Windows 10 Düşük Ses Problemi

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
ADINLAR
Bit
Bit

Windows 10 Düşük Ses Problemi

Mesaj gönderen ADINLAR » 27 May 2019, 04:07

Daha önce windows 7 kullanıyordum
Acer laptopumda dolby destekli realtek driveri kurduğumda ses gayet tatmin ediciydi windows 10 a geçtiğimden beridir ses neredeyse %20 düşmüş
malesef acer windows 10 için ses driveri vermiyor bende windows 8.1 olanını indirip kurdum dolby olmasına rağmen ses hala istediğim düzeye çıkamıyor var mıdır bu problemi yaşayan ?
nasıl halledebilirim

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Re: Windows 10 Düşük Ses Problemi

Mesaj gönderen trwe » 28 May 2019, 14:08

Öncelikle hoş geldiniz foruma (ben daha yeni gördüm sizi)

1.Konu İşletim Sistemleri\Windows 10 bölümünde açılsaydı daha iyi olacaktı (admin konuyu taşır)
2.Windows 10 çalıştıran sizin sisteminiz için şunlar yapılabilir. (ben sizin yerinizde olsaydım yapardım)

2.1.Windows 7'nin Ses Sürücü paketini kurardım
2.2.Şayet yukarıdaki olmuyorsa sizin donanıma en yakın sistemin ses sürücülerini denerdim (Win10 için yazılan)
2.3.Eğer bu da olmuyorsa o zaman DFX Multimedya Ses Yükseltme Yazılımını kullanırdım.DFX , mevcut sesi 2.45 katına çıkartıyor özellikle bu durum dizüstü sistemlerde kendini bariz bir şekilde göstermekte özellikle oyunlarda 3D boyutlu sesler gerçeğe en yakın şekilde taklit edebiliyor yazılım (mesela bir tank'ın hava uçması olayında çıkan ses gibi)

DFX, burada konusu mevzu-u bahsi geçmiştir.

viewtopic.php?f=124&t=206956

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte3
Megabyte3

Re: Windows 10 Düşük Ses Problemi

Mesaj gönderen shampuan » 29 May 2019, 16:01

ADINLAR yazdı:
27 May 2019, 04:07
Daha önce windows 7 kullanıyordum
Acer laptopumda dolby destekli realtek driveri kurduğumda ses gayet tatmin ediciydi windows 10 a geçtiğimden beridir ses neredeyse %20 düşmüş
malesef acer windows 10 için ses driveri vermiyor bende windows 8.1 olanını indirip kurdum dolby olmasına rağmen ses hala istediğim düzeye çıkamıyor var mıdır bu problemi yaşayan ?
nasıl halledebilirim
Sisteminizin ses donanımını kapsayan ".... series realtek" arayüzü bulamıyor musunuz?
Bulup kurabilirseniz, nasılını gösteririm. Ama windows üzerinden zor. Şayet bulamazsanız başka bir alternatifim var.