Bootable Kaspersky Taraması Güvenli Diyor

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Re: Bootable Kaspersky Taraması Güvenli Diyor

Mesaj gönderen shampuan »

Eveeet, çocuklar.
Yardım çabalarınızdan ötürü teşekkür ediyorum.
Haa, demek ki neymiş, ben antivirüs gullanmıyom, bilinçli gullanıyom demicekmişsin.
Bazı araştırmalar falan yaptım.
Norton indirmek istedim, artık deneme sürüm vermiyoruz diyor.
Uzun süredir avast test etmiyordum, ülen bir bakayım bakayım birşey bulabilecek mi dedim, bilgisayarınız güvende diyor :lol: :lol:

@ULUBEY'e teşekkür ederim. SpyHunter'ın sadece adını duymuştum. Test etme imkanı buldum ve gerçekten memnun kaldım. Gerçekten satın alınabilecek bir yazılım benim gözümde.

Spybot SD'nin sitesine gittim, ne bir doğru dürüst indirme linki var, ne bir düzen var, adamlar site yapmayı bile becerememişler şaşırdım. Oysa çoğu yerde bu yazılımdan iyi diye bahsediliyor. Tekrar şans vermek için deneyeyim istedim ama, neyi indireceğimi bilemedim. Portabıl ve ilginç (değişmiş) isimli uygulamalar arasında kalıp bıraktım.

Neyse bakarız durumlara. Şu anda yapabileceğim hiçbir şey yok. Geçen uTorrent kurayım da feuer'in verdiği birşeyi indireyim dediydim, o da birşey bulaştırmış (utorren), her açılışta eski firefox simgesi açılıp kapanıyo bir anlık görev çubuğunda. Demin görev yöneticisine baktım, arkaplanda firefox çalışıyo görünüyo. Anlamadıysanız söyleyeyim: BEN FİREFOX KULLANMIYORUM :-D Kurulu değil yani.

İçinde düştüğüm durumun yanlışlığının farkındayım. Galiba format yolu gözüktü bana...

Neyse, sağolun arkadaşlar.

@ULUBEY,
VLC neyse GOM da öyle inan bana. Anasayfalarına gittiğin zaman ne dıt olduklarını anlaman lazım. VLC'yi kullanmamın tek nedeni, hızlandırma özelliğini play düğmesinin yanına alabiliyorsun. MPC seviyordum ben. Ama son sürümlerde bozdular ve de hızlandırma özelliği VLC'deki gibi çalışmıyo. Eski VLC'yi geçen gün güncelledim şeytana uyup. Virüssüz eski sürümden virüslü sürüme geçince spyhunter da bağırdı doğal olarak :-)

Reader türü yazılım kullanmak istemiyorum. Ben biraz titiz bir kullanıcıyım. Elim ayağıma dolaşan en ufak şeyden uyuz oluyorum. O yüzden adobe readeri kaldırdım bilgisayarımdan, onun yerine chrome ile açıyorum pdfleri.

Yav alıcan bir çürük çarık PC, KDE'li Linux kurucan keyfine bakıcan yaaav... :?:
Eğer su akmıyorsa musluğu suçlamayı bırak; belki sular kesiktir.
Seni bildiğin şeyler zeki yapabilir ama, bilmediğin şeyler aptal yapmaz.
Suyu akmasa da, belki musluk senden daha akıllıdır.
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen feuer »

klasresimlerde görünmüyor iyi mi ? bbcode forum linkli değil mi yazdığın?

