Ücretsiz online virüs tarama siteleri

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
accept
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2263
Kayıt: 26 May 2013, 16:17
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Ücretsiz online virüs tarama siteleri

Mesaj gönderen accept » 03 Haz 2015, 21:08

Virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara bir online tabanlı ücretsiz tarama sitelerini kullanarak sistemlerinizi (cihazlarınızı) virüs taraması yapabilirsiniz. Bu tür virüs tarama çalışmaları internet üzerinde bir sunucuda yapılır. Geleneksel virüs taramadan farklıdır.

Tam teşekküllü bir antivirüs programı yüklemeden ekstra bir seçenek olmasa da tek seferlik virüs taramaları için iyi seçeneklerdir.

https://www.virustotal.com kötü niyetli bağlantıları için bir sayfanın tamamını taramak için sitesi adresi çeşitli antivirüs motorları tarafından taranır. Virustotal için belirli bir dosya yükleyebilirsiniz. Zip ve benzeri arşiv rar yüklenebiliyor ancak herhangi bir dosya türü için maksimum boyutu 128 mb olmalıdır.

Resim

https://www.metascan-online.com 140 mb'a kadar dosya yüklemeye imkan sağlar. Kırk farklı antivirüs motorlarını kullanır. Kaspersky, mcafee ve avg gibi popüler güvenlik yazılım programlarını başlıca kullandıklarıdır. 7z, zip, exe resim görüntüleri ve belgeler gibi diğer benzer dosya türlerini taramamaktadır.

Metascan online dosya yükleme yanı sıra aynı zamanda yanı sıra, ip adresi ve web sitesi url de tarayabilirsiniz. https://www.metascan-online.com/en/apps#community-apps taramayı yükleyerek tarama yapabilirsiniz.

http://www.pandasecurity.com/activescan/index 2.0 yerel bilgisayarı taramak için bir tarayıcı eklenti olarak bir online virüs tarayıcıdır. Sadece firefox ve internet explorer ile çalışır. Virüsler, trojanlar, worms, dialers, izleme çerezleri ve kötü niyetli diğer dosya türleri için kontrol edebilirsiniz.

https://virus-scan.bullguard.com chrome, firefox ve internet explorer tarayıcılarda çalışmaları ile bir bilgisayarda kritik alanlarını taramak için çok ideal bir hizmettir. Autorun dosyaları, tarayıcı eklentileri, sistem klasörlerini ve tarama saniye içinde başlar.

http://www.eset.com/us/online-scanner-popup bu tarama çıkarılabilir medya, bellek, yerel sürücüler ve ağ sürücüleri destekler.

https://analysis.avira.com/en/submit popüler antivirüs motoru kullanır.

http://virusscan.jotti.org/tr 20'den fazla antivirüs motorları en fazla 25 mb dosya tarama imkanı verir.

http://nodistribute.com aynı anda 30 üzerinde benzersiz antivirüs motorları ile tarama yapar. Bir seferde bir dosya yüklemek imkanı sağlar.

http://www.threatexpert.com/submit.aspx başka bir online virüs tarayıcıdır. Sen 5 mb (bir kerede) gibi dosyaları yükleyerek ve bir e-posta adresi ile tarama sonuçlarını alabilirsiniz.
https://www.fortiguard.com/antivirus/virus_scanner.html herhangi bir tarayıcıda çalışan bir süper basit bir çevrimiçi virüs tarayıcıdır.

http://scanthis.net popüler virüs motorlarını kullanmaktadır.
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29880
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: Ücretsiz online virüs tarama siteleri

Mesaj gönderen velociraptor » 03 Haz 2015, 22:33

Teşekürler
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla