Saç beyazlamasına kür

Bitkilerle tedavi ve hangi bitki neye iyi gelir gibi görsel ve yazılı bilgilerin yeraldığı bölümdür
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: Saç beyazlamasına kür

Mesaj gönderen velociraptor » 17 Mar 2016, 22:41

Kutusu kapalıydı ama resmi buna benziyordu hımm ama bu rengarenk yapmak için benim baktığım beyazları kapatmak içindi ama ucu bu şekildeydi
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
tn82
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen tn82 » 17 Mar 2016, 22:46

velociraptor yazdı:Kutusu kapalıydı ama resmi buna benziyordu hımm ama bu rengarenk yapmak için benim baktığım beyazları kapatmak içindi ama ucu bu şekildeydi
Resim

şudur beyazları kapatıyormuş rotuş . Ancak kalıcı değil yıkayınca çıkıyor

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 17 Mar 2016, 22:52

hımm yıkayınca çıktımı yağmurdada çıkar , ozaman hiç para vermeye değmez :)
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
tn82
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen tn82 » 18 Mar 2016, 01:34

velociraptor yazdı:hımm yıkayınca çıktımı yağmurdada çıkar , ozaman hiç para vermeye değmez :)
diğer boyayı kullandığım için biliyorum öyle su gördüğünde hemen akmıyordu. Ancak yağmurda bilmiyorum. Mantıklı olan çok yağmurda kalırsanız çıkar gibi. Ancak yarı kalıcı özelliği mevcutsa çıkmayabilir. Ürünün üzerine bakmanız lazım yarı kalıcı yazıyorsa çıkmaz.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 18 Mar 2016, 01:56

şu adamın saçı kesin boyamadır bunu kime yaptırmışssa helal olsun diyorum

Resim

Kullanıcı avatarı
tn82
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen tn82 » 18 Mar 2016, 02:09

velociraptor yazdı:şu adamın saçı kesin boyamadır bunu kime yaptırmışssa helal olsun diyorum

Resim

tabiki boya Jim carrey 'nin daha gençki saç rengi

Resim

Ve buda yaşlandıktan sonra. Ancak buradaki boya daha belirgin doğal durmamış

Resim

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 18 Mar 2016, 10:58

Ama benim verdiğim resimde aşırı doğal duruyor , adam 54 yaşında ama birinin ona asla sakkalı poz vermemesi gerektiğini söylemesi lazım , menejeri falan damı akıl vermiyor anlamıyorum , çünkü sakallar beyaz ve yaşlı gösteriyor , birde saçını boyayan adam sakalını neden boyamazki

Kullanıcı avatarı
tn82
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen tn82 » 18 Mar 2016, 11:11

velociraptor yazdı:Ama benim verdiğim resimde aşırı doğal duruyor , adam 54 yaşında ama birinin ona asla sakkalı poz vermemesi gerektiğini söylemesi lazım , menejeri falan damı akıl vermiyor anlamıyorum , çünkü sakallar beyaz ve yaşlı gösteriyor , birde saçını boyayan adam sakalını neden boyamazki
Tabii ki sizin verdiğiniz doğal gibi duruyor. Ben boya olduğunu vurgulamak için özellikle seçtim o resimleri.

Sakal neden boyanmaz. Bu sefer doağllaık bozulurda ondan :) Kesinlikle ya sakalı boyamayacak yada sakal bırakmayacak. Arap emirleri gibi olur ozaman . Hiç doğallık kalmaz :D

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 18 Mar 2016, 11:33

Mantıken düşününcede sakalı beyazlamış birinin saçı da %99 beyazlamıştır - hani boyama olduğunun kanıtı gibi birşey :)

Kullanıcı avatarı
tn82
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen tn82 » 18 Mar 2016, 11:45

ama saç ve sakal senkronize beyazlamaz herkeste. Hatta bazı kişilerin saçı bile bölgesel ağarır. Ve insanın yüzü bile belli eder saçının ağardığını ve boya olduğunu. Arap kralları saç ve sakalalarını simsiyah boyuyorlar. Belli değil mi boya olduğu? Tabi ki belli hemde %100 her halukarda insanın yaşı belli civarlara ulaştı ise o saç beyazlayacak ve siz bu saçda tek tel bile beyaz görmüyorsanız boya olduğu bellidir.

Ancak bu boyama işini en doğal şekli ile insanların gözüne alıştırabilmek önemli. Bana arap krallarının görünümleri çok itici geliyor mesela kimsenin o yaşta saçı sakalı simsiyah olmaz. Ama saçlar açık kestane arada aynı siizn paylaştığınız resimdeki gibi hafif beyazlar göze çarpıyor dip boya gelmiş gibi sanki işte bu daha doğaldır. ( yani daha yeni yaşlanıyorum beyazlar yeni başladı der gibi oluyor . bunlarda orjinal saçım . )

Hocam bayanlar bile dip boyanın hakkından gelemiyor. belli aralıklarda diplerden gelen saçlar saçın ne renk olduğunu gösteriyor. Üstelik saçlar iyice beyazlaşıp kristalleştiğinde artık kadınlar evdeki boya ile beyazları kapatamıyorlar. Yani kuaföre gitmeleri gerekiyor. Ve kuaförde daha fazla kimyasal maddeler ile beyazları kapatıyor. Yani beyaz kapatma işi sadece ilk başlarda evde yapılabiliyor. Sonrasında kuaför yolu görünüyor. Bu da her ay dip boyam gelmeden gideyim dediğinizde çok aşırı bir kimyasala maruz kalacağınızın resmidir.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 18 Mar 2016, 12:04

İlerde bununda çaresini bulurlar ama nezaman olacak bilemiyorum 300 -500 seneyi bulurmu bilinmez

Kullanıcı avatarı
tn82
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen tn82 » 18 Mar 2016, 12:55

velociraptor yazdı:İlerde bununda çaresini buylurlar ama nezaman olacak bilemiyorum 300 -500 seneyi bulurmu bilinmez
Kesinlikle bulurlar ancak bu iş ilaç ile olur. Yani bulacakları üzerinde çalıştıkları ilaç daha yeni saç ağarıyorken içmeye başlamak . Ve saç beyazlmasın diye ömür boyu o ilaca bağımlı kalmak. Bilemiyorum sırf saçım ağarmasın diye içmezdim.

Çünkü hayati bir mesele değil. Örneğin tansiyon veya şeker ilacı perhizle bile hakkından gelinemediğinde mecbur ilaç kullanılıyor. İçmezsen hayatın tehlikede ilacı mecbur kulanıyorsun. Yada kadınlar için belli bir yaş ve dönemden sonra kemik erimesini önlemek için verilen ilaç mecbur içilmek zorunda. Ancak saç için aynı düşüncelere sahip değilim. Çünkü fiziksel bişey insanın hayatını tehlikeye atmıyor

Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen trasmus » 18 Mar 2016, 20:23

Aman ne uğraşıyınuz kıl tüy meselesiyle, bakın adam nasıl çözmüş olayı :D
Resim

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 18 Mar 2016, 20:44

kökten çözmüş , bizim bir arkadaş vardı peruk bile taktı en son aynen senin verdiğin resimdeki gibi gezmeye başladı

Kullanıcı avatarı
tn82
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen tn82 » 18 Mar 2016, 21:18

kesin çözüm olmuş :D