[Çözüldü]Sorun:SSL Hatası (Bağlantınız Gizli Değil)

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

[Çözüldü]Sorun:SSL Hatası (Bağlantınız Gizli Değil)

Mesaj gönderen trwe » 02 Nis 2019, 00:41

Merhabalar

Opera Vista 36 web tarayıcısında yaşadığım bir sorun...... bu....

Hata İletisi:

Bu sunucu addons.opera.com olduğunu kanıtlayamadı. Bilgisayarınızın işletim sistemi, sunucunun güvenlik sertifikasına güvenmiyor. Bu durum, bir yanlış yapılandırmadan veya bağlantıya müdahale eden bir saldırgandan kaynaklanıyor olabilir.Devam edemezsiniz, çünkü Web sitesinin yöneticisi bu alan adı için güvenlik seviyesinin artırılmasını talep etti.

Hata İletisinin Açılımı:

Güvenli bir Web sitesine bağlandığınızda, siteyi barındıran sunucu kimliğini doğrulamak için tarayıcınıza bir "sertifika" sunar. Bu sertifika; bilgisayarınızın güvendiği üçüncü parti bir otorite tarafından doğrulanan, Web sitesinin adresi gibi kimlik bilgileri içerir. Sertifikadaki adresle Web sitesinin adresi karşılaştırılarak; ağınızdaki bir saldırgan ile değil, gerçekten görüntülemek istediğiniz Web sitesi ile iletişim kurduğunuzu doğrulamak mümkündür.

Sorum şu:

Windows İşletim sisteminin web sitesi sertifikalarının geçerli olup olmadığının önüne geçmek istiyorum çünkü Opera'nın Eklenti Yükleme web sayfasına ulaşamamaktan şikayetçiyim.Bu yüzden Firefox 52.9 ESR (Uzatılmış Destek Sürümü) kullanmaya başladım.

Yardım edeceklere şimdiden teşekkürler.....

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
En son trwe tarafından 06 Nis 2019, 10:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: Sorun:SSL Hatası (Bağlantınız Gizli Değil)

Mesaj gönderen velociraptor » 02 Nis 2019, 14:38

Ben eski bir portable OPera kullanıyorum böyle bir sorun yaşamadım , genellikle bu tür sorunlar sistem saatinin yanlış olmasından kaynaklanır bir kontrol et derim
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen trwe » 02 Nis 2019, 14:41

velociraptor yazdı:
02 Nis 2019, 14:38
Ben eski bir portable OPera kullanıyorum böyle bir sorun yaşamadım , genellikle bu tür sorunlar sistem saatinin yanlış olmasından kaynaklanır bir kontrol et derim
Dediğin zaten aynen yaptım virüs tarattım İnternete Seçeneklerinden sertifika türü base64.cf yaptım ama sadece Opera bu siteye girenken bile sertifika hatası alıyorum bu yüzden Firefox 52.9.1 ESR kurdum.....
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018
BATTALGAZİ 2023

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen trwe » 06 Nis 2019, 10:29

HATA'YI ÇÖZDÜM,HATA'YI ÇÖZÜM.......!

Şimdi hatanın nasıl canını okuduğum'u aşağıdaki adım adım maddeler halinde yazacağım.Bunları not alın.

1.Sistemin saatini Atomik Clock (Atom Saati ) Yazılımı Kanada meşeili bir saat sunucundan sezyum atomuna göre eşitledim.Milyarda 1 hata ile sistemin saati eşlendi.

Ekran Görüntüsü

Resim

2.İnternet Explorer 8'ı Denetim Masası>>Windows Özelliklerinden kapatım ve sistemi yeniden başlattım.Tabii Windows İE8 Sistemden kaldırdı.

Ekran Görüntüsü:

Resim

Ekran Görüntüsündeki Windows Özelliklerinde artık IE8 yok....

3.Ardından Microsoft Tech Sayfasına gittim oradan İE9 Update 3 indirdim.Sonra bunu yönetici olarak çalıştırdım.Bu istemci online yazılım önce karşıdan gerekli güncellemeleri indirdi.(düşünün desteği olmayan vista güncelleme alıyor....!) Sonra ana setup.exe dosyası + dil dosyasını indirerek sisteme kurdu , oldu mu? sana İE8'den İE9 'a upgrade....

4.Ama altın vuruşu bu program yaptı desem abartı olmaz.Yazılımın adı WinPower .....

Ekran Görüntüsündeki Menü Takibine bakınız.

Resim

5.Sonra sistem'e bir restart işlemi....

Ve.......

Sonuç Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibidir.

Resim

Sorun Çözülmüştür.

