ermenilerin Türklere Yaptıkları Soykırım ve Mezalimler (Paylaşım)

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

ermenilerin Türklere Yaptıkları Soykırım ve Mezalimler (Paylaşım)

Mesaj gönderen shampuan »

Bundan uzun yıllar önce, kızkardeşim lise yıllarında sanırım, dershane hocası buna bir DVD vermiş. Al, demiş, bundan faydalan.

İçinde dersler, video arşivleri, Türk Tarih programı (Türkler.exe), birçok ders hakkında anlatımlar, slaytlar, önemli kişilerin türbelerinin 3D hareketli fotoları, deneme test şeyler... ne ararsan var. Bunlardan "Tarih Odası" yazan klasör dikkatimi çekmişti. İçinde ermenilerin Türklere uyguladıkları soykırımlar hakkında çok önemli dökümanlar var. Bunları sizinle paylaşmak istedim. DVD içeriği 3,5 GB. Sıkıştırınca 3GB'ye düştü. Paylaşılacak gibi değil. Ben de sadece ermenilerle ilgili ana klasörü .7z'leyip paylaşıyorum.

ResimResimResimResimResim

Doğu Anadolu'muzda yaşanan olaylar. İnsanlara yaptıkları, hayatta kalanların ağzından ve tanıklardan röportajlar, anılar şeklinde anlatılmış, bunlar rapor edilmiş; aynı zamanda meclis raporları vb... Okurken kanınızı donduracak, midenizi bulandırabilecek şeyler var. "Kürt" bir köylünün çenesini kesiyorlar. Adam hayatının sonuna kadar alt çenesi olmadan, yakınlarının çiğneyip yumuşattığı bulamaçları zorlukla yutarak hayatta kalabiliyor. Bir ailenin önünü kesiyorlar, babasının karnına bıçak sokuyorlar, adam acı içinde ölürken şehadet getiriyor, şehadette geçen Allah'a ve Muhammede sövüyolar. Oğlu hayatta kalarak bunları anlatıyor. Evlerden insanların yataklarını yorganlarını dahi topluyorlar (o zamanlar bitli yatak yorgan dahi pahalı şeyler). Türklere yaptıkları mezalim ve soykırımların haddi hesabı yokken bugün çıkmış aksini iddia ediyorlar. Tüm dünya kamuoyunda bizleri suçlu gösteriyorlar. Umarım birgün adalet yerini bulur.

https://drive.google.com/file/d/1lEQcBE ... sp=sharing
En son shampuan tarafından 10 Haz 2021, 13:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Eğer su akmıyorsa musluğu suçlamayı bırak; belki sular kesiktir.
Seni bildiğin şeyler zeki yapabilir ama, bilmediğin şeyler aptal yapmaz.
Suyu akmasa da, belki musluk senden daha akıllıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: ermenilerin Türklere Yaptıkları Soykırım ve Mezalimler (Paylaşım)

Mesaj gönderen velociraptor »

Teşekkürler
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Kullanıcı avatarı
krocix
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen krocix »

Son cümlenden hareketle demek istiyorum ki; bu dünyadaki kanun nizam adalet olsun diye yalvaracakları, zamanın olmadığı ve esas adaletin olduğu bir yere geldiklerinde ve artık geri dönüşün olmadığını anladıklarında iş işten geçmiş olacak.İşte o zaman hiç bir şey fayda vermeyecek.

Paylaşımın umarım sadece yazı içeriyordur.Zira öteki türlüsüne dayanamıyorum.
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen cankusa »

shampuan yazdı: 10 Haz 2021, 10:54 Bundan uzun yıllar önce, kızkardeşim lise yıllarında sanırım, dershane hocası buna bir DVD vermiş. Al, demiş, bundan faydalan.

