Google, Yandex gibi Sitelerden index Alma

Web tasarım, Web Programlama ve script dilleri konuları buraya
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Mendenn
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2356
Kayıt: 19 Haz 2006, 18:01
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Google, Yandex gibi Sitelerden index Alma

Mesaj gönderen Mendenn »

Buradaki yöntemler %100 kesin yöntemler değildir fakat deneyenlerin çoğunda işe yaramıştır.

YANDEX

Yandex, Türkiye’deki kullanıcılar ve Türkiye hakkında bilgi arayan herkes için geliştirilmiş, kullanıcılarına İnternet’te aramanın yanı sıra haberler, e-posta gibi birçok farklı İnternet servisi sunan bir arama motoru ve web bilgi portalıdır.

YANDEX index sorunu olan arkadaşlar aşağıdaki adımları takip ederek sitelerinin index almasını sağlayabilirler.

İlk önce bir YANDEX hesabı oluşturmalısınız. Bunun için BURAYA tıklayarak açılan sayfadan Yeni Hesap Oluştur butonuna basarak gerekli alanları doldurmalısınız.
Üyelik işlemlerinizi tamamlandıktan sonra, BURAYA tıklayarak açılan sayfadan KULLANMAYA BAŞLA butonuna tıklayınız. Giriş yapmadıysanız giriş sayfası karşınıza gelir, eğer yaptıysanız alttaki adımları takip ediniz.
Üstteki Site Ekle butonuna basınız. Karşınıza gelen sayfadan, gerekli alanları sırasıyla doldurunuz. İlk olarak karşımıza site adresimizi soran bir kısım gelecektir. Daha sonra sitenin size ait olup olmadığını doğrulamak için bir kaç alternatifi olan bir doğrulama sayfası gelecektir. Gerekli işlemleri tamamladıktan sonra bir sonraki adıma geçiniz.
Sitenizi ekleme işleminiz tamamlandıysa, BURAYA tıklayarak açılan sayfadan sitenizi seçiniz. Karşımıza gelen sayfadan, sol taraftaki butonlardan İndeksleme Ayarları butonuna tıklayınız. Hemen altında beliren yeni kategorilerden Site Haritası (Sitemap) dosyaları butonuna tıklayınız. Karşımıza gelen sayfadan, sitemap dosyanızın adresini girerek EKLE butonuna basınız.
Artık YANDEX‘e sitenizi ve sitenizdeki sayfaları tanıtmış oldunuz. Artık bir şey yapmanıza gerek yok. 1-2 Hafta içerisinde sayfalarınız indekslenmiş olacaktır.

GOOGLE

İlk önce bir GOOGLE hesabı oluşturmalısınız. Bunun için BURAYA tıklayarak açılan sayfadan gerekli alanları doldurarak hesap oluşturuyoruz.
Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra, BURAYA tıklayarak açılan sayfadan Web Yöneticisi Araçları’nda Oturum Açın butonuna tıklayınız. Giriş yapmadıysanız giriş sayfası karşınıza gelecektir, eğer önceden giriş yaptıysanız sonraki adıma geçiniz.
Sağ üstte bulunan kırmızı arka planlı SITE EKLE butonuna tıklayınız. Karşımıza gelen kutuya site adresinizi giriniz. Ardından devam butonuna bastığınızda açılacak sayfada sitenin size ait olup olmadığını doğrulamak için bir kaç alternatifli yöntem sunacaktır. Herhangi bir yöntem ile sitenin sahibi olduğunuzu doğruluyorsunuz.
Sitenizi ekleme işleminiz tamamladıysanız, BURAYA tıklayarak açılan sayfadan sitenizi seçiniz. Karşımıza gelen sayfadan, sol taraftaki butonlardan Optimizasyon butonuna tıklayınız, hemen altında açılan kategorilerden Site Haritaları butonuna tıklayınız. Sağ üstteki arka planı kırmızı olan SITE HARITASI EKLEME/TEST ETME butonuna tıklayınız. Hemen altında beliren kutudan gerekli işlemleri yapınız.
Artık GOOGLE‘a sitenizi ve sayfalarını tanıtmış oldunuz. Artık bir şey yapmanıza gerek yok. 1-2 Hafta içerisinde sayfalarınız indekslenmiş olacaktır.


Yazar: Engin ÖZTÜRK
Beni bir tek sen anladın ama sende yanlış anladın be gülüm..!Kullanıcı avatarı
mavikumsal
Bit
Bit
Mesajlar: 4
Kayıt: 20 Kas 2012, 23:00
cinsiyet: Erkek
Konum: IĞDIR
İletişim:

Re: Google, Yandex gibi Sitelerden index Alma

Mesaj gönderen mavikumsal »

Bu değerli bilgiler için teşekkürler.
DÜŞÜNCELERİNE DİKKAT ET
SÖZLERE DÖNÜŞÜYORLAR
SÖZLERİNE DİKKAT ET
EYLEME DÖNÜŞÜYORLAR
EYLEMLERİNE DİKKAT ET
ALIŞKANLIKLARINA DÖNÜŞÜYORLAR
ALIŞKANLIKLARINA DİKKAT ET
KİŞİLİĞİNE DÖNÜŞÜYORLAR
KİŞİLİĞİNE DİKKAT ET
KİŞİLİĞİN KADERİN OLUYOR!'

Kullanıcı avatarı
hurmehdevi
Byte1
Byte1
Mesajlar: 32
Kayıt: 02 Ağu 2013, 03:52
cinsiyet: Erkek

Re: Google, Yandex gibi Sitelerden index Alma

Mesaj gönderen hurmehdevi »

Eyvallah.
“Söz konusu kendimiz olunca; gerçekler bizi pek ilgilendirmez.”

Mark Twain

Cevapla