1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Wordpress sitenizin spam yorumlarını durdurun

Gönderilme zamanı: 30 Ağu 2013, 18:00
gönderen accept
Bir wordpress sitesi ortalama günlük bin yorum almaktadır. bu yorumları ve spam yorumlarını minumuma düşürmede iyi eklenti hiç kuşkusuz akismettir. Akismet gelen otamamatik spam yorumlarını engellemede çok aktifdir.


Wordpress yorumlar durdurmak için akismet ile birlikte kullanılan bu wordress eklentisi spam yorumlar azaltır. Fakat akismet ile kombinasyon halinde olağanüstü çalışır.Wordpress yorumlarını anında durduran bu eklenti günde beş,on yorum alır.

Resim


Yorum yapın düğmesi yanında bir onay kutusu ekler.Yorumcu bu kutuyu işaretler, o zaman sadece yorum geçmesine izin verilir. Genellikle yanında metin bir spam (bu metin eklenti ayarları kullanılarak değiştirilebilir) onaylamak için onay kutusunu kullanıcıları sorar.Onay kutusunun işaretli olduğunda yorum sunulur.

Growmap anti-spambot plugin istemci tarafında javascript kullanarak bu onay kutusu oluşturur. Bu temelde bu otomatik yorum spam botlara bu onay kutusunu tespit anlamına gelir ve bu nedenle böylece wordpress Yorum yönetimini sistemine geçerek gelen yorum önlenmesi, onay kutusunu işaretleyin olmayacaktır.


Eklenti sayfası:

http://wordpress.org/plugins/growmap-an ... bot-plugin

Re: Wordpress sitenizin spam yorumlarını durdurun

Gönderilme zamanı: 30 Ağu 2013, 19:57
gönderen velociraptor
deneyelim bakalım , spamları azaltacakmı , sağol

Re: Wordpress sitenizin spam yorumlarını durdurun

Gönderilme zamanı: 30 Ağu 2013, 20:43
gönderen accept
bakalım bi denicez öyle yazmış adam ama kendi sitesi için baya iyi olduğunu yazdı.