Bitwarden - Tüm cihazlarınız için güvenli ve ücretsiz bir parola yöneticisi.

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Re: Bitwarden - Tüm cihazlarınız için güvenli ve ücretsiz bir parola yöneticisi.

Mesaj gönderen shampuan »

ANAAAAAA! :o Lan @feuer!

Normal kullandığım chrome'un aynısı oldu!

Üstteki fav çubuğu, history hatta çerezler bile geldi! Ooohaa!

Şıkıdım şıkıdım şıkıdım çok mutluyum lan! :lol:

Eğer su akmıyorsa musluğu suçlamayı bırak; belki sular kesiktir.
Seni bildiğin şeyler zeki yapabilir ama, bilmediğin şeyler aptal yapmaz.
Suyu akmasa da, belki musluk senden daha akıllıdır.
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte1
Gigabyte1

Re: Bitwarden - Tüm cihazlarınız için güvenli ve ücretsiz bir parola yöneticisi.

Mesaj gönderen feuer »

tek sıkıntı otomatik güncelleme.
oda arada bir paf tan yeni sürümü indir, başka yere koy içindekileri klasöre kopyala yapıştır yaparsın.
(yeni indirdiğini eskiye yapıştıracaksın)
bin klasöründen eski sürümü silersin.

artık tertemiz kullan hiçbir yere dosya atmıyacak.
varsayılan yapmak için bir başlıkta paylaştığım vbs scripti çalıştır.
Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Hacı ne güncellemesi ya.. Güncellemeleri hiç sevmem ben. Anca çok anormal bir sorun olursa.
Scripte gerek var mı bilmiyorum ama bulayım tamam. Zira kurulu chrome'u kaldırıcam. Tek bu kalacaktır. Yine de bakayım. Benden önce bulabilirsen buraya link atabilirsin.
Kullanıcı avatarı
krocix
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen krocix »

Bu tür programlara hep bir adım uzaktan bakmışımdır her zaman.Ancak kullanışlılığı da bir o kadar cezbeder adamı.Bu tür programların ilklerinden olan roboform'u zamanında kullanmıştım ama çok uzun zaman önce olduğu için neresi iyidi tam hatırlayamıyorum.Ancak o zamanlar ki forumların popüler olma furyasından etkilenmiş olacağım ki otomatik form doldurma özelliğine tutulmuş kullanmıştım.Gayet iyi bir özellikti yani.

Şimdi esas olarak yazmak istediğim roboform'u önermekten ziyade bu gibi programların arka planda ne yaptıklarıdır.Eğer bu işlerden anlayan arkadaşlar varsa bizi aydınlatabilir veya iddialarımı çürütecek açıklamalar yapabilir.Gelelim aklımdakilere ;

Bu tür programların bir çoğu ücretsiz,açık kaynak,trial veya shareware olarak sunuluyor.Hadi ücretlileri de ekleyeyeim de o açıkta kalmasın :) Görünürde her şeyi koruma altına alan bu programlar ,arka planda port açıp kullanıcının her şeyini kopyalıyor mu ? hayır efendim yok öyle bir şey deseniz bile ben tersine mühendisliğime devam ediyorum.Hadi diyelim keylogger ya da benzeri özellikleri yok ama,ne bileyim kullanıcı deneyimi ,ek güncelleme adı altında ek indirmeler veya benzeri durumlarda bu işi yine yapıyorlar mı? Bu soruları sorarak esasında varmak istediğim yer şu.Diyelim ki dünyada 1 milyar pc telefon gibi internete bağlı cihaz var ve bu cihazların 1 milyonu bu tür programları kullanıyor.Şirketler de benim dediğim gibi cımbızlama yapmayı seviyorlar diyelim :) O halde ellerinde yaklaşık 1 milyon şifrelik bir "wordlist" oluşacaktır.Hakeza bu wordlistlerde karanlık alemde epey işe yarayan şeyler ve bayağı ederi olan modelleri de bulunuyor.Yanlış hatırlamıyorsam 1 mbit internet kullandığım zamanlarda 5gb'lık bir wordlist internete düşmüştü yanlışlıkla.Brute force'çular o zamanları bayram ilan etmişlerdir :) Şimdilerde belki brute force ikinci planda kalsa da diğer tanımlı verilerin ederi hatırı sayılır bir miktardır diye düşünüyorum.
Buna göre bu programların verdiği garantiler (hani bilgilerinizi çorlamıyoruz gardaş ) twitter'ın ki gibi mi yoksa gerçekten güvenilir mi? Yoksa yine güvenlik adı altında kekleniyor muyuz ? Tabi ki kimse kendi ticari çıkarından dolayı kaynak kodunu paylaşmaz sanırım.Ama yine de kullanırken en azından belki yasal hakkını bilecek tutunacak bir tarafı olduğunu hissedecek bilgilere sahip olamlıdır diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Güzel yazmışsın.

Ya bilgisayarın fişini çekip başka işlerle uğraşacağız,

Ya da paşa paşa böyle kullanacağız.

Şu anda zibilyon tane linux dağıtımı var. Açıkkaynak kullanım, özgür kullanım, güvenli kullanım diye milleti keklemeye çalışıyolar gibi geliyo bana. Hani bakıyorsun bu çaba neden? Neden bir sürü kişi bir furyaya katılır gibi bir sürü linux sistem yapar? Anasayfalarından neden bir ürünü pazarlamaya çalışıyomuş gibi bir çaba bir yardırma var?

Güvenli sistem yoktur.

Güvenilir insan da yoktur.
Kullanıcı avatarı
krocix
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen krocix »

Reklama yönlendirmek için istedikleri kadar veri toplasınlar ilgilenmiyorum da, iş parola adres gibi hassas noktalara gelince eli çenesini sıvazlayan emoji gibi oluyorum :?: