Hükümet Stajyer Sigorta Girişlerini Kabul Etti

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4594 kez

Hükümet Stajyer Sigorta Girişlerini Kabul Etti

Mesaj gönderen velociraptor »

Emekli olmayı bekleyen binlerce vatandaşımızı ilgilendiren yasa sonunda onaylandı. Çalışanların lise stajlarını yaptıkları süre içinde kaydedilen sigorta girişleri daha önce kabul görmemişti. Çalışma Bakanının sonucu değerlendirmesi üzerine borç yapılandırma yasası üzerinden arada kalan zaman sigortalı sayılacak.

Resim

Geçtiğimiz günlerde açıklanan habere göre çalışanların staj süresinde aldığı sigorta numarası geçerli olmamakla birlikte, emeklilik yaşı için herhangi bir değer içermiyordu. Çalışma Bakanlığı binlerce kişiden gelen talep doğrultusunda konuyu tekrar gündemine taşıdı. Çalışanları can kulağı ile dinlediği ve beklediği haberde yaşı dolmuş ancak prim süresi dolmamış ve prim süresi dolu ancak sigorta girişi nedeni ile emekli olmayı bekleyenlere müjdeli haber torbadan çıktı. E-Devlet sisteminde otomatik olarak güncellencek. Örneğin sigortalı staj girişi 1996 bir kişinin normal sigortalı olarak çalışmaya başlaması 2002 yılında gözükürken yeni güncellenen sistemde ilk verilen staj sigortası ile normal giriş 1996 yılına otomatik geçiş yapıyor.Staj sigorta numarasını bilmeyenler ise okullarından numarayı alarak çalıştıkları işyerinde düzenleme yaptırabilecekler.

https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tas ... _no=111782
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 9 kez
İletişim:

Re: Hükümet Stajyer Sigorta Girişlerini Kabul Etti

Mesaj gönderen GOG »

Bu gelicek neslide etkilicekse iyi haberde suan kac yasinda emekli oluyoz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4594 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

sanırım ayrıntılar daha sonra ortaya çıkacaktır lakin staj yaptığın süreleri sanırım ödemek koşulu ile kabul edecekler daha net bir bilgi yok , mesela ben 1987 yılında fabrikada staja başlamıştım ve bu sigortalı olarak görünüyordu AKP iktidarı gelince bunları silmiş (Ben Almanyada idim) bundan 15 yıl önce 1270 Gün olan SSK sigorta primlerim 11 yıl almanyada kaldığım süre içinde 400 Güne indirilmiş , şimdi hakkım olanı parasını ödeyerek alacağım , elbet bu yaptıklarının hesabını er yada gteç verecekler
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

zaten bizim hakkımız olan şeyi almışlar birde utanmadan bide adamlara para ödeyecegiz nasıl bir sistemin içindeki anlamıyorum komedi mi kara komedi mi
Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2

Mesaj gönderen yesilaygunes »

Dünyada Emeklilik

Türkiye'de emeklilik hangi tarihlerde ne değişmiş gösteriyor. 09.09.1999 tarihinde 58 yaşından 60 yaşına çıkarılmış.
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

ab standartlarına göre aldığımız maaşıda hesaplayınca pek bişey fark etmiyor.
Kullanıcı avatarı
HaYTo
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen HaYTo »

Super haber