Kullanıcı Adı

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
ThinkLess
Kilobyte3
Kilobyte3

Kullanıcı Adı

Mesaj gönderen ThinkLess »

Resim

Mavi ile boyadığım yerdeki kullanıcı adını nasıl değiştirebilirim. format atarken lisans sorunu yaşamayayım diye e-posta ile giriş yapmıştım. Şimdi o ismi değiştirmek istiyorum nasıl yapabilirim. Çoğu uygulamada kurulum yolu olarak görünüyor.
C:\Users\XXXXX\AppData\Local\Programs\Opera
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 896 kez

Re: Kullanıcı Adı

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

En basittinden yönetici modunda(şu anki mevcut kullanıcının admin hesap olduğu varsayılıyor) yeni bir kullanıcı hesabı aç ve onu kullan...
Kullanıcı avatarı
ThinkLess
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen ThinkLess »

trwe yazdı: 06 Tem 2017, 15:23 En basittinden yönetici modunda(şu anki mevcut kullanıcının admin hesap olduğu varsayılıyor) yeni bir kullanıcı hesabı aç ve onu kullan...
Ayarlar > Hesaplar> Bilgileriniz kısmında zaten başka isim (nick) yazıyor. resimde mavi ile çizdiğim yerde ismim yazıyor hesaplardaki nick değil.
Format atmak istemiyorum, formatsız ve uygulamalara zarar vermeden değiştirmenin yolu yok mu? :(
gezgin_28
Bit
Bit

Mesaj gönderen gezgin_28 »

@ThinkAlot

İlgili klasör ismi kullanıcıyı oluştururken belirleniyor. Sen sonradan bir farklı şekillerde kullanıcı ismini değiştirsen bile malesef ilgili klasörün ismi değişmez. Yeni kullanıcı oluşturup sonra ilgili mevcut kullanıcıyı silebilirsin. Lakin hiç bir ayarım bozulmasın sadece ilgili klasörün ismini gizleyeyim dersen ilgili klasörün içinde desktop.ini dosyası oluşturup içine aşağıdakinleri yazabilirsin.

[.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=Yeni Kullanici Adi

Uğraşma diye basit bir şey karaladım. Aşağıdaki programı indirip çalıştırdıktan sonra önce klasörünü seçersin. Sonra klasörün yeni ismini girersin.
Sonucu yazmayı unutma, kolay gelsin...

http://bluelife.sordum.com/APPS/nFolderName.zip