Thunderbird aniden sizden şifre talep etti

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29880
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Thunderbird aniden sizden şifre talep etti

Mesaj gönderen velociraptor » 31 Ara 2010, 12:57

İşte çalışırken Thunderbird aniden sizden ana şifreyi talep etti ve sizin böyle bir şifreniz yok. Acaba bilgisayarınıza virüs mü bulaştı?

Resim

Bu genellikle ana şifreyi belirlemediğinizde, imzalı bir e-posta aldığınızda, göndericinin sertifikasını otomatik olarak
import ettiğinizde başınıza gelebilecek türden bir sorun. Bu sorunu büyümeden engellemenin yolu bir ana şifre atamaktan geçiyor. Bunun için "Araçlar / Seçenekler / Güvenlik"e gidin. Buradan ana şifrenizi belirlemek için "Parolalar" sekmesine tıklayın. Eğer sorun hala devam ediyorsa, Thunderbird'ü kapatın ve profil klasöründen sertifika dosyalarını silin. Bunun için Windows Explorer'ı açın ve adres çubuğuna "%AppData%" yazıp "Enter"a basın. Daha sonra "Thunderbird / Profiles / [???????]" alt klasörüne geçin. Buradan "cert8.db" dosyasını ve "key3.db" dosyalarını silin. Ama silme işleminden önce bu dosyaların bir yedeğini almayı unutmayın. Thunderbird gerekli dosyaları zaten otomatik olarak oluşturuyor ama bu kaydettiğimiz dosyaların daha sonra yeniden aktarılması gerekebilir.

ALINTIDIR
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you freeKullanıcı avatarı
Ferrari
Kilobyte1
Kilobyte1
Mesajlar: 289
Kayıt: 24 Ara 2007, 22:47

Re: Thunderbird aniden sizden şifre talep etti

Mesaj gönderen Ferrari » 29 Tem 2011, 21:46

windows tuşu + r tuşu kombinasyonu yaptığınızda görebilirsiniz. Format atılırken bu %appdata% yı d'ye yedeklemeyi unutmayın. Eskisi gibi mailler hesabınızda aktif olacaktır.

Mozilla Thunderbird v3 kullanıyoruz şirket olarak baya güzel temaları falan download sağlam.

Bunu bilmiyordum eğer ki böyle bir durumda kalırsam denerim.

Teşekkürler abi.

Cevapla