utorrent ten uzak dur. Açtığın anda arka planda birşeyler indiriyor. programı kendi kendine yönetiyor.
qbittorrent indir.
Ben torrent linki paylşamış mıydım unuttum bak :9
Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

bbcode olarak paylaşıyorum. Ben ve ULUBEY görüyoruz. VPN kullanıyosan devre dışı bırak ya da tersini yapmayı dene. Bazı operatörler farklı kanallardan seni bağlıyor ve başarısız olabiliyorsun. Zaten göreceğin pek önemli birşey yok kırmızı olmuş ekran düşün. En üstte kıpkırmızı bir uyarı var birşey bulmuş Ortada turuncu birşey var bu tehlikeli olabilir diyor. En altta da yine birşeyler var. bİr başka sekmesinden güvenlik açıkları diyor, VLC ile adobe diye birşeyi güvenlik açığı olarak görmüş. Adobe dediği de, geçenlerde kurmayı denediğim adobe reader 7 mi ne. Yukarda yanlış hatırladım, bu oldapps gibi siteden indirdiğim eski bir adobe reader yaptı bu işi eminim. Sahte firefox çıkıp duruyor...

uTorrent de yaramazın tekidir. ben aslında linux tarafında transmission kullanıyorum çok güzel enfes bir program ama windows tarafında hata veriyor çakılıyor namıssız. Belki son sürümde düzeltmişlerdir. qbittorrent daha güzel windows tarafında hatta linux versiyonu da var çoklu platformlu.

Evet, torrent paylaşmıştın ufak birşey vermiştin şimdi hatırlamıyorum birşey ilacı mıydı neydi... Daha geçen hafta. Ama sorun utorrentten değildi. adobe reader p...ngi başlattı bu son sorunu.

Hata bende kardeş. Bilgisayarımı temiz kullanırım normalde ben. Bazen şeytana uyuyorum, bir iki programı dur bu neymiş diye bir kuruyorum zart!
Böyle kum havuzu dedikleri birşeyden lazım bana. Ücretsiz sürüm olmalı. Windows10un son sürümlerinde geldi galiba o özellik Tarkan abi blogda anlatmıştı.
Kullanıcı avatarı
ULUBEY
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen ULUBEY »

SPYBOT'tan vazgeçme.
Portable uygulamasını kur.
Çalıştır, güncelle tarat. ( Güncelleme yapmadan taratma. Sağlam programdır )

Eğer format atacaksan, disk imajını almayı unutma. Ne olur ne olmaz bir sıkıntı olursa, imajı tekrar yükler format atmaktan kurtulursun.

Düzeltme yaptım :)
En son ULUBEY tarafından 16 Nis 2021, 21:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Hem de tam da sitesinden vermişsin. :-D

Host firması farketmeden o linki kod içine almalısın. Tarkan abiye kızıyolarmış ilaç sitesinden link paylaşmayın diye.

Spybot SD indiriyorum peki. Hiçbirşey kurulu olmasa da bu bari bir kenarda dursun. İmaj olayını güzel söyledin sağol, millete o kadar tavsiye veriyorum kendime unutuyorum te Allahım yarabbim...
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Dün son mesajımdan sonra Spybot kurup taramaya bıraktım ve uyuyakaldım.

Bir saat kadar önce kalktığımda spybot taramayı bitirmişti. Bir sürü sorun bulmuş, kutucuklar da işaretli. "seçilileri Fixle" diyor. Ama istemediğim birşeyi fixlemesini istemiyorum. Orda microsoftun güvenlik merkezi kendi bileşen koruması falan da var onları aç diyor. Size bir txt versem şunu aç bunu açma diye yol gösterebilir misiniz? Programı kapatmıcam gün boyu açık dursun.

Chrome çerezleri falan da var, seni takip ediyor diyor ama çerezleri silmek istemiyorum şu anda. Kısacası bir bakabilirseniz sevinirim txt olarak yükledim.

