Bu Uzaylı Irklar İnsanlık İçin Tehdit Olabilir mi?

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8142
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Türkiye Cumhuriyeti

Bu Uzaylı Irklar İnsanlık İçin Tehdit Olabilir mi?

Mesaj gönderen trwe » 22 Ağu 2018, 20:45

Resim

Evren, sonsuzluğa en yakın olgulardan bir tanesidir. O kadar büyüktür ki; sadece insanlık için yaratılması geri kalan yerinin ‘deyim yerindeyse’, “israfa” uğraması demektir. Bu büyüklükteki, bu alanda dünya benzeri trilyonlarca, hatta katrilyonlarca gezegen bulunma ihtimali çok yüksektir. Bu gezegenlerin bindi birinde yaşam, yaşam bulunan gezegenlerinde %1’inde zeki bir yaşam bulunsa yine de elimizde bizim gibi zeki yaşam barındıran milyonlarca gezegen kalırdı.

Evrenin yaşının 13,5 milyar yıl, dünyanın yaşının 4,5 milyar olduğu düşünülmektedir. İlk insan ise bundan ortalama 200 bin yıl önce ortaya çıkmıştır. İlk insandan bu yana (özellikle son yüzyıl) teknolojik gelişmişliğimiz ortada. Peki ya, bizimle aynı şartlarda meydana gelen, başka bir x yıldızının etrafında dönen bir gezegen olsa. Bu gezegenin ise bizden tek farkı, orada ortaya çıkan zeki yaşam bundan 1 milyon yıl önce görülmüş olsa. Şu anda x gezegenindeki teknolojik seviye ne durumda olurdu. Bir düşünsenize! Tabi bu ihtimal her zaman var.

Peki, yıllar sonra bizim evrene yaydığımız radyo sinyalleri bu gezegene ulaşsa, oradaki zeki yaşam yerimizi tespit etse! Ayrıca bu ırk teknolojik gelişmeleri sayesinde yıldızlar arası yolculuk yapabiliyor olsalar. Buraya geldiklerinde “iyi niyetli” olma ihtimalleri nedir? İşte bu soruya cevap vermek çok zordur. İşte bu ve buna benzer pek çok mantıklı sebep, bu ihtimali hiç de hafife almamamız gerektiğinin gereğidir.

Kaynak Site: http://www.moymak.com

TRWE_MMXII
YAZILIM EDİTÖRÜ (Alaydan Yetişme...!)
REASMCODERİNG
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!Cevapla