Gelmiş-Geçmiş En İyi RTS:Company of Heroes 1-2

Legal ve Freeware Oyun paylaşımları ve oyunlarla ilgili güncel bilgiler
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7962
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Türkiye Cumhuriyeti

Gelmiş-Geçmiş En İyi RTS:Company of Heroes 1-2

Mesaj gönderen trwe » 12 Tem 2019, 00:45

Resim

Not: Yukarıdaki resim, aynı zamanda 1600x1200 px duvar kağıdı olup dileyen indirip kullanabilir.

"Dawn of War" oyununun yapımcısı Relic Entertainment firması tarafından geliştirilen ve THQ desteğini alan en yeni gerçek zamanlı strateji oyunu Company of Heroes'ın 25 Nisan 2005 yılında lansmanı yapılmış, Eylül 2006'da ise piyasaya çıkmıştır. Oyunun, sonradan çıkartılan Opposing Fronts (2007) ve Tales of Valor (2009) adlı ek paketleri de mevcuttur. En son resmi yama ile ana oyun ve 2 ek pakette birleşmiştir. Nisan 2010'da ise oyunun MMO versiyonu çıkmıştır Company of Heroes Online.Sonra vazgeçilerek Mart 2011 de açık beta kapatıldı.

Hikaye (Senaryo) [Keşke bu oyunun Sinema Filmi yapılsaydı]

Normandiya Çıkartması'yla senaryo görevlerine başlanan oyunda, oyuncu, görevin niteliğine göre piyade bölüğü olan "Able" ile veya hava indirme bölüğü olan "Fox" ile görevleri tamamlamaya çalışmaktadır. Oyunun içerisinde birbirlerini izleyen senaryolar sonunda, müttefiklerin Fransa'yı Alman işgalinden kurtarması işlenmektedir.Oyunun ek paketlerinde ise Alman ve İngiliz senaryosuda gelmiştir.

Grafik ve Oynanabilirlik [Windows Deneyim Dizin Puanı : 3 (Temel) , Önerilen : 4.0 ve üstü ]

Görsel ve fizik motoru dizaynını üstlenen "Essence" ve "Havoc"'un çalışmaları büyüleyici sonuçlar ortaya çıkarmış.Yeni nesil programlama kodları sayesinde görsel açıdan etkileyici ve fiziksel açıdan dinamik dünyalar yaratarak, oyuncuyu gerçekten de bu dünyanın içindeymiş gibi hissettiren oyun ,ayrıca,fiziksel kesinlik sayesinde hiçbir savaş,bir diğerine benzemiyor. Oyuncunun taktik planlarına göre savaş alanındaki binaları en uygun savaş alanını oluşturmak için yıkmak veya asker yığına haline dönüştürmek için mümkün olmaktadır. Buna ek olarak düşmanların ve mangadakilerin yapay zekası da gerçekciliği arttırmaktadır. Askerler ve düşman askerleri çatışmalar esnasında otomatik olarak korunaklı siperleri arayıp, düşmanı alt etmek için takım çalışması gerçekleştirebilmektedirler. Ayrıca oyunda tanklar diğer oyunlardaki gibi durdurulamaz ya da sadece belli şeyler durdurur diye bir şey yok. Tankı benetmek için birçok yol var. Bunlardan bazıları: AT'ler, bazookalar, ateş destekleri, yapışkan bombalar ve diğer tanklar. Kısacası her şey durduruyor. Oyunda skirmih modu da var. Bu modda harita ve dost-düşman sayısını kendimiz ayarlayıp savaşa biliyoruz. Oyunda düşman sadece asker ve tanklarla susturulmuyor. Topçu desteği, hava desteği ve benzeri desteklerlede katkıda bulunabiliyorsunuz.

Ses

Oyunda ses de başrolde. O kadar gerçekçi ki çok zoom yaptığınızda askerlerinizin bağırmalarını duyabiliyorsunuz. Araçları göremediğinizde bazı şartlarda seslerini duyabiliyorsunuz. Hatta daha detayına girersek Machine Gun Team(Makineli tüfek takımı)'a zoom yaptığınızda mermilerin yere düşüş sesini bile duyabiliyorsunuz. Güçlü patlamaları ya da çok gürültülü çatışmaları daha uzaktan duyabiliyorsunuz.

