Alev Alev - Feridun düzağaç

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Alev Alev - Feridun düzağaç

Mesaj gönderen velociraptor »

Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte2
Gigabyte2

Re: Alev Alev - Feridun düzağaç

Mesaj gönderen shampuan »

Yıl 2004... Davranış bilimlerine giren bir hocam vardı ve avukattı. Son derece aktif, bilgili, zeki bir insandı. Birbirimize çabuk ısındık ve dost olduk.

Birgün deneme sınavı yapacağını ve 100 çekene istediği herhangi birşeyi alacağını, 80 ve üzeri alana istediği herhangi bir müzik albümü vs alacağını, daha aşağıda işte şu kadar alana tiyatro-sinema bileti hediye alacağını söyledi.

100 alacağımı umarak girdim sınava. Fakat alamadım. Onun yerine 89 falan aldım yanlış hatırlamıyorsam. Herkesin isteğini yazıp vermesini istedi. Ben de yazıp verdim. Bir hafta olmadan istediğim şey elimdeydi:

Resim

Resim

Yukarıdaki resimde gördüğünüz kaset, aşırı dinlenmekten ötürü eskimiş ve ses kalitesi düşmüştür.

İlker hoca ise kendi danışmanlış ve kişisel gelişim firmasını kurdu. Muazzam bir karakteri vardır. İnternetten ismini yazarsanız birçok videosuna, vb ulaşabilirsiniz.
Musluğu tam açmazsan, suyu yarım alırsın.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Tebrikler , evet malesef kasetler zamanla kullanılmaz hale geliyor , bu sebeple bulabilirsem internetten yüksek kalite Mp3 lerini indirmeye çalışıyorum tercihim .Flac uzantılılar (Veri kayıpsız) ama bulması zor

Resim
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte2
Gigabyte2

velociraptor yazdı: 22 Ağu 2020, 10:57 Tebrikler , evet malesef kasetler zamanla kullanılmaz hale geliyor , bu sebeple bulabilirsem internetten yüksek kalite Mp3 lerini indirmeye çalışıyorum tercihim .Flac uzantılılar (Veri kayıpsız) ama bulması zor

Resim
Sisteminde kuruluysa o dosyalardan birine sağ tıklatıp mediainfo bilgilerini verebilir misin abi? Gerçekten flac mıymış bir bakalım.

Resim

Çünkü .mp3 kalitede olanları da convert edip flac, wav diye yutturan yerler var. Önemli olan khz vb değerleri. Şayet özellikleri tutuyorsa birçok youtube videosunun da kalitesi çok yüksek oluyor. İndirirken .aac özellikte olanlar böyledir. Sen bir resim at ben sana yardımcı olayım.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Resim
Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte2
Gigabyte2

Tamam hiç ellemeye gerek yok sen yine flac bulacaksın. 1076kb/ps diyor youtube sesleri bu seviyeye erişemez sanırım.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Youtubeden en fazla 320 kb/s bulunabiliyor diye tahmin ediyorum
Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte2
Gigabyte2

Şimdi baktım gayet kalite bir şarkı 128bit görünüyor max. Ses kulağın iyiyse seni tatmin etmez. O yüzden vazgeçtim.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

128 liklerini bulmuş evet , daha yüksek ses kalitesini bulan paylaşsın diyelim
Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte2
Gigabyte2

Abi aklıma geldi aslında bu ses kalite değerleri video kalite değerleri nedir, neden önemlidir gibisinden bir yazı yazıp yayınlasak... bilemiyorum ilgi çeker mi? Faydalı olsun diye birşeyler yapıyoruz ama bazen de geri tepiyor. Neyse aklımda dursun müsait olunca ben bir yazı hazırlamaya çalışırım.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Olasıdır , neden olmasın :)