Windowsların gelişim süreci

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Windowsların gelişim süreci

Mesaj gönderen velociraptor » 18 Ağu 2015, 13:28

Resim
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
Ond3rkor
Global Moderator
Global Moderator
İletişim:

Re: Windowsların gelişim süreci

Mesaj gönderen Ond3rkor » 18 Ağu 2015, 13:54

gerçek bir teori :D ne kadar donanımlar yükselsede yazılımlarda yükseliş olmayınca aynı yerimizde sayıyoruz.
Mareşal Gazi
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 18 Ağu 2015, 17:47

Kötü diye tabir edilen çok sistem gördüm lakin vista ve windows 8 serisi hayatım boyunca kullandığım en berbat sistemler , Ki unix ten tut linuxa kadar mecburiyetten kullanmadığım sistem kalmadı MAC ıda bir süre kullanmıştım , Ve O kötü dedikleri Windows ME ; Vista ve Windows 8 serisinden daha iyiydi (kendi düşüncem) Zaten Vista ve Windows 8 serisi okadar tutmadı ki , Microsoft çalışanlarının kendileri dahi Bu seriyi kullanmadılar ve birbirleri ile aralarındaki yazışmalar basına sızmıştı .
Windows 8.1 ,Windows 8 denen hucubenin ilk SP1 idi baktılar yine olmadı Şu an Windows 10 dedikleri ise Sp2 yamasıdır , lakin bu zorlama sisteme ben halen ısınamadım , üzerinde birkaç deneme yapmaya kalktım sistem dökülüyor , Windows 7 çok daha kolay kurtarılıyor , en basitinden easy BCD ile Boot menüsünü silin , sistemi birdaha kurtaramazssınız , oysa aynı şeyi Windows 7 ve alt sistemlerde yapın kolayca kurtarabiliyorsunuz , UEFI başlı başlına milleti bezdirdi orasını burasını kapatmadan tak çıkar medyadan boot etmiyor vs. kısacası stabil değil.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
Ond3rkor
Global Moderator
Global Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen Ond3rkor » 19 Ağu 2015, 00:58

neredeyse tamamen win8 kopyası 10 haklısınız bir kaç programla bakınca bile yazıyor :D birazda vizyon meselesi şuan için ms vizyonu yok eskilerle bişeyler yapma çalışıyorlarda bu sadece kullanıcı kaybı olur oyunlar konusunda linux ve mac destek gelıyor yavaştan hatta steam os diye bişeyler cıkıcak bakalım neler olucak tek el olmasının avantajlarını kullıyor ms bakalım.
Mareşal Gazi
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 19 Ağu 2015, 01:09

Elbetteki Microsoft ta windows 8 serisinin iyi bir sistem olmadığının farkında bu nedenle Bu seriye Hyper V yi Koydu (kendi sanallaştırma yazılımı) , gel gelelim kaç kişi bunun farkında ve kaçının işine yarar millet server yöneticisi veya sistem admini değilki lakin elbetteki Hyper v windows 8 serisinin belkide önemli artılarından biri sayılır

Kullanıcı avatarı
sevilaycali
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen sevilaycali » 21 Ağu 2015, 01:21

Ben vista kullandım ama sorunsuz bir deneyim oldu, bence vistanın sorunu mevcut donanıma bir benden büyük olmasıydı. w7 kraldır. w8 en kötüsüydü. w10 bilmiyorum.