Adını Hatırlayamadığımız Filmler

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Adını Hatırlayamadığımız Filmler

Mesaj gönderen shampuan »

Merhabalar.

Bu başlıkta adını hatırlayamadığımız filmleri soralım. Bilenler bilmeyenlere söylesin, IDMB linki atsın. Muhakkak birçoğumuzun geçmişte izleyip adını unuttuğu ya da bilmediği filmler vardır. Şayet bu filmleri arıyorsanız umarım bu başlık size faydalı olacaktır.

1-Filmler konusunda derinlemesine tecrübemiz yoktur; her sorulan filmin adını biz de bilmiyor olabiliriz. Bu nedenle sorduğunuz anlattığınız filmleri bulamayabiliriz.
2-Sorulan filmi bulan/bilen arkadaşlar korsan indirme linki vermesin. Sadece IDMB sayfası ve/veya filmin fragmanını, traylerini vb paylaşsın. "Bu mu?" diye sorsun. Soran arkadaş da sunulan verileri inceleyip olumlu ya da olumsuz yanıtlasın.
3-Müstehcen filmlerle ilgili bilgi vermiyoruz. E yani :D
4-Yasaklanmış, gösterime kapatılmış filmler konusunda yardım edemiyoruz.

Örnek:
Küçük bir çocuk, arkadaşıyla beraber bir gün bir lunaparka gidiyor. Burada bir dilek makinesi görüyor ve bozuk para atarak "keşke büyük olsam" diye dilekte bulunuyor. Ardından dileği gerçek oluyor ve ertesi sabah kalktığında yetişkin bir adam olduğunu anlıyor. Arkadaşı ile beraber evinden uzaklaşıyor, bir oyuncak firmasında iş buluyor. Filmin sonunda o makineyi bulup "tekrar küçük haline dönmeyi" diliyor ve dileği gerçekleşirken film bitiyor.

Yanıt:
Filmin adı "Big". Tom Hanks oynuyor.
IDMB linki şudur: www.........
Trayleri: www.........

Arayıp bulamayanlar için devam ediyorum:

Bir ingiliz dizisi. Bir çocuk zaman zaman bir köpeğe dönüşüyor. Belli zamanarda da tekrar insana dönüşüyor. Ailesinden ve çevresinden bu durumu gizliyor; bir arkadaşı dışında. 90'lı yıllarda yayınlanmıştı.

Dizinin adı: Woof!

-------------------
Ailecek bir çiftlikte yaşayan bir aile var. Babaları uzakta ya da ölmüş. Bu evde bir de köpek besleniyor. Köpek bir şekilde saldırıya uğruyor ve kuduz kapıyor. Alie durumu anlıyor ve filmin sonunda genç çocuk üzülerek köpeği tüfekle vuruyor.

Filmin Adı: Old Yeller.
-------------------
Çizgi Dizi. Eğer küçücük bir gezegende yaşayan, her bölümde bir kuyrukluyıldız yakalayıp maceralara atılan küçük çocuğun çizgi dizisini merak ediyorsanız, adı Küçük Prens. Orjinal adı: “The Adventures of The Little Prince”. 90lı yıllarda yayınlandı. Aynı isimli çocuk kitabından uyarlamadır.
-------------------
Çizgi film. Neye dokunsa yeşillikler, güzel otlar biten çocuğun çizgi filminin adı: "yeşil parmaklı çocuk" veya "yeşil parmaklı tistu" olarak biliniyor kitabı da var çocuk kitabı internette bulunmuyor film olarak trt'de yayınlanmış.
-------------------

Bunlar örnek. İnternet ortamında arayıp bulamayan arkadaşlar bu iki-üç taneyle şimdilik idare etsinler. Zaman zaman ziyaret ettikçe ben de soracağım. Aranızda tecrübeli arkadaşlar varsa beraber yardımlaşalım.

Şimdilik hoşçakalın.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Re: Adını Hatırlayamadığımız Filmler

Mesaj gönderen velociraptor »

Teşekürle faydalı bir başlık olacağını düşünüyorum , hayırlısı diyelim :)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Bingazi yakınlarında çöl bölgesinde bir uçak, bir petrol sahasına yolcu ve malzeme götürmek üzere havalanır. Uçağın içinde birkaç adam, bunlardan iki ya da üçü asker, diğerleri sivildir. Uçak eski model bir uçaktır ve sorunları vardır. Bir süre çöl üzerinde uçtuktan sonra çöl fırtınasına yakalanır ve motorları hasar görerek düşer. İki kişi ölür ama diğerleri kurtulur. Çölde çaresiz kalan adamlar, ellerindeki imkanlarla hayatta kalmaya çalışıp sınırlı miktardaki suyu idareli kullanırlarken yardım beklemektedirler fakat, maalesef bekledikleri yardımın gelmeyeceğini anlamaları uzun sürmez: uçak fırtınadan kurtulmak maksadıyle rotasından çok açılmıştır. Aralarından "uyuz" bir herif, "uçak tasarımcısı" olduğunu söyleyerek düşen uçağın parçalarından yeni bir uçak yapılabileceğini söyler. İlk başta buna yanaşmayan ekip, sonradan çalışmaya başlar... Filmin sonunda uçak tamamlanır ve yakınlardaki petrol sahasına iniş yapar. Başarırlar.

