Soda/Maden Suyu'nun Kas Ağrılarına Etkisi

Bitkilerle tedavi ve hangi bitki neye iyi gelir gibi görsel ve yazılı bilgilerin yeraldığı bölümdür
Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

Soda/Maden Suyu'nun Kas Ağrılarına Etkisi

Mesaj gönderen shampuan »

Yazacağım yazı bitkisel tedavi yöntemi olmadığı için başlığa uygun değil, özür dilerim. Gereksiz görülürse kaldırılmasına darılmam.

Bir süre önce özel güvenlik görevlisi olarak çalıştım ve görev gereği yönetimin baskısı nedeniyle oturmak yasaktı. Soğuk havalarda suyu donduracak kadar ayazda saatlerce nöbet tuttuk bunun sonucunda, sırtımda sık sık tutulmalar ağrılar oluşmaya başladı ve bu kalıcı hale geldi. Maalesef bununla ilgili ne hakkımı arayabildim ne de tazminat aldım.

Neyse, özellikle krampların mağnezyum ve kalsiyum eksikliğinden kaynaklandığını biliyordum. Bu tip kramp vakalarını sık yaşayan hastalara doktorlar suda eriyen magnezyum ve kalsiyum takviyeleri vermektedir. Benim sorunum kramp olmasa da özellikle sabah saatlerinde ve sabaha karşı sırtımdaki ağrılar, tutulmalar beni öldürüyor. Birinin masaj yapmasıyla rahatlasam da yıllardır bu böyle devam ediyor ve geçmiyor.

Kramp olayındaki mineral eksikliğinden yola çıkarak acaba kendi kendime mineral takviyesi yaparsam çare bulur muyum diye düşünedurayım, tadını sevmesem de soda (maden suyu) tüketmeye başladım.

Maden sularının içerisinde birçok mineral madde suda çözünmüş olarak bulunur ve tatları bu yüzden tuhaftır. Normal suda da birçok mineral bulunsa da soda, miktar olarak daha yüksek oranda mineral içermektedir, bu yüzden tatları daha acımsı-ekşimsi olur. Fabrikada içine karbon-dioksit basıldığı için de dilimize iğneler batıyor gibi hissettirir.

Maden suyu kullanmaya başladığımda ilginç bir şekilde sırt ağrılarımın yok denecek kadar azaldığını farkettim. Kullanıma ara verdiğim zamanlarda ise yine artıyor ve tutulmalar oluyordu. Omuzlarımı takiben bele kadar olan omurga zincirinin iki tarafındaki kasların elle kontrol ettiğimde semsert hale geldiğini farkediyorum. Bunları masajla falan yumuşatmak çok zor ve sıcak havlu ile kas gevşetici merhem takviyesi gereksede aslında geçici olarak ağrılarımı azaltıyordu.

Maden suyu kullanımımın olumlu etkilerini farkettikten sonra, yıllardır bel ve boyun fıtığı ile beraber sırt tutulmaları ve şiddetli ağrılar çeken anneme de tavsiye ederek, sevmese de zorla kullandırmaya başladım ve ilginç şekilde o da ağrılarının azaldığını, rahatladığını söyledi.

Olaki aranızda benzer şikayetleri olan varsa gün aşırı ya da iki günde bir maden suyu içerseniz işe yarayabilir. Sonucu da bildirebilirsiniz.

Buraya kadar anlattığım yöntemlerin tıbbi yöntemler olmayıp, şahsen işe yaradığı için paylaştığımı hatırlatır, sağlıklı günler dilerim.

NOT: İnternet üzerinden sırt ağrısı, sırt tutulması nedenlerini araştırırsanız kasların çalışmalarında minerallerin etkilerine kolayca erişebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: Soda/Maden Suyu'nun Kas Ağrılarına Etkisi

Mesaj gönderen velociraptor »

Paylaşım için teşekürler , eminimki birçok kişide benzer şikayetler vardır umarım şifa bulurlar.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free