Wordpress sitenizi hızlandırın

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
accept
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2263
Kayıt: 26 May 2013, 16:17
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Wordpress sitenizi hızlandırın

Mesaj gönderen accept » 21 Tem 2014, 19:34

Wordpress blogcular için önemli sorunlardan biri, sayfa yükleme hızı sıkıntısıdır. Site ziyaretcileri her zaman iyi ve hızlı bir web sitesi talep ederler. Eğer web sitenizde uzun süre kalıcı yapmak istiyorsanız, wordpress sitenizi hızlandırmak gerekir. İyi bir önbellek eklentisi kullanarak bu durumda size yardımcı olabilir.
Wordpress eklentileri binlercesini bu alanda bulabilirsiniz. Fakat bizler güvenilir olanları bulduk ve sizler için ön plana çıkardık. Burada sitenizi hızlandırılması için wordpress cache eklentiler (ön bellek eklentisi) listesi aşağıda inceleyebilirsiniz.

https://wordpress.org/plugins/w3-total-cache wordpress blogda yaygın olarak kullanılan eklentidir. Bu eklenti on kat daha hızlı normalinden sitenizin yükleme süresini yapma yeteneğine sahiptir.
http://wordpress.org/plugins/bj-lazy-load eklentisi görüntüleri ile dolu ağır bir sayfayı yüklemede çok yararlı olduğunu bilinmektedir.
http://wordpress.org/plugins/p3-profiler sitenizi hit olması ve size sitenizi yavaşlatan bildirimleri verir.
http://wordpress.org/plugins/db-cache-reloaded-fix eklenti wordpress kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen mysql sorguları çözecektir. Bu büyük ölçüde site hızını iyileştirmede yardımcı olacaktır. Web sitenizin tüm önbelleğini temizlemede oldukça iyi çalışmaktadır.
https://wordpress.org/plugins/wp-fastest-cache statik html dosyalarının bir kopyasını oluşturur ve dolayısıyla önemli ölçüde sitenin sayfasının yüklenme süresini uzatmaz. Mobil cihazlar için önbellek seçeneğini devre dışı ya da etkinleştirebilirsiniz.
https://wordpress.org/plugins/wp-fast-cache normalden daha fazla sitenizin sayfa yükleme çabuk istiyorsanız, o zaman bu plugini php dosyaları ile kıyaslandığında sunucu tarafından okunması kolay statik html dosyaları oluşturarak sunucu üzerinde kolay çalışacak bu eklentiyi yüklemeniz gerekir. Eklenti önbelleğe alınmış sayfaları yönetmek için kolay bir kullanıcı arabirimi sağlar.
https://wordpress.org/plugins/flexicache web sitenizin performansını artırır hızlı önbellek sistemine dayanmaktadır. Artık size sadece ihtiyaçlarınızı uygun önbellek ayarlarını yapılandırması kalır.
https://wordpress.org/plugins/wp-file-cache web sayfasının bir parçası olarak değilde komple bir web sayfası için tasarlanmıştır. Bu eklenti, sık sık güncellenen, dinamik web siteleri için tasarlanmıştır. Aynı zamanda statik web siteleri ile iyi işlemektedir.
Artık listeyi uzatmadan bu kadar kalıcı eklentiler yeter diyorum.
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29118
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: Wordpress sitenizi hızlandırın

Mesaj gönderen velociraptor » 21 Tem 2014, 20:15

Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
accept
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2263
Kayıt: 26 May 2013, 16:17
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Re: Wordpress sitenizi hızlandırın

Mesaj gönderen accept » 21 Tem 2014, 20:17

konuya ilave için sağolasın.
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Cevapla