1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Google Chrome Web Tarayıcısında Açık Var....!

Gönderilme zamanı: 08 Mar 2019, 19:13
gönderen trwe
Resim

Chrome Tarayıcısında Ciddi Güvenlik Açığı Bulundu

Google, kullanıcılara Chrome tarayıcılarını acilen güncelleme çağrısında bulundu.

Google’ın Chrome tarayıcısında bulunan ciddi bir güvenlik açığı, saldırganların bilgisayarlara sızmasına imkan verebiliyor. CVE-2019-5786 koduyla anılan bu güvenlik açığı, saldırganların web tarayıcısı üzerinden kurulu olduğu bilgisayarın işletim sistemine zararlı kod enjekte edebilmesine imkan tanıyor.

Google mühendisleri bu açığın güncel olduğunu ve halen siber saldırılar için aktif olarak kullanıldığından şüphelendiklerini bildirdiler. Bu yüzden de kullanıcıların Chrome tarayıcısını acilen güncellemeleri tavsiye ediliyor.

Chrome tarayıcısında en üst sağ köşedeki üst üste üç nokta sembolüne tıklayıp, açılan menüden Yardım>Google Chrome Hakkında sekmesine girin. Buradaki pencereden Chrome sürümünü ve güncel olup olmadığını görebilirsiniz.

Kaynak: www.google.com

TRWE_2012

Re: Google Chrome Web Tarayıcısında Açık Var....!

Gönderilme zamanı: 08 Mar 2019, 19:15
gönderen trwe
Allah'tan ben açık kaynak kodlu Choromium kullanmaktayım.......

Re: Google Chrome Web Tarayıcısında Açık Var....!

Gönderilme zamanı: 09 Mar 2019, 02:19
gönderen velociraptor
Yakında güncelleme geliyor desene

Re: Google Chrome Web Tarayıcısında Açık Var....!

Gönderilme zamanı: 09 Mar 2019, 16:32
gönderen shampuan
Birkaç gündür bana da yeni güncelleme var güvenliğin için güncelle deyip duruyor. Ama yav he he güncelle o zaman dediğim zaman, chrome indirme sayfası açılıyor, güncellemiyor. Açılan indirme sayfasındaki 64bit. Benim sistem 32bit. Durum böyle olunca, ben de güncellemiyorum...

Yalnız bir şey dikkatimi çekti:
"Chrome Tarayıcısında Ciddi Güvenlik Açığı Bulundu"
"Google’ın Chrome tarayıcısında bulunan ciddi bir güvenlik açığı, saldırganların bilgisayarlara sızmasına imkan verebiliyor. CVE-2019-5786 koduyla anılan bu güvenlik açığı, saldırganların web tarayıcısı üzerinden kurulu olduğu bilgisayarın işletim sistemine zararlı kod enjekte edebilmesine imkan tanıyor."

Bu cümleler size bir yerlerden tanıdık geliyor mu? :D :D ;)

Re: Google Chrome Web Tarayıcısında Açık Var....!

Gönderilme zamanı: 06 Nis 2019, 16:33
gönderen burak35
ben kullanmadıgım için son derece rahatım :) yahu hem onlarca exe yi arka planda çalıştırıp sistemi zorluyor (işlemci ram disk kullanımı çok ama çok yüksek) hem sistemden bilginiz dışında veri topluyor hem kasıyor hem kalıntı bırakıyor , hiç ama hiç gerek yok diğer tarayıcılar gayet iyi chrome u yapanlar biraz kendini sorgulamalı artık ....