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018
BATTALGAZİ 2023

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: [Çözüldü]Sorun:SSL Hatası (Bağlantınız Gizli Değil)

Mesaj gönderen velociraptor » 06 Nis 2019, 11:05

Eline sağlık , Rizaone's Powers tools fena değilmiş.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

burak35
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burak35 » 06 Nis 2019, 14:35

tarayıcıyı değiştirebilirsin belki bu iyi bir çözüm olabilir , srware iron , slimjet , comodo dragon yada cent browser deneyebilirsin hatta yine 3 4 ay kadar önce keşfettiğim bir tarayıcı var adı blackhawk web browser istersen onuda deneyebilirsin
portable is freedom :arrow:

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen trwe » 06 Nis 2019, 14:41

Öncelikle teşekkürler tavsiyen için ama benim için Opera Vista 36 ve Firefox ESR 59,SeaMonkey Ve Safari 5.00 bana yetiyor.....
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018
BATTALGAZİ 2023

burak35
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burak35 » 06 Nis 2019, 14:44

trwe yazdı:
06 Nis 2019, 14:41
Öncelikle teşekkürler tavsiyen için ama benim için Opera Vista 36 ve Firefox ESR 59,SeaMonkey Ve Safari 5.00 bana yetiyor.....
opera eskiden baya iyi çalışıyordu bi dönem denemiştim acaba bozdularmı güncelleme yaparak :(

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen trwe » 06 Nis 2019, 14:49

Aslında Operanın 34. , 35. ve 36. sürümleri ile portable olarak 12., 13, ve 15.1 sürümleri bugün bile en yeni Windows sürümden (Win10) en eski Windows sürümünde (WinXP VE WinVista) hala randımanlı çalışıyor.Aklında olsun bu bilgi......
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018
BATTALGAZİ 2023

burak35
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burak35 » 06 Nis 2019, 14:59

trwe yazdı:
06 Nis 2019, 14:49
Aslında Operanın 34. , 35. ve 36. sürümleri ile portable olarak 12., 13, ve 15.1 sürümleri bugün bile en yeni Windows sürümden (Win10) en eski Windows sürümünde (WinXP VE WinVista) hala randımanlı çalışıyor.Aklında olsun bu bilgi......
operayı kullandım ama kısa süre ve sadece bir kaç kez deneme amaçlı kullandım açıkcası hangi sürümlerini kullandım inan ki hiç dikkat etmemişim yazdıgın sürümler aklımda olsun dostum. kullanmam gerekirse o senin yazdıgın sürümleri kullanırım ben genelde 2 tarayıcı kullanıyorum biri deneme amaçlı. srware iron u sadece face , gmail ve en çokta google drive için kullanıyorum mesela kullandıgım müzik oynatıcı ve converterlar video oynatıcı ve converterlar kullandıgım diğer programlar işte örneğin aimp photoscape vlc player gibi bunları google drive a atıp yedekliyorum slimjette nette dolaşıyor okuyor bilgisayar donanım ve yazılım kaynaklarını takip ediyorum birde deneme amaçlı comodo dragon indirmiştim onuda açıp arada deniyorum türkiyeden girilemeyen yabancı metal forum siteleri var dark world ru gibi onlara arada bakıyorum dragonla. bana yetiyor işim görsün başka bişey istemem zaten chrome başlı başına sorun sıkıntı zaten insanı uğraştırıp duruyor.

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen trwe » 06 Nis 2019, 15:05

burak35 yazdı:
06 Nis 2019, 14:59
trwe yazdı:
06 Nis 2019, 14:49
operayı kullandım ama kısa süre ve sadece bir kaç kez deneme amaçlı kullandım açıkcası hangi sürümlerini kullandım inan ki hiç dikkat etmemişim yazdıgın sürümler aklımda olsun dostum. kullanmam gerekirse o senin yazdıgın sürümleri kullanırım ben genelde 2 tarayıcı kullanıyorum biri deneme amaçlı. srware iron u sadece face , gmail ve en çokta google drive için kullanıyorum mesela kullandıgım müzik oynatıcı ve converterlar video oynatıcı ve converterlar kullandıgım diğer programlar işte örneğin aimp photoscape vlc player gibi bunları google drive a atıp yedekliyorum slimjette nette dolaşıyor okuyor bilgisayar donanım ve yazılım kaynaklarını takip ediyorum birde deneme amaçlı comodo dragon indirmiştim onuda açıp arada deniyorum türkiyeden girilemeyen yabancı metal forum siteleri var dark world ru gibi onlara arada bakıyorum dragonla. bana yetiyor işim görsün başka bişey istemem zaten chrome başlı başına sorun sıkıntı zaten insanı uğraştırıp duruyor.
Haklısın , zira her yiğidin yoğurt yemesi farklıdır.
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018
BATTALGAZİ 2023