Takımlar ve ustalık yönleri [TRWE_2012'in Favorisi Alman Kara Kuvvetleri,SS'ler]

Oyunda belli başlı iki takım var. Bunlar: Almanya ve Amerika. Almanlar daha çok ağır silahlar (tank, roket atarlar vb.) üzerinde duruyor. Amerika ise piyadeler (bazookalı askerler, çeşit çeşit piyade upgradeleri(yükseltme) vb.) üzerinde duruyor. Aman Amerika'nın piyade üzerinde durması sizi üzmesin. Bu piyadeler upgrade dediğimiz şeylerle tankları bile uçurabiliyor(bazooka, yapışkan bombalar ve benzerleri ile).

Birlikler:

Amerika birlikleri:

Engineers: Amerika ordusunun mühendisleri ve istihkam sınıfı. Üssünüzdeki binaların yapımında ve savunma düzeneklerinin yapımından sorumludurlar.
Riflemen İnfantry: Amerika ordusunun standart askerleri.
Ranger Infantry: Bir hafif piyade özel operasyon gücüdür. M9 model roketatar ile gelirler. Cephane ödeyerek M1 Thompson makineli tabancası ile de donatabilirsiniz.
Heavy Machine Gun Squad: Amerika ordusunun ağır makineli silah grubu.
Sniper: Amerika ordusunun keskin nişancısı.
Mortar Team:Amerika ordusunun havantopu takımı.
Paratroopers: Amerika ordusunu paraşütçüleri. Cephane ödeyerek tanklara karşı etkili olmaları için geri tepmesiz top verebilirsiniz.
M10 Wolverine: Amerikan ordusuna ait tank avcısı. Ödül birimler bölümünden M18 Hellcat ile değiştirilebilir
M18 Hellcat: Amerikan ordusuna ait tank avcısı.
M4 Sherman: Amerikan ordusuna ait orta zırhlı tank.
M26 Pershing: Amerikan ordusuna ait ağır zırhlı tank. Mevcut olan 3 birlikten "Armor" birliğini seçerseniz çağırabilirsiniz.

Alman Birlikleri: [Favorim]

Pioneers:Alman ordusunun mühendisleri ve istihkam sınıfı.
Volksgrenadiers: Wehrmacht Quarters'dan çıkarlar ve standart askerdirler. Cephane ödeyerek roketatar attırabilirsiniz. Ayrıca yine cephane ödeyerek MP40 ile donatabilirsiniz.
Grenadiers: Alman ordusunun destek askerleri. Ancak Krieg Barracks isimli binadan çıkarlar. Roketatar veya MG42 hafif makineli tüfekle donatabilirsiniz.
Stormtroopers: Alman ordusunun saldırı askerleri. Mevcut olan 3 doktrinden Blizkrieg doktrinini seçerseniz çağırabilirsiniz.
Axis Sniper: Alman ordusunun keskin nişancısı. ABD ninkinden bir farkı yoktur.
MG42 Heavy Machine Gun Team: Alman ordusunun MG42 markalı ağır makineli silah grubu.
Mortar Team: Alman ordusunun havantopu grubu. Sadece menzili biraz daha fazladır.
Axis Knight's Cross Holder: Alman ordusunun taktikçi ve güçlü grubu. Knight's Cross bir madalya türüdür. Bu birlikler de çeşitli cephelerde bu madalyayı alan askerlerden karmadır. En son bina olan ve orta-ağır tankları çıkartan Panzer Command binasından çıkar.
Panther Tank: Wehrmacht'a ait ağır zırhlı(gerçekte ağır zırhlı değildir fakat oyunda ağır zırhlı olarak geçer) bir tanktır.
Stug IV: Wehrmacht'a ait bir tank destroyer ve saldırı aracı.
StuH 42: Wehrmacht'a ait bir yüksek-patlayıcılı top mermisi atabilen saldırı aracı.
Tiger Tank: Wehrmacht'a ait ağır zırhlı tank.
King Tiger: Wehrmacht'a ait ağır zırhlı tank.
Panzer IV: Wehrmacht'a ait orta zırhlı tank.