İçinde dersler, video arşivleri, Türk Tarih programı (Türkler.exe), birçok ders hakkında anlatımlar, slaytlar, önemli kişilerin türbelerinin 3D hareketli fotoları, deneme test şeyler... ne ararsan var. Bunlardan "Tarih Odası" yazan klasör dikkatimi çekmişti. İçinde ermenilerin Türklere uyguladıkları soykırımlar hakkında çok önemli dökümanlar var. Bunları sizinle paylaşmak istedim. DVD içeriği 3,5 GB. Sıkıştırınca 3GB'ye düştü. Paylaşılacak gibi değil. Ben de sadece ermenilerle ilgili ana klasörü .7z'leyip paylaşıyorum.

Doğu Anadolu'muzda yaşanan olaylar. İnsanlara yaptıkları, hayatta kalanların ağzından ve tanıklardan röportajlar, anılar şeklinde anlatılmış, bunlar rapor edilmiş; aynı zamanda meclis raporları vb... Okurken kanınızı donduracak, midenizi bulandırabilecek şeyler var. "Kürt" bir köylünün çenesini kesiyorlar. Adam hayatının sonuna kadar alt çenesi olmadan, yakınlarının çiğneyip yumuşattığı bulamaçları zorlukla yutarak hayatta kalabiliyor. Bir ailenin önünü kesiyorlar, babasının karnına bıçak sokuyorlar, adam acı içinde ölürken şehadet getiriyor, şehadette geçen Allah'a ve Muhammede sövüyolar. Oğlu hayatta kalarak bunları anlatıyor. Evlerden insanların yataklarını yorganlarını dahi topluyorlar (o zamanlar bitli yatak yorgan dahi pahalı şeyler). Türklere yaptıkları mezalim ve soykırımların haddi hesabı yokken bugün çıkmış aksini iddia ediyorlar. Tüm dünya kamuoyunda bizleri suçlu gösteriyorlar. Umarım birgün adalet yerini bulur.

https://drive.google.com/file/d/1lEQcBE ... sp=sharing
İkinci başlıktaki Ermeni Sunum Dosyasının içerisinde aşadaki dosyanın uzantısı .pps bu belgeyi ne ile açabilirim.
Burada yayınlamış oldugunuz bellgeleri internet ortamında paylaşacagım müsadeniz olursa.

Ermeni Mezalimi.pps
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

.pps dosyaları Microsoft power point slayt dosyasıdır. Libreoffice, OpenOffice gibi slayt dosyalarını açabilen her uygulama açar.

Paylaşabilirsiniz, hatta teşvik ediyorum paylaşın lütfen.
krocix yazdı: 10 Haz 2021, 11:55 Son cümlenden hareketle demek istiyorum ki; bu dünyadaki kanun nizam adalet olsun diye yalvaracakları, zamanın olmadığı ve esas adaletin olduğu bir yere geldiklerinde ve artık geri dönüşün olmadığını anladıklarında iş işten geçmiş olacak.İşte o zaman hiç bir şey fayda vermeyecek.

Paylaşımın umarım sadece yazı içeriyordur.Zira öteki türlüsüne dayanamıyorum.
Paylaşım zengin. İçinde fotolar içeren doc vb dosyalar da var.

DÜZELTME: Ermeni Mezalimi.PPS dosyasını ben de açamıyorum yeni farkettim. Program şifreli dosyaları açma desteğinin bulunmadığını söylüyor. Öyle zannediyorum ki içinde bakamayacağımız fotoğraflar vardı.
Kullanıcı avatarı
esatiz
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen esatiz »

Dosyaya çift tıklatınca oynatabiliyorum slaytı. Power point içinde açmaya çalışınca şifre istiyor ama salt okunur olarak açabiliyorsunuz. Ofis 2007 kullanıyorum. Neyse slaytta yerde yatan adamlar ölüler falan var :/ Son birkaç foto ise ........ ortalarda ermeni intikam alayı, ermeni din adamları diye fotolar var. Slaytı yapan kişi fotoların üstüne nerdeyse hiç açıklama yazmamış.

