s3ek.exe virüsü

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
xd3m3x
Kilobyte1
Kilobyte1

s3ek.exe virüsü

Mesaj gönderen xd3m3x »

arkadaşlar diske s3ek.exe virüsü bulaşmış bunun yuzunden dosyaları boş gosterıyor ama diske bakınca boş yer yok yanı dolu normalde ama klasorlerın ıcı boş sonra dostan bakayım dedim resimde görüldüğü gibi

Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4609 kez

Re: s3ek.exe virüsü

Mesaj gönderen velociraptor »

güvenli kipte combofix i tavsiye ederim
Kullanıcı avatarı
xd3m3x
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen xd3m3x »

ustad bu disk daha once başka pc ye taklıydı sonra çöktu görunmuyordu 1 tb lık arşiv var, derken biraaz uğraştım bilgileri görebildim, bazende klasörleri boş gosterıyor bazende normal gosterıyor ama cok ağır işliyor, dosyaları almaya kalkınca donuyor pc,sonra dostabakayım dedim resimde kı gibi s3ek.exe cıktı netten baktım ama pek bişey bulamadım, , pc reset attığım vakıt disk gidiyor tekrar görebilmek ıcın dakıkalarca ugraşıyorum, onun için guvenlık kipte actığım vakıt diski görebilecek miyim, bundan dolayı pc kapatmıyorum acık bırakıyorum
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen lord_leo »

sadece bilgilerimi kurtayım sonra format atıyım dersen bildiğim kadarıyla pc yi karıştıran bir değil birden çok virüsün olduğu .exe uzantılı bir problem.yani bu virüs tek başına değildir haberin olsun. büyük ihtimal zip li bir dosyadan bulaşmıştır.

çözüm tabiki kilidi açan bir antivirüs.
ama çoklu virüs ise çoğu antivirüs prg. işe yaramaz.( bu aralar zaten bu tip virüsler çok yayılmaya başladı)
önerim windows onecare kur. online olarak sistemi düzenle . bilgileri kurtar. format at. kesin işe yarar diyemiyorum. böyle kurtardığım pc oldu lakin sadece çok önemli bilgilerin varsa uğraşmaya değer çünkü çok zaman alıyor.