Değerlendirmeler

Oyun 2006 yılında en başarılı oyunu seçilirken, oyun kullanıcıları tarafından yapılan derecelendirme sonrasında %94 reyting ile gelmiş geçmiş en iyi gerçek zamanlı strateji oyunları arasında yer almıştır. Oyunun 2006'da aldığı bazı önemli ödüllere ise aşağıda yer verilmektedir.

PC Gamer: 2006 yılı en iyi PC oyun
Computer Games Magazine: 2006 yılı en iyi PC oyun
GameSpy: 2006 yılı en iyi PC oyun, En iyi ses, En iyi PC Strateji Oyunudur.

Sistem Gereksinimi

Oyun geliştirilmiş yazılımı ve grafik motoru nedeni ile, oyuncuların PC'lerinin yüksek konfigürasyonlu makinalar olması yönünde talepkar olmakta, hem işlemci hızı hem de ekran kartı anlamında yüksek standartlarda donanıma sahip olunması, oynanabilirliği önemli seviyelerde etkilemektedir.

Minimum Sistem Konfigürasyonu

1.7 Ghz İntel Pentium 4 veya eşdeğer AMD işlemci
64 Mb Ekran Kartı
512 Mb RAM

Önerilen Sistem Konfigürasyonu

• 3.0 Ghz Intel Pentium IV veya eşiti
• 1024 MB RAM
• 512 MB NVİDİA 8500 GT GeForce Serisi Ekran kartı

Kaynak Site: http://www.wikizero.biz/index.php?q=aHR ... l9IZXJvZXM

TRWE_2012
Bir Company Of Heroes Tutkunu/Uzmanı(Taktiksel Manveralar Oluşturma]/Coderi [Kendi Modunu Oluşturma/Oyun İçi Hileler de Bilgili]
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7962
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Türkiye Cumhuriyeti

Re: Gelmiş-Geçmiş En İyi RTS:Company of Heroes 1-2

Mesaj gönderen trwe » 12 Tem 2019, 00:55

Oyun , Call Of Duty 1-2-3 'ün küçük minyatür şeklidir.Benim en çok hoşuma giden,;

1.Düşmanın geçiş yollarına pusu kurmak
2.Özellikle köprüleri patlayıcılar mayınlamak
3.Stormtroopers mangası (6 kişilik) karargahına geri çekilen düşman askerini arkadan çevirip, süpriz baskın yapıp, düşmanın tamamını imha etmek...
4.Tiger + Stug+ İki Panter Tankı + 60 Alman Piyadesi ile Düşmanın Ana Üstüne saldırmak, baş üstünde baş, taş üstünde taş koymamak.....
5.Eğer savunma durumumda isem, o zaman üç tane Alman Obüs Topu (Mobil) Üretip , düşmanın üstüne aralıksız 120mm'lık top mermisi yağdırmak (özellikle düşman askerlerinin vücutlarının paramparça olması hoşuma gidiyor,ortalıkta Help,Help yada Medic diye bağırmaları tatmin edici)
5.Eğer düşman topyekün saldıraya gelmiş bende de yetersiz asker,mermi, kaynak varsa , o zaman PanzerElite Hava Komandoları ile düşmanın ikmal hattının (cephe gerisine) arkasına indirme yapıp, Klasik Türk Taktiği, Vurkaç yada kurtkapanı ile düşmanın kaynaklarına zarar veriyorum (mesela askeri binaları hava uçurma) böylece düşmanın aşırı kaynak kullanarak,bir zaman sonra saldırıdan savunmaya geçmeye zorluyorum)
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7962
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Türkiye Cumhuriyeti

Company of Heroes 2

Mesaj gönderen trwe » 12 Tem 2019, 01:12

Resim

Company of Heroes 2, Relic Entertainment tarafından geliştirilen ve Microsoft Windows platformu için Sega tarafından yayınlanan bir gerçek zamanlı strateji video oyunudur. 2006 yılında yapılmış olan Company of Heroes oyununun devamıdır.(Hayır devamı filan değildir, farklı bir sürümüdür.)

