Ag baglantisi nasil kurarım?

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Ag baglantisi nasil kurarım?

Mesaj gönderen daddy_cool »

Arkadaslar suan elimde bi tane Zoom X4 ADSL modem var.ve bir tane masaüstü ve bir tane de Laptop bilgisayar var.simdi bu iki bilgisayarı Zoom X4 Modem yardımıyla nasıl birbirine baglarım.Amacım Zoom X4 Modem ile bu iki bilgisayarı birbirine baglayıp birbiri arsında dosya transferi yapmak.Neden modemle arasında ag kurmak istedigime gelince. masaüstü bilgisayarın Eternet girisi maalesef yok.sadece laptop un eternet girisi
var.Bu yüzden modem sayesinde baglamak istiyorum.Bu iki bilgisayarı baglayıp birbiri arasında dosya transferi yapmak istiyorum.Bu yüzden modemin USB çıkısını Masaüstü bilgisayara eternet çıkısını da laptop a takarak baglantı yapmak istiyorum.Bunun için ne yapmalıyım?Bunun yapıldıgını daha önceden de duymustum.Acele bunu yapmam gerekiyor.Yardımlarınızı bekliyorum...
Kullanıcı avatarı
spectacuLar
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen spectacuLar »

modem 4 çıkıslımı ayrıca masaüstündeki pc de RC45 girisi varmı
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

hayır modem de sadece bi eternet bi de USB çıkısı var.Fakat bu modemlerde ag baglantısı kurulabildigini daha önce görmüstüm.Masaüstü PC dede sadece 2 tane USB girisi var. O kadar. Modemin USB çıkısına masaüstü pc yi takıp eternet çıkısına da Laptop u takarsam olması gerek aslında...Ama bunu nası yapacam??*
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4945 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Ben olsam masaüstüne Ethernet karti alirdim cünkü daha sonra da lazim olacaktir , zaaten cok pahali birsey degildir .
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen Bekir 65 »

buda iyi bir fikir :D
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

ya adminim sizi anlıyorum ama benim sorunum farklı.Ben bu bilgisayarı devamlı baglı tutmaytacam ki.Sadece bana simdilik lazım.Çünkü ikisi arsında dosya transferi yapmam gerek.Bidaha baglamam zaten.ama simdi bu gerekli...
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Çözümünü de ben yazayım bari de bilmeyen arkadaslara yardımcı olmus oluruz.
Ag baglantılarıma gelerek Ev veya küçük isyeri agı kur yazan yere tıklayıp gerekli adımları takip ederek iki bilgisayar arasında ag baglantısı kurabilirsiniz.