Dayak Atma Rehberi Street Fighter :)

Youtube ve diğer yasal video klipleri buraya
Kullanıcı avatarı
josephdauntless
Byte2
Byte2

Dayak Atma Rehberi Street Fighter :)

Mesaj gönderen josephdauntless »

Street Fighter 2 eski bir oyun ama oynanış bakımından o kadar zor yönleri var ki oyuncular birbirine karşı bu taktikleri ne kadar iyi kullanırsa o kadar fazla kazanma şansları oluyor. Bu videoda nasıl dayak atılır ve yenir üzerine güzel bir anlatımı izleyebilirsiniz :)

Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3
Teşekkür etti: 169 kez

Re: Dayak Atma Rehberi Street Fighter :)

Mesaj gönderen burakhi »

Hocam ne SF si dayak rehberi kof 98 🙃😀
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3201 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Street fighter birçok insan gibi çok severim. Ama Kof bu konuda rakipsizdir bana göre. Eski bir kof çu olarak 96 97 98 hatta 99 önerebilirim.
Genelde bu serilerdeki combo lar efsanedir. Kişisel favorim Kof 97 deki Evrim geçirmiş İori nin combolarıdır. Tabi diğer oyuncularınkide güzeldir.
Mesela Robert garcia. :)
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

Bence en iyisi kof 98 o kadar iyi tasarlanmışki bazı detaylar fena

Kombo olayı çok zor hala alışamadım ama kapmalı elemanlarda şaşırtmalı oynamada iyi sayılırım 🙂
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

Evet 98 de çok çok iyidir. Benim şansım yaver gittide küçük bi çocukken 94 ten 97 ye kadar oynayabildim. 98 yaşadığım ilçeye gelmedi malesef.
O Yüzden 98 i Atari salonunda oynayamadım. Ama şükür diğerlerini gördük oynadık. :)

Combo lar 98 de de baya iyidir güzeldir. Ama işte yapması zordur tabi. Alışmak lazım. Buda oynamayla olur anca.

İlginçtir oynarken en çok zorlandığım oyuncular Özel i Tutmalı olanlardır. Mesela Clark yada Goro Daimon gibi. Onlarla özel çekerken zorlanırım hep.
Tutmalı özeli olanlarda çok iyi değilim malesef. Diğer komplike hareketleri olanlarda fena değilimdir. Combo yapabilirdim biraz. İori yada Robert gibi.
Bunlarda favorimdir zaten.

Genelde eskiden hep atari salonlarında oynardım. Ama şuan bilgisayarda rahatlıkla oynanabiliyor galiba.
Benim bilgisayar kötü durumda olduğu için bu oyunları bilgisayardada oynayamadım tabi.
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

ben kof 95 sonrasında yokum :) salonda hiç oynamadım. hatta kof 98 ex modu ile fightcade ile baya oynadım (kof 95 den alışkanlık) sonrasında advancede alıştım fightcade olmasaydı kof 98 ile uğraşmazdım sanırım..

kapmalı elemanlarda şaşırtmaca çok işe yarıyor birde millet tırsıyor oynama şekli değişiyor :) prolar hariç tabiki onlar var ya ah onlar :-D

gro efsane iş bitirici hep son eleman genelde :) zaten japon takımı en avantajlısı oyunda yamuk yapmışlar :-D kullanmasını bilene kombo yapabilene yeterde artar
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

Kof ta takım olarak ta baya bi takımla oyun bitirdim. Oyun sonu hikayesi çıkardı izlerdim.
İori Ralf Robert ve Kyo nun takımlarıylada oyun bitirdim. En çok goro ve clark la zorlanmışımdır. Özel çekiliyor. Yapılmaz değil, Ama zorluyodu baya.
Bölüm sonu canavarı olan Mavi elbiseli Goenitz Reyiz e çok kaybetmişimdir. Ama Önce iori ile sonrada robert le perişan ederek intikamı aldım tabi. :-D
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

Şu ralfin yukarı doğru bir vuşuşu, aparkatı olsa yenilmez olur ama kapması dışınşa tekme yumruk hareketleri berbat.

Birde ben taktikleri hep unutuyorum :D mesela goroda çelme atınca yerden kapma yapılıyor ama aklıma bile gelmiyor heyecandan bilgisayara karşı oynamak başka fightcade çok başka :D
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

Aynen bende comboları bazen unuturdum. O tamamen heyecandan bencede. Ralf in havada tekmesi , Füze çekme hareketi çok güzeldi ama. :d
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Valla ben SF'de Akuma ile çok güzel ve itinalı dayak atarım rakibe.....Hele bir Hodueyen Aduket ile rakibin canı bir anda %99'a getirilir, son bir vuruş uçan tekme, kazanan Akuma (yani ben)

Akuma

Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

burak35 yazdı: 07 Haz 2023, 00:55 Aynen bende comboları bazen unuturdum. O tamamen heyecandan bencede. Ralf in havada tekmesi , Füze çekme hareketi çok güzeldi ama. :d
RALF RALF :-D ulen benim kafa gitmiş ben CLARK cıyım ondan bahsediyordum :-)

Ralfden nefret ediyorum onu bilenler sadece yumrukla maç alıyor yumruklarının kesmediği hareket yok

Birde fena enerji alıyor en tırstığım elemanlardan birisi dün geçe pert etti beni :-D
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

[mention]josephdauntless[/mention] hocam sövecek şimdi :-D

Sizede kofunuzada çıkın len Street Fighter konumdan :-D
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

Ralf sevmeyen birini ilk defa gördüm hayret. :-D