Windows 10 Sürüm 1903'te Yaşadığım Garip Ekran Kartı Sorunu - Çözüldü

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

Windows 10 Sürüm 1903'te Yaşadığım Garip Ekran Kartı Sorunu - Çözüldü

Mesaj gönderen AgaBey123 »

Merhaba Sordum.net ailesi. Yine garip bir sorunla karşı karşıya kaldım. :)
Forumdaki bir konuda sorunum hakkında kısaca bahsetmiştim.
Geçen gün bir yanlış yaptım. Diskimde yüklü olan Windows 10 LTSC(aralarında en kararlı olan sürüm) 'yi sildim ve onun yerine en son çıkan Windows 10 Home final sürümünü yükledim. Ekran kartı driverını güncelleyemedim gitti. Bunun için forumda bir konu açmayı düşünüyorum. Ya da diskimde önceden aldığım Windows 10 LTSC backupını geri yüklerim.
@velociraptor 'un paylaştığı şu yazıdakileri uyguladım. Ama yazıda anlatılan DDU isimli program da işime yaramadı. Normalde bu yazılımın çözmediği sürücü sorunu göremedim. Ama sanırım yüklediğim sistemden kaynaklanıyor bütün bu yaşadığım sorunlar.
https://www.sordum.net/52506/sorunlu-gr ... aldirilir/

Bilgisayarımda harici bir ekran kartı bulunmuyor. Sadece Intel HD Graphics 3000 dahili GPU var.
Intel'in sitesindeki driver sürümlerini indirdim denedim olmadı. Ve her seferinde DDU isimli program ile sistemdeki driverı kalıntılarıyla beraber silip sistemi yeniden başlatıp kuruyordum. Ama ne yaptıysam sorunu çözemedim.

Forumda açtığım bu gibi konulara her defasında sizlerin yardımıyla bir çözüm bulabildik. Bu soruna da bir çözüm bulabiliriz diye konu açtım.
Ama şöyle söyleyeyim. Olur da sorunu çözemezsem daha önce aldığım Windows 10 LTSC sistem yedeğini geri yükleyeceğim. Çünkü en sorunsuz Windows 10 deneyimim LTSC sürümünde olmuştu. :)
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1
Teşekkür etti: 33 kez

Re: Windows 10 Sürüm 1903'te Yaşadığım Garip Ekran Kartı Sorunu

Mesaj gönderen cankusa »

WìN-10 1903 sūrūmūnden ınternet ortamında sizin gibi sorun yaşayan kullanıcıların sayısı çok fazla Elinizde Ltsc yedeginiz varsa yūkleyin derim.
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

cankusa yazdı: 06 Ağu 2019, 12:04 WìN-10 1903 sūrūmūnden ınternet ortamında sizin gibi sorun yaşayan kullanıcıların sayısı çok fazla Elinizde Ltsc yedeginiz varsa yūkleyin derim.
Evet hocam. Bunu ben de fark ettim. Benim yaşadığım soruna benzer olarak ses driverı ile alakalı sorun yaşayanlar da olmuş.
Sanırım en sonunda Windows 10 LTSC'ye geçeceğim. Birkaç gün daha bekleyeyim. Belki başka bir çözüm bulabilirim.
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

Arkadaşlar konuya güncelleme yapayım istedim. Ne kadar çok uğraştıysam da bir türlü Windows 10 sürüm 1903'teki ekran kartı driver yüklenmemesi sorunumu çözemedim. Ben de son çare olarak daha önceden almış olduğum backupı geri yükledim. Şu an rahat rahat kullanabiliyorum.

Tavsiyem Windows 10'un en son sürümlerine güncellemeden önce sorun çıkmaması için sisteminizi yedekleyin ne olur ne olmaz. :)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Geçmiş olsun halletmene sevindim