İlk oyundaki gibi ikinci oyundada II. Dünya Savaşının Rusya tarafında geçmektedir. Oyunda kızıl orduyu kontrolümüz altında Battle of Berlin ve Operation Barbarossa savaşlarını gerçekleştirilmekte. Oyun grafik motoru olarak Essence Engine geliştirilen 3. versiyonu kullanılmıştır.

Oynanış

Company of Heroes 2'nin oyun motoru ilki ile aynıdır.(Yanlış, oyunda ilk versiyona göre göreceli değişikler göze çarpar,mesela, ilk oyunda düşmanı görmesende birimler hemen uyarılır ama bunda düşmanın illa görmen gerekir.....)

Kaynakça

İlk oyundaki kaynak üretim sistemi modifiye edilmiştir. Kullanıcılar mermi,yakıt,insan gücü gibi kaynakları toplayabilmek için haritanın belli noktalarındaki bayrakları ele geçirmelidir. Artık görünürde düşman askeri yok ise bayraklara yakınlarında bilen bulunarak bayrakları ele geçirilebiliyor.Artık bayrakları özelleştirebilinir.

Binalar (Askeri binalar oyun başında hazır gelir, işte oyunu bozan ve berbat eden olay da tam da budur.)

Birimler artık sivil bir binayı ele geçirip güç noktası olarak kullanabilmekte. Ancak o binaları alev silahı ve bombalar ile tahrip edilebilinmekte ve sivil binalar geliştirilebilmekte.

Kaynak Site:

http://www.wikizero.biz/index.php?q=aHR ... ZXJvZXNfMg
En son trwe tarafından 13 Tem 2019, 04:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7962
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Türkiye Cumhuriyeti

Re: Gelmiş-Geçmiş En İyi RTS:Company of Heroes 1-2

Mesaj gönderen trwe » 12 Tem 2019, 01:25

Company Of Heroes RTS Oyunun 1.Versiyon Sürümleri

1.Company Of Heroes 1.00
2.Company Of Heroes Opposing Fronts (OF) (sürüm numarası 2.500)
3.Company Of Heroes Tales Of Valor (TOV) (Sürüm numarası 2.602)

Bunlar en iyi olanlardır.

Mod Olarak

Cheat Mod (kendi kodladığım dosyalardan oluşan Gold Sürüm) {Sınırsız Kaynak,Asker,Mermi,Fuel)
NHC Mod (Ek Geliştirme Modifikasyonları)
Blitzkrieg Mod (En İyi Gerçek COH Deneyimini Yansıtan Mod:https://www.moddb.com/mods/blitzkrieg/)

TRWE_2012
Bir COH Sever
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7962
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Türkiye Cumhuriyeti

Re: Gelmiş-Geçmiş En İyi RTS:Company of Heroes 1-2

Mesaj gönderen trwe » 12 Tem 2019, 01:52

Company Of Heroes Opposing Fronts (OF)


TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7962
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Türkiye Cumhuriyeti

Re: Gelmiş-Geçmiş En İyi RTS:Company of Heroes 1-2

Mesaj gönderen trwe » 12 Tem 2019, 01:56

Company Of Heroes Tales Of Valor (TOV)-Blitzkrieg Mod 2v2


TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7962
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Türkiye Cumhuriyeti

Re: Gelmiş-Geçmiş En İyi RTS:Company of Heroes 1-2

Mesaj gönderen trwe » 12 Tem 2019, 02:02

Bu RTS için söylenecek o kadar fazla bilgi var ki ama şunu son cümle olarak eklemek isterim ki

1.Dün 18 Saat COH NHC Mod oynadım.Oynamaya doyamıyorum (yani işlemci tam 18 saat 62 Santigrat derece sıcaklıkta ağır yük altında kaldı ve bu aynı zamanda bir stress testi idi, sonuç sistem çakı gibi.....)

