YouTube Videolarının Otomatik Oynatılmasını Engelleyin

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Laneth
Gigabyte1
Gigabyte1
Mesajlar: 1937
Kayıt: 06 Ara 2007, 16:13
cinsiyet: Erkek

YouTube Videolarının Otomatik Oynatılmasını Engelleyin

Mesaj gönderen Laneth » 24 Mar 2009, 22:38

Resim

Eğer siz de, Mozilla tabanlı bir tarayıcı [Firefox] kullanıyorsanız ve birden fazla sekmede ayrı bir YouTube videosu açıyorsanız, YouTube videolarının otomatik olarak çalışması bir problem oluşturur. Bu işlem hem bağlantınızın bir anda takılmalar yaşamasına [normalde zaten pek iyi değilken] neden olacaktır, hem de Firefox‘un her bir sekme için başlattığı ayrı işlemin neden olacağı kaynak tüketimi artacaktır. Yeni bir Firefox eklentisi ile bu sorunun önüne geçmek artık mümkün.

TubeStop

Mozilla-tabanlı internet tarayıcılarında, YouTube videolarının otomatik başlamasını engelleyen bir eklenti. TubeStop, sadece YouTube üzerinden izleyeceğiniz videoların otomatik olarak başlamasını engellemiyor, aynı zamanda MySpace, Blogger ya da başka herhangi bir sitede gömülü olan YouTube videolarının da aynı şekilde otomatik olarak oynamaya başlamasını önlüyor. Böylece hem kaynak tüketimi düşüyor hem de bağlantınızı dengeli kullanıyorsunuz.

YouTube videolarının otomatik olarak oynamasına engel olan bu eklenti aynı zamanda, sadece YouTube ana sitesi üzerinden videoları başlattığınızda karşınıza gelen ve videonun alt kısmında saydam bir şekilde on saniyelik flash animasyonu olarak gösterilen reklamların da gösterimini engelliyor. Reklamlar varsayılanda, başka bir siteye gömülen YouTube videolarında görüntülenmiyor.Cevapla