Abi müsait bi zamanda dvdyi internet kafeden falan yükleyebilir misin? Bu paylaşım için de teşekkürler.
Unutmayalım ki: Tüm bilgisayarlar aynı hızda bekler!
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

DVD'nin tamamında konuyla ilgili olmayan çok fazla içerik var. Ancak asıl sorun şu ki yapamam. Çünkü bu kadar büyük bir verinin uploadı internet kafeden dahi yapılamıyor. 1MB veriyi bile yüklemeye kalksan oyun oynayan müşteriler hesaptan atılıyor. Yani giriş yaptıkları online oyun platformları SEN LAGSIN diyerek atıyor oyundan. Bu da kötü yansıyor. Çocuklar internet kafeciye internet kafeci de bana ekşiyor.
* * *
İçerik hakkında görseller ekledim.
* * *
DVD'nin de içeriğini resim olarak paylaşabilirim ama işinize yaramaz. A dershanesi deneme sınavı soruları, şu sınavı çıkmış sorular gibi birçok materyal içeriyor. Bu adam Tarih-Coğrafya öğretmeniymiş kendi alanında öğrencileri için hazırladığı bol içerik var.
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen feuer »

araplar, çinliler, ermeniler, rumlar ve balkan topluluklarının Türk Ulusuna yaptığı soykırmlar soykırım olarak itibar görmüyor ne yazık ki dünya kamuoyunda.

Ne zaman ki güçlü olursun hakkın olanı alırsın. Azerbaycan'ın zulumler ile elinden alınan toprakları söke söke nasıl geri aldığını birlikte izledik. Her ne kadar 2 siyasi aktörün şovuna dönse de Azerbaycan Türklerinin hakkıydı o topraklar ve geri alındı.

Kıbrıs müdahalemizde haklı bir askeri olaydı ki soydaşlarımıza sistematik bir yok etme politikası uygulanıyordu.

Osmanlı-rus savaşı öncesi sonrası ve balkan savaşlarında, benim de soyumun geldiği balkan toprakları gerek masabaşında adi hükümdarlar elinde tek kurşun atmadan satılır ya da savaşlarda giderken oradan sadece bir avuç insan kurtarabilmiştir canını, açlıktan hastalıktan ya da çetelerce öldürüle kırıla bir avuç insan dönebilmiştir. Ömer Seyfettin yaşananlardan bir bölümünü çarğıcı bir şekilde betimlediği Beyaz Melek isimli öyküsü gerçekten yaşananların aynasıdır.

Uygur Türklerine bugün yapılanlar en kötü insanı insanlığından utandırır. Küçücük bebeklere bile sırf Türk olduğu için işkence ediliyor.

Ermenilerin 1. Dünya Savaşı ve sonrasında Milli Mücadele döneminde yaptıklarını burada anlatmayalım canımızı daha fazla sıklmayalım.
Paylaşım için teşekkürler tekrardan.
Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Ömer Seyfettin'in tüm eserlerini okuduğumu sanıyordum. Beyaz Melek'i duyunca şaşırdım... Belki de okudum hatırlamıyorum. Arşivime bir bakayım çok sağolasın.
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen feuer »

Düzeltme yapalım "Beyaz Lale"
Kızın betimlemesi sebebiyle aklımda öyle yer etmiş.
Düzeltmeme sebep olduğun için ben teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Tamam okudum okudum onu. Kızın adı "La'li". Ancak vicdansızlığı ile ünlü bulgar komutan okuyamadığı için "Lale" diyordu.

Ömer Seyfettin'in eserlerini çok severim. Şimdi olsa baştan hepsini tekrar okurum.
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen feuer »

Bende toplama bir öykü kitabı vardı. Bir derneğe bağışladım. Çok fenadır beyaz lale ve o öyküler gerçeklerin betimlemesidir. :(