Opera Android Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte2
Petabyte2
Mesajlar: 6072
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Düzce/Akçakoca

Opera Android Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Mesaj gönderen trwe » 21 Mar 2018, 22:04

Merhabalar

Hızlı Erişim, yer imleri ve cihazımın ana ekranına nasıl sayfa ekleyebilirim?

Eklemek istediğiniz sayfayı açın, ardından adres çubuğunun sağ ucundaki üç noktalı menüye dokunun, Ekle > seçeneğini seçin ve sayfayı Hızlı Erişim'e ekle, yer imi oluştur, çevrimdışı görüntüle ya da cihazın ana ekranına ekle seçeneklerinden birini seçin.

Haber akışımı ve ana sayfamı nasıl özelleştirebilirim?

Hızlı Erişim ve haber akışınız arasında geçiş yapmak için sola ya da sağa doğru kaydırın. Haber akışınızda görüntülenecek kanalları seçmek için kranın sağ üst köşesindeki + simgesine dokunun ve ardından Düzenle seçeneğini seçin.

Ana ekranınızda, ya haber akışı ya da Hızlı Erişim gösterilebilir. Varsayılan ayarı değiştirmek için ya da haber akışını tamamen kapatmak için üç noktalı menüdeki dişli simgesine dokunun ve ardından Haberler bölümünde Ana sayfaya dokunun.

İndirdiklerimi nerede bulabilirim?

İndirdiğiniz dosyaları bulmak için, ekranın sağ alt köşesindeki kişi simgesine ve ardından İndirmeler sekmesine dokunun. Tamamlanan indirmeleri temizlemek için üç noktalı menüye dokunun ve Tamamlananları temizle seçeneğini seçin.
Kaydettiğim sayfalarım nerede?

Bunlara artık çevrimdışı sayfalar diyoruz ve bu sayfalara ekranınızın sağ alt köşesindeki kişi simgesine dokunarak ulaşabilirsiniz.

Veri kazancı nedir?

Opera, görüntülediğiniz sayfalardaki resimleri ve metinleri sıkıştırarak mobil veri kazancı sağlar. Opera'nın sunucuları, verileri cihazınıza ulaşmadan sıkıştırarak veri kotanızı genişletir ve yavaş ya da güvenilir olmayan ağları hızlandırır. Daha fazla veri kazancı sağlamak için, üç noktalı menüde yer alan Veri kazancı seçeneğine dokunun ve reklam engelleme ve video sıkıştırma özelliklerini etkinleştirin.

Veri kazancı güvenli midir?

Opera olarak gizliliğinizi ciddiye alıyoruz ve gizliliğinize saygı gösterilmesi için elimizden geleni yapıyoruz.

Ortam dosyalarını indirebilir miyim?

Evet. İndirmek istediğiniz içeriğin üzerine gelin ve bir süre basılı tuttuktan sonra İndir seçeneğini seçin ya da videolardaki aşağı oku tıklatın. YouTube veya Vimeo gibi birçok web sitesinden içerik indirelemeyebilir ve medya içeriği yalnızca veri akışı şeklinde sunulur.

Android için Opera Flash desteği sunuyor mu?

Maalesef hayır. Adobe, artık Android cihazlarda Adobe Flash Player özeliğini desteklemiyor. Birçok video sitesi artık HTML5 video içeriği sunuyor.
Çıkış düğmesi nerede bulunur?

İsterseniz tarayıcıyı üç noktalı menüden kapatabilirsiniz. Güç düğmesini bulun.

Belleği boşaltmak için Android üzerinde uygulamalardan açıkça çıkmanız gerekmediğini hatırlayın. Platform çalışan uygulamaları, bellek gerektikçe, otomatik olarak yönetir.

Kaynak Site: www.opara.com

TRWE_MMXII
YAZILIM EDİTÖRÜ (Alaydan Yetişme...!)
REASMCODERİNG

Resim
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------Cevapla