Windows 10 Düşük Ses Problemi - Çözüldü

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
ADINLAR
Bit
Bit

Windows 10 Düşük Ses Problemi - Çözüldü

Mesaj gönderen ADINLAR »

Daha önce windows 7 kullanıyordum
Acer laptopumda dolby destekli realtek driveri kurduğumda ses gayet tatmin ediciydi windows 10 a geçtiğimden beridir ses neredeyse %20 düşmüş
malesef acer windows 10 için ses driveri vermiyor bende windows 8.1 olanını indirip kurdum dolby olmasına rağmen ses hala istediğim düzeye çıkamıyor var mıdır bu problemi yaşayan ?
nasıl halledebilirim

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte4
Petabyte4

Re: Windows 10 Düşük Ses Problemi

Mesaj gönderen trwe »

Öncelikle hoş geldiniz foruma (ben daha yeni gördüm sizi)

1.Konu İşletim Sistemleri\Windows 10 bölümünde açılsaydı daha iyi olacaktı (admin konuyu taşır)
2.Windows 10 çalıştıran sizin sisteminiz için şunlar yapılabilir. (ben sizin yerinizde olsaydım yapardım)

2.1.Windows 7'nin Ses Sürücü paketini kurardım
2.2.Şayet yukarıdaki olmuyorsa sizin donanıma en yakın sistemin ses sürücülerini denerdim (Win10 için yazılan)
2.3.Eğer bu da olmuyorsa o zaman DFX Multimedya Ses Yükseltme Yazılımını kullanırdım.DFX , mevcut sesi 2.45 katına çıkartıyor özellikle bu durum dizüstü sistemlerde kendini bariz bir şekilde göstermekte özellikle oyunlarda 3D boyutlu sesler gerçeğe en yakın şekilde taklit edebiliyor yazılım (mesela bir tank'ın hava uçması olayında çıkan ses gibi)

DFX, burada konusu mevzu-u bahsi geçmiştir.

viewtopic.php?f=124&t=206956

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.

Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen shampuan »

ADINLAR yazdı:
27 May 2019, 04:07
Daha önce windows 7 kullanıyordum
Acer laptopumda dolby destekli realtek driveri kurduğumda ses gayet tatmin ediciydi windows 10 a geçtiğimden beridir ses neredeyse %20 düşmüş
malesef acer windows 10 için ses driveri vermiyor bende windows 8.1 olanını indirip kurdum dolby olmasına rağmen ses hala istediğim düzeye çıkamıyor var mıdır bu problemi yaşayan ?
nasıl halledebilirim
Sisteminizin ses donanımını kapsayan ".... series realtek" arayüzü bulamıyor musunuz?
Bulup kurabilirseniz, nasılını gösteririm. Ama windows üzerinden zor. Şayet bulamazsanız başka bir alternatifim var.

ADINLAR
Bit
Bit

Mesaj gönderen ADINLAR »

merhabalar sisteme format atarak düzeltebildim driver sürücülerini update ile kurdum ancak o şekilde düzeldi ama sound blaster uygulamasını kullanamıyorum ne zaman ki kurmaya çalışıyorum yeniden aynı problemi yaşıyorum :D ses kartım vardı creative thx surround usbden takıp onunla işimi görüyorum şimdilik daha büyük problemlerim var onun konularıyla uğraşıyorm zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler

bu arada evet yeniyim geç geldim ama inşallah buralardaym Hoşbulduk

Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1

Re: Windows 10 Düşük Ses Problemi - Çözüldü

Mesaj gönderen Ensatech »

Realtek için modifiye sürücler var. DTS den Dolby Atmos'a kadar kodek yongasına göre ses panelleri aktifleştirilebiliyor.