disk yönetimi ayrılmamış bölüm silinmiyor - Çözüldü

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
harrun
Byte1
Byte1

disk yönetimi ayrılmamış bölüm silinmiyor - Çözüldü

Mesaj gönderen harrun »

merhaba forum üyeleri ve admin,ben disk yönetimi aracı ile harddiskimi bölmüştüm ve böldüğüm kısımada windows kurmuştum,sonra bu bölümü silmeye karar verdim ilk önce biçimlendirdim burayada kadar herşey normal içindeki veriler falan silindi normal olarak,sonrada disk yönetimine girdim bu birimi silmek için sildim ama bir türlü ana diskime ekleyemiyorum yani ana diskime sağ tıklayınca çıkan 'Birimi Genişlet' seçeneği aktif hale gelmiyor silik gözüküyor,orada disk yönetiminde 'Ayrılmamış' olarak kaldı bu böldüğüm bölüm,değişik harfler atayıp tekrar aktif hale getirebiliyorum ama sildiğim zaman öbür ana diskime bir türlü ekleyemiyorum orada 'Ayrılmamış' olarak kalıyor. format cdsini takıp format ekranında silmeye çalıştım ordanda silinmiyor çünkü sil seçeneği oradada pasif halde. bu arada SSD kullanıyorum.
En son harrun tarafından 20 Kas 2016, 17:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Re: disk yönetimi ayrılmamış bölüm sorunu

Mesaj gönderen trasmus »

Birleştirilecek diskler rasında eğer başka bir bölüm varsa (Örneğin E:\ diskini C:\ ile birleştirmeye çalışıyorsan) birleştirme işlemi yapılamaz. Bunun için bir tane disk birleştirme yazılımı kullanmalısın. MiniTool Partition Wizard işini görecektir.
harrun
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen harrun »

Cevabın için teşekkür. Yalnız bu programın Windows disk yönetimi aracından hiç bir farkı yok sadece arayüzü biraz daha gelişmiş o kadar yani aynı işi yapıyor. Yani bunlada diski birleştiremedim.
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Windows disk yönetimi Partition Wizard için çerez dahi olamaz :) Birçok özelliği var ama kullanmayı öğrenmen gerek.
Disk yönetimi ekranını paylaşabilirsen çözüm için bir fikir yürütebiliriz.
harrun
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen harrun »

Biraz daha gelişmiş olduğunu bende söylemiştim zaten ama bu program açık söylemek gerekirse tambir çöp program ve sistemi yoracak çok gereksiz bir program.boşuna bu kadar övmeni gerektirecek bir programda değil bence boşuna kullanma.bunla yapılan şeylerin çoğu Windowsla yapılıyor zaten.
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Hiçbir program çöp değildir, alıcısı sen değilsindir sadece. Sorununun çözümüne odaklanman daha doğru olur, ekran görüntüsü lazım ki fikir yürütebilelim.
harrun
Byte1
Byte1

Re: disk yönetimi ayrılmamış bölüm silinmiyor

Mesaj gönderen harrun »

sorunu çözdüm arkadaşlar,temiz format attım. sistem ayrıldı falan hepsini silerek,sıfırdan format attım anca öyle kurtuldum.