2.Bu oyunu diğer RTS oyunlardan ayıran en önemli özellik, gerçek zamanlı olması, yani haritanın her yeri dinamik değişmekte bu durum sizi çoklu düşünmeye itiyor yani zeka açıcı bir oyun.....

TRWE_2012
Bir COH Sever......
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7962
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Türkiye Cumhuriyeti

Oyun İçi Ekran Görüntüleri ve BirKaç İpucu

Mesaj gönderen trwe » 13 Tem 2019, 03:28

Ekran Görüntüleri

RESİM 1:Company Of Heroes TOV -NHC Mod

Resim

RESİM 2: Skirmish (Çarpışma Bölümü) : 4p (4vs4 karşılaşma) 'de 2p olarak oynama hazırlığı (İNGİLİZ vs PANZER ELİTE)

Resim

RESİM 3: Panzer Elite Mühendis Grubunun Bir Askeri Bina İnşaatını yaparken......

Resim

RESİM 4-5-6 : Normalde NHC Mod Hile Kodları yoktur ama ben kendim Mod Studio Programını kullanarak hile kodlarını ilgili .lua dosyalarına yazarak aktif hale getirdim.Böylece kaynağım dahi olmasa harita dışından asker,araç,ve sınırsız kaynak çağırabiliyorum ne de olsa oyunda GOD MOD benim.....(biliyorsunuz gerçek hayatta ve ezelde Allah (c.c) mutlak galip'tir.)

Resim
Resim
Resim

RESİM 7: Panzer Elite üç alt sınıf bulunur, bunlardan biri savunma doktirini (en başta olan) saldırı + savunma doktirini (ortada olan ve benim favorim) ve Tank ağırlıklı ezici saldırı doktiri (en sonda olan bölüm)

Resim

RESİM 8: Bir bölgeyi ele geçirdiğim ve bir evi Karargah'a çevirip, bir tankla korurken.....! (karşımda İngiliz Kraliyet Komando Birliği var)

Resim

RESİM 9: Son olarak RTS Oyunun Camping Bölümü : (şuan ben buradayım, yavaş yavaş geçiyorum (daha önce bu bölümleri defalarca geçtim onun için nerede ne olduğunu biliyorum) amaç farklı taktikler denemek.....)

Resim

Gelelim İpuçlarına

1.Çoklu oyunlarda (3vs3,4vs4,6vs6 yada 8vs8) ben her zaman çatışmaya dahil olmuyorum sadece yardımcı (dost) birliklere arka planda destek olmayı seçiyorum.Yani dost birlik savaşırken, kaynak,asker,mermi yada araç yardımı yapıyor onun haricinde bende cephe gerisinde dost biriğin ve kendimin komuta ettiğim birliğin savunma hatlarını hazırlıyorum.Dost birlikler yenilse bile geriye kaçarken güvenli bir hattın arkasına geçiyorlar.

2.Düşman topyekün saldırıya karar verdiğinde ilk sizin savunma hattınızı bozmak için 105'lik ve 120 'lık seyyar yada sabit toplarla sizi dövmeye başlıyor.Bu aşamada savunma hattında dayanabileceğiniz kadar dayanın (biz Türklerin İnatçılığı malum.....)

3.Bu büyük saldırı karşında ben haritanın uzak bir köşesinde "BİR İHTİYAT HÜCUM BİRLİĞİNİ" hazırda tutuyorum.Amacım olası hat yarılırsa ve ana askeri üsttüm tehlikeye girerse, hem üsttü kurtarma hemde düşmanı geri püskürtmek için ideal

Bu "İHTİYAT HÜCUM BİRLİĞİNİ"de = 2xTiger Ace Tank + 4xPanter Tank + 2xStug Tank +2xJagPanter Tank +100xAlman SS Piyade Komando Askeri + 2xAlman Sniper/Gözcü oluşmaktadır.

TRWE_2012
Bir COH Sever
En son trwe tarafından 13 Tem 2019, 04:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7962
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Türkiye Cumhuriyeti

Oyun Demo Gösterim Videosu (COH:TOV)

Mesaj gönderen trwe » 13 Tem 2019, 04:13


TRWE_2012
Bir COH Sever
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!

Cevapla