LENOVO Z5070 WINDOWS 10

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
mandrake
Bit
Bit

LENOVO Z5070 WINDOWS 10

Mesaj gönderen mandrake »

Merhaba
Lenovo z5070 notebookuma 500 gb Sandisk SSD aldım. SSD'yi sabit disk yuvasına, sabiti diski de DVDROM yuvasına taktım. SSD mi Windows 8.1 de gördüm ve formatladım.
Sonra USB 'ye Windows 10 sitesinden orijinal Windows indirip Rufus ile mount edip, USB den boot etmek istedim fakat windows ikonu çıktı ve noktalar yuvarlak şekilde döndü durdu. BIOS'u güncelledim. Secure boot kapadım. USB bootu en üste aldım. F12 ile gene USB'den boot ederek seçtim. Ama hala dil seçeneğine gelemiyor ve orada kalıyor.

Sabit diski çıkarıp denedim olmadı.
MBR yerine UEFI olarak mount ettim gene olmadı.
Başka yerden Windows indirdim gene kuruluma geçemedim.
USB'yi değiştirdim başka USB ye kurdum gene kurmadı.

Ne yapmam lazım? İlk defa bir windows kurulumunda bu kadar uğraştım.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: LENOVO Z5070 WINDOWS 10

Mesaj gönderen velociraptor »

Hernedense DVDROM yuvasına takılan aparatlardan sonra bu tarz sorunlar bildiriliyor , Cd/DVDrom aparatını çıkartıp Normal HDD yi eski yerine takıp Format atmayı denedinmi ? bu ne işine yarayacak , buraya kurulan temiz bir windowsu ssd ye klonlayıp ssd yi HDD yerine takabilir ve sistem açılacakmı diye deneyebilrsin , ama şu Cd/DVD rom aparatını takmadan den tüm bunları , windows düzgün açılırsa sonrasında O aparatı kullan derim.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
mandrake
Bit
Bit

Mesaj gönderen mandrake »

denemedim ama normal hdd'te windows 8 var ve usb'den boot etmeyince oradan açıyor. Yani sorun olmuyor. Windows 8 ile açabiliyorum kızaktan eski diskle. ama dediğini de yaparım. sadece sebebini anlayamıyorum. Ben her seferinde böyle mi yapacağım? BIOS'u bile güncelledim ne olur ne olmaz diye ama nafile. Önceden dvdrom üzerinden Windows 10 kurdum 2 yıl önce. USB'den boot edemiyor ama DVDROM üzerinden kuruyor :)
Kullanıcı avatarı
pccanavari
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen pccanavari »

Bios un sadece Windows 7 (32-64) Windows 8.1(64)
desteği var yazıyor Lenovo' nun sitesinde böyle sorunlar doğaldır diye düşünüyorum

Boot.wim yada install.wim di sanırım tam hatırlamıyorum googleda vardır
değiştirerek te deneyebilirsin