bir forumda başlık ve kategori gezdim,
Halen sabitlerde eskimiş esamesi kalmamış başlıkları sabit konu olarak üstte tutuyorsunuz, bu bende burda yeni bir şey yok, ilgilenen yok hissi yarattı. Mesala cep telefonu bölümünde simbian daha sabitte.
TÜM moderatörler bir temizlik gününde bir araya gelip dip köşe temizlik yapmalı :-D :-D Eskimiş konuları arşive taşımalı, sabitleri yeniden düzenlemeli, hükmü kalmamış konuları cevap yazmaya kapamalı. Daha canlı bir yapıda olması okunurluğu açısından mutlu eder :arrow:

Halen msn konularını ve duvarkağıdı paylaşımlarını görmek gerçekten nostalji yaşattı bunlarda arşiv kısmına taşınmalı bence. :arrow:

Ek olarak, gariptir ama kadınlara özel başlıklarda erkekler daha aktif :? Bence onlara özel bir alan açılmışsa onlara özel kalsın, konu başlığını kadınlar açabilsin ve profildeki cinsiyet bilgisine bağlı olarak konusunu erkeklere kapalı tutabilmeli, ama erkeklerden tavsiye fikir istiyorsa o başka, izni açar erkeklerde fikir beyan eder. Böyle olursa kendilerine ait alanda daha rahat ederler sanırım.
Kullanıcı avatarı
ThinkLess
Kilobyte3
Kilobyte3

Re: Eskimiş sabit başlıklar ve diğer tespitler hakkında

Dipnot bunların hepsi daha iyi bir sordum.net deneyimi için yazılmış şeylerdir.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Helal olsun alkışlıyorum seni :arrow:
Kullanıcı avatarı
ThinkLess
Kilobyte3
Kilobyte3

Gerçekten samimiyetle buranın çok aktif bilgi dolu bir yer olmasını çok istiyorum, abudik gubidik yerlere kimse gitmesin. Bilgi dolsun, keyifli vakitler olsun. Facebook saçmalığı yerine burda takılsın herkes. Faydalı şeyler öğrenelim hep birlikte.

Bu konularda tecrübem yok ancak tespit ortaya koyabilir ve göz önüne serebilirim. Elimden bu geliyor. Umarım faydası dokunur
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Çok güzel fikirler @ThinkAlot. Aslında ben de öyle düşünüyorum.
Son 3-4 gündür sadece "video sitelerinden paylaşımlar" kısmı için kendi isteğimle moderatör görevi üstlendim.
Bahsettiğin durumlar orada da vardı. Kırık linkler siteye zarar veriyor diye kırık link temizliği yapmaya başladım.
İnan o kadar yorucu ve angarya bir süreçti ki, anlatamam. Zar zor ana kategoriyi temizledim.
Dedim ki bir plan yapıp diğer başlıkları da böyle temizlesek, hatta eski başlıkları silsek ya da arşive göndersek...
Ama inan dostum, biticek gibi değil. Forum oldukça uzun bir geçmişe sahip ve çalışmak yapmak için en azından 20 adet moderatör canla başla ve işi gücü bırakıp bununla uğraşması gerekiyor bunu anladım ben. Mod olmadan önce bana da kolay geliyordu. Düzenleme işini alınca bununla başa çıkmanın çok zor olduğunu anca böyle anladım.
Yani evet forum ciddi bir yenilenme istiyor. Ama ne zaman ve nasıl olacak bilmiyorum...
Kullanıcı avatarı
ThinkLess
Kilobyte3
Kilobyte3

shampuan yazdı: 06 Tem 2021, 22:32 Çok güzel fikirler @ThinkAlot. Aslında ben de öyle düşünüyorum.
Son 3-4 gündür sadece "video sitelerinden paylaşımlar" kısmı için kendi isteğimle moderatör görevi üstlendim.
Bahsettiğin durumlar orada da vardı. Kırık linkler siteye zarar veriyor diye kırık link temizliği yapmaya başladım.
İnan o kadar yorucu ve angarya bir süreçti ki, anlatamam. Zar zor ana kategoriyi temizledim.
Dedim ki bir plan yapıp diğer başlıkları da böyle temizlesek, hatta eski başlıkları silsek ya da arşive göndersek...
Ama inan dostum, biticek gibi değil. Forum oldukça uzun bir geçmişe sahip ve çalışmak yapmak için en azından 20 adet moderatör canla başla ve işi gücü bırakıp bununla uğraşması gerekiyor bunu anladım ben. Mod olmadan önce bana da kolay geliyordu. Düzenleme işini alınca bununla başa çıkmanın çok zor olduğunu anca böyle anladım.
Yani evet forum ciddi bir yenilenme istiyor. Ama ne zaman ve nasıl olacak bilmiyorum...
Şimdi sen öyle uzun süren iş diyince araştırdım. Acaba mysqlde Update * from cep_telefonları diye başlayan bir sorgu ile tarihi 2020 den önceki başlıkların kategorisini arsiv olarak güncelle diye sorgu yazılsa bir defadan otomatik taşınırdı. İş yükü azalırdı. Php yapısında bunlar var okuyorum da bu forumda yapı ne nasıl olur bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

