bestdarkstar.info:8080 virüsü nedir arkadaşlar?

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
wustafa
Bit
Bit

bestdarkstar.info:8080 virüsü nedir arkadaşlar?

Mesaj gönderen wustafa » 15 Haz 2010, 20:20

Resim

Selamlar Arkadaşlar;

"bestdarkstar.info:8080/google.com/people.com..." evet arkadaşlar...

Tartışacağımız sorun bu... Birçok sitede yazdım bu sorunu.. bir cevap bile alamadım. Son çare burası dedim. Neyse..
Web sitemde dolaşırken sağ alt tarafta hep bu uyarı gözüküyor. Nedir, neyin nesidir anlamadım? Sorun acayip bir şey, arkadaşlar yardımınızı bekliyorum.

Siteye giriş yapıyorum nod32 ve yahut diğer antivirlerde bu uyarı geliyor, nedir bu baş belası anlamadım!.. Web sayfamda dolaşırken sürekli bu hata. Bir ara tanıdığım bir arkadaş websitesinin adres bölümünü güncellemişti. Fakat internet kafede website güncellemek biraz sakıncalıydı.. Neyse, bizim adres bölümümüzde googlemaps var, yani yerimizi googlemaps ile belirtiyoruz. Bu bakımdan adres güncellemesi yapacaktı. Sorun bundan olabilir herhalde. Çünkü uyarıda sizin de gördüğünüz gibi ".../google.com/people.com" falan yazıyor. Neyse... hatanın tam gösterimi burada tıklayın bir görün, çözüm önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: bestdarkstar.info:8080 virüsü nedir arkadaşlar?

Mesaj gönderen velociraptor » 16 Haz 2010, 00:49

Eger bir sayfanin tüm index ve .js datalari Hacklenmisse ve bu hack bir modifiyeli javascript sayesinde yapilmissa
sonrasinda bu Framesethack uyarisini verir , yani : o dolastiginiz sayfa arka planda bir Frameset acmaya calisir ki buda zararli bir yazilim iceren (malware, spyware, virüs..)
bir sayfaya yönlendirir , önceliklli olarak yapilmasi gereken sey , Pc nizi Avast , Kaspersky gibi bir Antivirüs ile taratmaktir , sonrasinda , host un www klasöründeki (ki yayini buradan yaptiginizi varsayiyorum) tüm dosyalari silip
hepsini yeniden olusturun
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

wustafa
Bit
Bit

Mesaj gönderen wustafa » 16 Haz 2010, 10:38

Nasıl yani tümünü silip? Bu virüs .js uzantılı java dosyalarına mı bulaştı diyorsunuz? Ben websitemi indirdim tekrardan. Sonrasında inen dosyaları nod32 ile taradım. "backdarstar.info" a dair hiçbirşey bulmadı. Fakat indirdiğim anasayfa klasörüne tıkladığımda tekrar "bestdarkstar.info" uyarısı veriyor. Neyse, sizin de dediğiniz gibi ben şimdi websiteyi baştan mu yaratacağım yoksa o virüs tam olarak hangi dosyaya bulaşmıştır. Yardımlarınız için teşekkürler... Bekliyorum önerilerinizi...acil olarak...

Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

Mesaj gönderen modestus » 16 Haz 2010, 10:39

nod32 ile taradım.
avast yada kasperski kullanın nod32 bitti.

wustafa
Bit
Bit

Mesaj gönderen wustafa » 16 Haz 2010, 11:17

Fakat bu virüsü nod32 bulmuştu. Şimdi kaspersky ile tararsam indirdiğim websitesindeki virüsü bulma olasılığı, siteye girdiğimde sürekli "bestdarstar.info" uyarısı veren nod32 ye göre daha mı fazla? Bunu mu ima ediyorsunuz? Pekala, kaspersky ya da avast ile tararsam bulma olasılığı fazla size göre... Tamam deneyeceğim. Teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 16 Haz 2010, 17:54

sayfanizin neresinde oldugunu bulmak zor , sayfa klasörünü taratarak bulunacak birsey degil , cünkü sayfanizda degil , kücük bir kod sayfanizda ve bu kod zararli icerikli bir kodu calistiriyor , Pc nizi taratmanizi istememdeki sebep , belkide ftp den uploadlarinizda bu virüs ile alakali birseyi hostunuza yüklemis olabilaceginiz olasiligindandir , neyse onu gecelim , olayin mantigi yukarida dedigim gibi , ama hangi kodun zararli icerigi cagirdigini kimse bilemez , sadece cagirdigi anda antivirüsler uyari verir o nedenlede bu sayfayi yeniden olusturmaya calisin yada en son ne ilave ettiginizi düsünüp o kodlari silin , bu bir banner dahi olabilir
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

wustafa
Bit
Bit

Mesaj gönderen wustafa » 16 Haz 2010, 19:21

Adres yenilemesi yapmıştı en son siteyle en son uğraşan kişi. İnternet Kafeden yenilemişti. İletişim bölümünü yenilemişti. Bizim adresimizi de googlemaps ile gösteriyoruz. Zaten virüste de ../google.com/people.com falan diyor. Onunla alakalı olabilir mi?... İletişim sayfasını kaldırsam...
Yorumlarınızı bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 16 Haz 2010, 19:24

kaldir gitsin , olmadi kendin bir php iletisim sayfasi yaparsin yada hazir kod bulursun

wustafa
Bit
Bit

Mesaj gönderen wustafa » 16 Haz 2010, 21:45

İşe yaramadı. Bu ne biçim bir illettir. Hiçbir yabancı sitede de çözümü yok. Nedir ya... Bulaştı mı kurtulamıyoruz... Siteyi baştan mı yapıcaz o zmn. Sileceğim tüm dosyaları baştan yaratacağız. Başka çaresi yok anlaşılan.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 16 Haz 2010, 21:50

öyle görünüyor , ayni illetten kurtulanlar hep komple silmis