https://drive.google.com/file/d/1PR3CqR ... sp=sharing

NOT: en başlarda Rejetto HFS ful kırmızı görünüyor. Diğerleri hele hele chrome çerezleri falan yüzde on yeşilde falan.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Sabredemeyip kendi kendime bazı kutucukları boşalttım.
Microsoftun güvenlik şeysini öyle bırak dedim.
7z'nin geçmiş dosyalar çerezini ellememesini istedim.
Bazı dosya uzantıları ile ilgili önerilerini görmezden gel dedim.
Bunun gibi birkaç şeyi istediğim gibi doldur boşalt yaparak fixle dedim.
AdwCleaner devamlı güvenlik uyarısı verip duruyordu. İşlemden sonra şu an için artık sistemde bir sıkıntı yok diyor.
Bu spybot programı sistemde kurulu kalsın. Taraması çok çok uzun sürüyor ama işe yaradı diyebilirim. Hoşuma gitti.
Dediğim gibi hiçbir güvenlik yazılımı olmasındansa bir tane işe yarayan dursun.

Teşekkür ediyorum desteğiniz için.
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen feuer »

Genelde tracks var sonuçlarında geçen bir başlıkta söylediğim "CleanAfterMe" onları temizliyor. Adware ve Malware olanları fixlemişsindir zaten.
Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Aynen. Spyhunter'la denemedim tekrar.
Aynı anda birden fazla iş yapmaya çalıştığımdan çok dağılıyorum gün içinde. Kademe kademe birşeyler yaptıkça bu başlığı beslerim.
Kullanıcı avatarı
ULUBEY
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen ULUBEY »

Şöyle bir düşündüm. NE yapsak ta kendimizi korusak.

1. Önce temiz bir format atılmalı.
2. Formattan sonra gerekli ince ayarları, driver'leri ve en çok kullandığımız önemli bir kaç programı yüklemeli
3. Sistemin imajını almalı.
4. İmajı aldıktan sonra bilgisayara antivirüs programı kurulmalı sonra Spyhunter ve Malwarebytes kurulmalı. Neden ikisi, aslında aralarında pek bir fark yok. Kullanılmaları biraz farklı. Örneğin Malwarebytes Sağ klik'e Malwarebytes ile tarat özelliği ekliyor. Spyhunter böyle bir özellik yok
5 . Artı olarak devamlı program deneyenler için Shadow Defender yüklenmeli ( Shadow Defender, gölge modu kullanılacaksa bana göre internet bağlantı kesilip öyle kullanılmalı )
6. https://www.virustotal.com/gui/ sitesinden faydalanılmalı.

Böyle bir çözüm düşündüm :)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Gayet iyi bir çözüm. :arrow:

Ama uygulamaya üşenmeyecek adam lazım :lol:
Kullanıcı avatarı
ULUBEY
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen ULUBEY »

Üşenip yapmayanlar sonra saatlerce sorunu çözmek için uğraşıyorlar :)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

İki aydır shadow defender kurmak istiyorum. Ama sistem sıkıntılı, düşünüyorum düşünüyorum vazgeçiyorum.

Şimdi o dediklerin ühüüüü kaç aya yayılacak iş. Benim format atmam tam Allahlık zaten. Tüm programlarımın, sistemin uygun hale getirilişi falan... Yani üşenmemin gerçekten ciddi bahaneleri var. Bir de suç benim değil aslında. Antivirüsler adam olsaydı, kurardım bir tane free sürüm, uğraşmazdım.

Ne yapalım nasip.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor »

Ben Testler için VHD kullanıyorum tek dosya 50 Gb içinde işletim sistemi var , harici HDD ye attım , ne deneyi yaparsam yapayım sonrasında dosyayı silip harici HDD den geri yükleyince sıfır sistem sahibi oluyorum :D
yoksa nasıl başa çıkarım
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

O da çok güzel fikir. Ben esasen temiz bir sandbox yazılımı istiyordum. Ama onun da ücretsizi yok ellaam.

Uygun bir makine ve SSD olsa, aslında windowsa biraz ara verip ful linux kullanmak istiyorum bir süre. Ama bütün düzeni orada tekrar kurmak da bir dert. Eskiden olsa format atmaktan zevk alırdık. Oyun gibi gelirdi. Şimdi basit bir uygulama canımı sıkıyor.