Bellek Read olamadi hatasi

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
jackPot
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen jackPot »

sorun xp speed den diil, bu kesin. site yaparken ie lazim, dogrudur. ama dünyada %90 ie kullanmiyor, haftasonu programda oranlari söylicem :D söyle diim sadece, firefox kullanan daha cok. ie`yi silip tekrar yüklersen belki gecici bi cözüm elde edebilirsin. bir de, mesela advanced windows care, regseeker gibi programlar kullan, biraz olsun etkisi oluyor.
Kullanıcı avatarı
Erdeala
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen Erdeala »

Abicim sorunu cözdüm sanırım register ayarlarından olsa gerek cunku xpspeed ın aldıgı register yedegini geri yukledım sorun cözüldü. xpspeed sılındı bu durumda ama yenıden kurucam sımdı:)
Kullanıcı avatarı
jackPot
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen jackPot »

bir de, microsoft destek merkezinde hataya yönelik düzeltmenin yeni service pack`te oldugu yaziyor.
Kullanıcı avatarı
Laneth
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen Laneth »

xpspeed, acronis veya ghost kadar olmasa bir bakıma sistem yedekleme programıdır, çözülmeyen(!) bu gibi sorunlarda "xpspeed'i geri yükle" deriz

bana göre net framework'un 2.00 ise 3.5 yap, codec'lerini yenile vs
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs »

Erdeala yazdı:Abicim sorunu cözdüm sanırım register ayarlarından olsa gerek cunku xpspeed ın aldıgı register yedegini geri yukledım sorun cözüldü. xpspeed sılındı bu durumda ama yenıden kurucam sımdı:)
Sen sanslısın prog.ların çalısıyor.. :!:
En son uçs tarafından 07 May 2008, 16:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

böyle bir sorunla hiç birimiz karsılasmadık...sorunun çözüldügüne sevindim aynı zamanda merak ta ettim hangi kod acaba..son zamanlarda bu hatayı almadan önce codec yüklemesi yaptınız mı hiç?yada update bazen microsoftun verdigi güncellemelerle çakısabiliyor
Kullanıcı avatarı
Erdeala
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen Erdeala »

Valla bir anda geldı hata hıc bisey kurmamıstım tabiki codec yuklu pc ye ama daha once vermemıstı boyle bır sorun ne oldugunu veya nasıl oldugunu bılmıyorum ama tek bildigim sey register ayarlarında olusan bır sorun yedegini daha once almıs oldugun ıcın geri yukleyınce sorun cozuldu...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

buna %99 yüklü codec pack lar neden olur , basta vermese bile sonradan yüklenen bir yazilim , veya temp te olusan bir artik , vb seyler bu hatayi verdirtebilir , keske öncelikle codec paketlerini silmeyi deneseydin , fakat elbetteki registry yedegini geri alman sistemi hatasiz önceki haline cevirmis , codec paketleri zamanla buna tekrardan yol acabilir , en iyisi tüm codec paketleri bünyesinde barindiran yazilimlar kullanmaktir mesela : gom , Vlc playerlar gibi
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

sevgili Erdem birde asagıdaki baslıktakileri deneyebilir misin?

viewtopic.php?t=8809
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »