Edge Bildirim - Çözüldü

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Mustafa_
Byte1
Byte1

Edge Bildirim - Çözüldü

Mesaj gönderen Mustafa_ »

Sürüm 91.0.864.41 (Resmi derleme) (64 bit)edge tarayıcıda çıkan bildirim neyin nesidir .Ne zaman edgeyi açsam 'gizliliğinize önem veriyoruz'' şeklinde bir uyarı çıkıyor.Buna kabul ediyorum clic leyince browser açılıyor.Bunu durduran bir scriptiniz var mı rica etsem.Veya ayarlardan kapatılma imkanı varmıdır, bu uyarıyı göstermeyecek şekilde kapatılabilir mi?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: Edge Bildirim

Mesaj gönderen velociraptor »

Kabul ediyorum un alt kısmında araçları göster vardır ona tıklayın Ardından seçeneklerimi onalya kısmına tıklayın bakalım birdaha soracakmı ?
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Mustafa_
Byte1
Byte1

Kabul ediyorum alt kısmında ''amaçları göster'' diye bir ibare var ona tıklayınca açılan menüde tümüne izin ver altındaki kısımda onay tercihlerimi yönet bu menüde ise 8 adet pasif durumda alt alta ve 5 adet de her zaman etkin şeklinde sıralanmış yazılar var.
en altta ise seçeneklerimi onayla var ona tıkladım fakat yine aynı uyarılar yeniden çıkıyor..
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Bildirimin ekran görüntüsünü pylaşabilir misiniz?

Edge için bildirim izinlerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

Kod: Tümünü seç

edge://settings/content/notifications
Mustafa_
Byte1
Byte1

Ben foruma ekran alıntısı göndermeyi bilmiyorum.Onun için mail olarak ''sordum.net'' e ekran alıntısını gönderdim bilginize...
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen feuer »

resmi bu sitede yükle

https://www.hizliresim.com/

bbcode olan linki buraya yapıştır.
Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.
Mustafa_
Byte1
Byte1

Resim

Nihayet yükleyebildim kusura bakmayın acemiyim...Saygılar
Mustafa_
Byte1
Byte1

Buradaki kabul ediyorum yazısını kabul et e basıyorum.Browseri kapatıp yeniden açınca aynı ''kabul ediyorum '' yazısı tekrar tekrar çıkıyor.Ne yaptımsa kaybedemedim çBen çıkmasını önlemek istiyorum.Sizce olabilirmi?
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen feuer »

Edge i kaldırıp yeniden kurmakta bir tercih olabilir mi?
Edge kullanmadığım için bu çözüm geldi aklıma.
Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Tarayıcıın anasayfa adresini google, yandex vs. gibi bir adresle değiştirmelisin.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen shampuan »

Benim de aklıma şu geldi: Tarayıcın çerez tutuyor mu? Yani tüm ayarları OFF yaptıysan...
Eğer su akmıyorsa musluğu suçlamayı bırak; belki sular kesiktir.
Seni bildiğin şeyler zeki yapabilir ama, bilmediğin şeyler aptal yapmaz.
Suyu akmasa da, belki musluk senden daha akıllıdır.
Kullanıcı avatarı
esatiz
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen esatiz »

https://answers.microsoft.com/en-us/mic ... d587b01759

Başka bi adamın başına da gelmiş bu olay. Bir süre google chrome kullanmış sonra edge e geri dönmüş. Sorun o arada kendiliğinden çözülmüş anlaşılan. Varsayılan tarayıcıyı edge den başka bir şey yapıp geri ona dönürmeyi denediniz mi?
Unutmayalım ki: Tüm bilgisayarlar aynı hızda bekler!
Mustafa_
Byte1
Byte1

''Benim de aklıma şu geldi: Tarayıcın çerez tutuyor mu? Yani tüm ayarları OFF yaptıysan...'' Bunu öneren saygıdeğer arkadaşa ŞHAMPUAN a çok ama çok teşekkür ederim.Diğer arkadaşların önerdiklerini tek tek usanmadan yaptım ama maalesef olmadı.Ben Şhampuan arkadaşın önerisini son olarak yaptım veee BİNGO.Ayarlar-gizlilik arama ve hizmetler-tarayıcıyı her kapattınızda temizlenecek öğeler kısmındaki hepsini aktif yaptığım için o uyarıyı çıkarıyormuş.Ben hepsini kapadım ve artık o uyarı karşıma çıkmıyor.Hepinize saygılar sunar sağlıklı ve güneşli güzel günler dilerim
Mustafa_
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Re: Edge Bildirim - Çözüldü

Mesaj gönderen shampuan »

Güle güle kullan, sevindik.
İşin doğrusu, bahsettiğim ayarlar en son bakman gereken ayarlar idi. Diğer arkadaşların önerileri daha mantıklı ve öncelikli bakılması gereken ayarlardır. Ben sadece bir varsayım üzerinden yazdım.

İyi çalışmalar.

Bir ağabeyimiz daha benzer bir sorunla karşılaşıyor ve her açtığında google'ın bir sorusuna yanıt vermek zorunda kalıyordu. O başlığı bulursam buraya iliştireyim.
Eğer su akmıyorsa musluğu suçlamayı bırak; belki sular kesiktir.
Seni bildiğin şeyler zeki yapabilir ama, bilmediğin şeyler aptal yapmaz.
Suyu akmasa da, belki musluk senden daha akıllıdır.
Mustafa_
Byte1
Byte1

Re: Edge Bildirim - Çözüldü_Çözülemedi!!!

Selamlar maalesef edge bildirimi pop up kapanmıyor .Bir siteden okuduğum bilgiyi buraya ekliyorum.
Edge tarayıcısında sadece bir sinir bozucu pop-up daha var. Bu kez Microsoft, daha alakalı reklamlar ve öneriler sağlamak için tarama verilerinizi paylaşmanızı istiyor.
Bildirildiğine göre, bu davranış seçenekle ilgili değildir ve ayarı devre dışı bıraktıktan sonra bildirim görünmeye devam eder.
Temmuz ayında edgenin yeni sürümü 92 ver.ile belki düzelir demiş.Yinede arkadaşların yaptıkları araştırma ve emeklerine teşekkür ederim..