O yetki bende yok. Bir de @velociraptor'la özelden görüşüyoruz. Daha yapılacak bazı durumlar da var. Sırası geldikçe olacak. Ama detay vermek istemiyorum.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

ThinkAlot yazdı: 06 Tem 2021, 22:46 Acaba mysqlde Update * from cep_telefonları diye başlayan bir sorgu ile tarihi 2020 den önceki başlıkların kategorisini arsiv olarak güncelle diye sorgu yazılsa bir defadan otomatik taşınırdı. İş yükü azalırdı. Php yapısında bunlar var okuyorum da bu forumda yapı ne nasıl olur bilmiyorum.
Bu yapılabilir ama bence yanlış olur çünkü 2020 oldukça yeni bir tarih, önceki başlıklar forumun %85 ini oluşturuyor.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Tarih filtrelemesi yapmak doğru olmayabilir... Çünkü aralarda tarih olarak eski olsa da kalıcı çözümler içeren başlıklar da var. Öncelik kırık linklere gitmeli. Yanlışlıkla kod içine alınmamış ilaş siteleri varsa onlar halledilmeli. Daha sonra eski başlık avı çıkartılabilir.

Yapılmaya çok üşenilecek bir işlemler dizisi. Zira anasayfanın sonuna bakarsanız kaç konu, kaç başlık, kaç ileti olduğunu görürsünüz. Bu da işi otomasyon kullanmadan yapamayacağımıza açık bir örnek. Eskidi diye de forumun yüzde 85'ini silmek olmaz. Onun yerine arkalara gönderilebilir yapılabiliyorsa ki yine bunu elle yapmak imkansız.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Ben geçenlerde Yabancı müzik bölümüne el atıp komple linkleri yeniledim , Oluyor ama aşırı uğraştırıcı ve vakit alıcı
viewforum.php?f=133
Bir şekilde haledeceğiz kısmetse
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Aaa? Benim oranın alt forumlarında yetkim yokmuş yeni farkettim. Sadece ana kategoriye elleyebiliyorum. Halbuki hesapta onları da kurcalamak vardı ya neyse. Uygun bir zamanda hepimiz el ele birşeyler yaparız sıkma canını. Hatta @feuer'i de belkim aramıza alırsın.
Kullanıcı avatarı
ThinkLess
Kilobyte3
Kilobyte3

2020 örnekti, uygun bir tarih seçilirse ilk etapta hızlı bir taşıma olur diye söyledim. İşiniz zor, çok uğraştırıcı bir iş bu forum işi. Acaba forumda yer alan kırık linkleri tespit edip raporlayacak bir script yok mudur acaba? İşi kolaylaştıracak bir şey? Araştırayım bunu da belki bulurum bir şey.
Kullanıcı avatarı
ThinkLess
Kilobyte3
Kilobyte3

ThinkAlot yazdı: 07 Tem 2021, 14:38 2020 örnekti, uygun bir tarih seçilirse ilk etapta hızlı bir taşıma olur diye söyledim. İşiniz zor, çok uğraştırıcı bir iş bu forum işi. Acaba forumda yer alan kırık linkleri tespit edip raporlayacak bir script yok mudur acaba? İşi kolaylaştıracak bir şey? Araştırayım bunu da belki bulurum bir şey.
Böyle bir şey buldum.
Acaba işinize yarar mı?
https://github.com/v4r1able/kirik-link-bulucu
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Teşekkürler bir gözatarım
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

shampuan yazdı: 07 Tem 2021, 11:58 Aaa? Benim oranın alt forumlarında yetkim yokmuş yeni farkettim. Sadece ana kategoriye elleyebiliyorum. Halbuki hesapta onları da kurcalamak vardı ya neyse. Uygun bir zamanda hepimiz el ele birşeyler yaparız sıkma canını. Hatta @feuer'i de belkim aramıza alırsın.
Eskiden Mod yetkisi verildimi hepsinde geçerliydi diye hatırlıyorum, sürüm yükselttikçe değiştirmişler galiba , ayarları kurcalayayım :?:
Edit: birdaha denersin bakalım yetkide halen sorun varmı