Win 10 Pro'nun Enterprise olması

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Banker
Bit
Bit

Win 10 Pro'nun Enterprise olması

Mesaj gönderen Banker » 04 Ara 2018, 02:24

Sayın Üstadlar,
İşletim Sistemimin Win.10 Pro iken tahminen 2 ay kadar önce Win.10 Enterprise sürümüne dönüştüğünü tesadüfen farkettim. Bunun nasıl olduğunu anlayamadım. Şu an Enterprise sürümünü sorunsuzca kullanmaktayım ve son güncellemeler yüklü durumda. Bu arada Win.10 Pro'yu KMS ile etkinleştirmiştim. Bu iki versiyonun farkları konusunda hiç bir bilgim yok. Yakın zamanda SSD ve RAM terfisi yapmayı düşünüyorum. Bu nedenle SSD'ye temiz kurulum mu yapmalıyım yoksa mevcut sistemi klonlamalımıyım? Temiz kurulumu önyüklemeli USB ile yapmam halinde son sürüm bir orijinal Win.10 Pro veya Enterprise ISO dosyasını nereden indirebilirim? Elimde yaklaşık olarak bir yıl önce indirilmiş bir Win.10 Pro ISO dosyası var. Bunu kullanabilirmiyim? Değerli önerileriniz ve yardımlarınız için teşekkür ediyorum.Saygılar

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Re: Win 10 Pro'nun Enterprise olması

Mesaj gönderen trwe » 04 Ara 2018, 02:30

Bana göre bu kurduğun stabil olan sistemin Acronis bir yedeğini başka bir USB HARD diske almanda fayda var.....Yeni sistem (donanım) sdd ve ram geçtğinde bu yedeği kolayaca geri yükleyip zamandan kazanç sağlayabilirsin.Ben senin yerinde olsam böyle yapardım...
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 04 Ara 2018, 02:34

Foruma hoşgeldin , SSD ve RAM terfisi ile sistemin birhayli hızlanacaktır. Klonlarsan aktivasyon sorunu yaşamazssın ama burada sorun zaten KMS ile aktif ettiğin ve orjinal olmayan (Yanlış anlamadıysam) bir sistem için klonlamaya değermi , temiz bir sistem herzaman daha sağlıklıdır diye düşünüyorum. En kötüsünden yine KMS kullanırsın. Son sürüm bir windows 10 Pro yu aşağıdaki şekilde edinebilirsin
https://www.sordum.net/39101/microsoftt ... li-yontem/

NOT: Windows 10 dediği sistem Pro yu içermektedir.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

mahferer
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen mahferer » 04 Ara 2018, 10:56

KMS ile Activator ile 180 gün lisanslayınca bende de her keylemede pro-education-enterprise değişirdi. Kalıcı yöntem çıktı bu arada KMS ile uğraşmayın. En genişi enterprise sonra education sonra pro sonra home diye biliyorum

Banker
Bit
Bit

Mesaj gönderen Banker » 04 Ara 2018, 14:43

mahferer yazdı:
04 Ara 2018, 10:56
KMS ile Activator ile 180 gün lisanslayınca bende de her keylemede pro-education-enterprise değişirdi. Kalıcı yöntem çıktı bu arada KMS ile uğraşmayın. En genişi enterprise sonra education sonra pro sonra home diye biliyorum
İlginize teşekkür ederim.Sürüm değişikliğinin sebebini şimdi anladım.Kalıcı yöntem konusunda daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz?

Banker
Bit
Bit

Mesaj gönderen Banker » 04 Ara 2018, 15:18

velociraptor yazdı:
04 Ara 2018, 02:34
Foruma hoşgeldin , SSD ve RAM terfisi ile sistemin birhayli hızlanacaktır. Klonlarsan aktivasyon sorunu yaşamazssın ama burada sorun zaten KMS ile aktif ettiğin ve orjinal olmayan (Yanlış anlamadıysam) bir sistem için klonlamaya değermi , temiz bir sistem herzaman daha sağlıklıdır diye düşünüyorum. En kötüsünden yine KMS kullanırsın. Son sürüm bir windows 10 Pro yu aşağıdaki şekilde edinebilirsin
https://www.sordum.net/39101/microsoftt ... li-yontem/

NOT: Windows 10 dediği sistem Pro yu içermektedir.
Hoşbulduk.You Tube sitesindeki Tarkan Beyin videoları sayesinde çok şeyler öğrenmekteyim.Bu siteyi de videolar aracılığıyla keşfettim.Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Belirtilen linklerdeki Win.10 Orijinal ISO olup muhtelif zamanlardaki günceleştirmeleri içermemekte; ancak kurulumdan sonra güncelleştirmeler yüklenecektir diye anlamaktayım.Önerileriniz doğrultusunda hareket edeceğim.Şu ana kadar kendim hiç sistem kurma, format atma gibi işlerle uğraşmadığımdan bu ilk olacak.İnşallah becerebilirim. Tarkan Beyin videolarını tekrar tekrar izlemekteyim. İyi ki sizler gibi toplumumuzu çağımızın Teknolojisi olan Bilgisayar ve bununla bağlantılı konularda aydınlatan, yönlendiren, eğiten Toplum Gönüllüleri var. Her türlü takdirin ötesinde övülmeye layıksınız.Tekrar teşekkürler.İyi günler dilerim.Saygılarımla

mahferer
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen mahferer » 04 Ara 2018, 19:16

Banker yazdı:
04 Ara 2018, 14:43
mahferer yazdı:
İlginize teşekkür ederim.Sürüm değişikliğinin sebebini şimdi anladım.Kalıcı yöntem konusunda daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz?
Özel mesaj ile linki gönderdim

Banker
Bit
Bit

Mesaj gönderen Banker » 04 Ara 2018, 22:59

mahferer yazdı:
04 Ara 2018, 19:16
Banker yazdı:
04 Ara 2018, 14:43
mahferer yazdı:
Özel mesaj ile linki gönderdim
Teşekkür ediyorum.Selamlar

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 05 Ara 2018, 02:19

Banker yazdı:
04 Ara 2018, 15:18
Hoşbulduk.You Tube sitesindeki Tarkan Beyin videoları sayesinde çok şeyler öğrenmekteyim.Bu siteyi de videolar aracılığıyla keşfettim.Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Belirtilen linklerdeki Win.10 Orijinal ISO olup muhtelif zamanlardaki günceleştirmeleri içermemekte; ancak kurulumdan sonra güncelleştirmeler yüklenecektir diye anlamaktayım.Önerileriniz doğrultusunda hareket edeceğim.Şu ana kadar kendim hiç sistem kurma, format atma gibi işlerle uğraşmadığımdan bu ilk olacak.İnşallah becerebilirim. Tarkan Beyin videolarını tekrar tekrar izlemekteyim. İyi ki sizler gibi toplumumuzu çağımızın Teknolojisi olan Bilgisayar ve bununla bağlantılı konularda aydınlatan, yönlendiren, eğiten Toplum Gönüllüleri var. Her türlü takdirin ötesinde övülmeye layıksınız.Tekrar teşekkürler.İyi günler dilerim.Saygılarımla
Çok teşekürler O videoların ve anasayfadaki konuların birkısmını forumdaki konulardan derlediğim için Buradaki arkadaşların da emeği büyüktür. Bizler Hep birlikte birşeyler öğrenmeye ve bildiğimiz kadarını elimizden geldiğince Bilgisayar konusunda meraklı arkadaşlara aktarmaya çalışıyoruz , Elbetteki birçok eksiğimiz vardır , Kusurlarımız için Affola. Umarım format işini de sorunsuz halledersin.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free