BULUNDU:
Sonsuz uçuş
Orjinal adı: the flight of the phoenix
Yapım: 1965
Kaynak: https://www.imdb.com/title/tt0059183/
Filmin yeni versiyonu 2004'de çekilmiştir. Senaryosunda değişiklikler yapılmıştır. Bu defa olay Moğolistan'da geçmektedir. Kişiler ve olaylar görece farklıdır. Kaynak: https://www.imdb.com/title/tt0377062/

Birçok kişi için sıkıcı gelebilir. Ben çocukken izlemiştim çok hoşuma gittiği için arıyor, bulamıyordum. Nihayetinde filmi bulmayı ve indirmeyi başardım.
En son shampuan tarafından 13 Ağu 2018, 17:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Zaman makinesine binip geçmişe giden kız Alana

Dizi film. “Alana” diye gelecekten gelen yada ona benzer bir kız var. Bilekliğe benzer kendisiyle konuşabilen bir bilgisayara sahip. Bir de kristalimsi bir zaman makinesi var camdan. Bu zaman makinesine binip, değişik zamanlara gidip gelebiliyor. Alnına taktığı bir bilezik gibi birşeyle telekinezi gibi yetenekler sergileyebiliyor. Dizinin son bölümünde bilekliğe benzer küçük bilgisayar bir füzeyi yönlendirmek için kendini feda ediyor, füzenin yüzeyinde kilitli kalıp ayrılamıyor ve veda ederek gidiyor. Zaman makinesi elmas şeklinde ve kapıları açılıyor, içine binince hızla dönerek yıldırımlar çıkararak yok oluyor(yolculuğa çıkıyor)

BULUNDU
Dizi adı: "gelecekten gelen kız", avusturalya yapımı filim, australia production.
Orjinal adı: The Girl from Tomorrow
Kaynak: https://www.imdb.com/title/tt0098803/

Doksanların başlarından çocukluğumuzda TRT'de ya da ilk özel kanallarda gösterilen bir dizi idi. Bu kuşağa denk gelenlerimiz hatırlayacaktır. Youtube'da playlist olarak bulunuyor. TR altyazısı-seslendirmelisi yok. Ama arşivlemek isteyenler youtube'dan diziyi indirip arşivleyebilir.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

teşekkürler
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Rica ederim Velociraptor zevkle.
------------------------------------
Tosbağa Walkswagen arabalı film.

Eğer yıllar evvel beyaz tosbağa arabalı bir film izlediyseniz, bu tosbağa araba konuşuyorduysa, üzerinde bir rakam vadıysa ve yarış yaptığını hatırlıyorsanız ve de bu filmi bulamıyorsanız;

Filmin adı: Filmin belli bir adı yok, çünkü hem film birkaç bölüm halinde hem de her film farklı adlandırılmış. Yine de "Aşk böceği" diye biliniyor. Fakat filmi ararken "Herbie" terimi kullanmalısınız; çünkü arabanın adı bu. "Herbie film serisi" ya da "The Series of Herbie Film" diye aratabilirsiniz.

Araştırmalarım eksik olmakla beraber filmlerin isimleri şöyle(İngilizce-Türkçe karışık vereceğim):

The Love Bug (Aşk Böceği) (1968)
Herbie Rides Again (1974)
Herbie goes to Monte Carlo (1977)
Herbie Goes Bananas (1980)
The Love Bug (1997 Tekrar çekilmiş)
Herbie Tam Gaz - Herbie Fully Loaded (2005)

Yapımcı şirket: Walt Disney.
IDMB vermiyorum, basit bir arama ile karşınıza çıkıyor. Üzerinde 53 rakamı bulunan beyaz tosbağa arabalı filmler.
Resim
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 896 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Denizler Altında 20000 Fersah
Uzay Yolu Atılgan
Yıldızlar Arası
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Çocuk filmi- Yabancı film

Çocuğun birisi bir gün küçük bir karakalem buluyor. Ve bu karakalemle ne çizse ertesi sabah/birkaç saat sonra gerçek olduğunu farkediyor. Bir fil çiziyor ve ortaya çıkan (gerçek olan) bu fille arkadaş oluyor... Fili beslemek için bir fırından 20 kadar ekmek satınalması fırıncıyı çok şaşırtıyor... Maceralı güzel bir çocuk filmi.

Bu filmi benim için bulabilirseniz çok minnettar kalırım.
-------------------------------------------------------------------------

#zarla oynanan oyun konulu film

Bulduğu gizemli bir oyun setini arkadaşıyla oynayıp oyundaki sihirli olaylar nedeniyle garip ve abartılı olayların gerçekleştiği bir film hatırlıyor ve merak ediyorduysanız, konusu birbirine benzeyen iki film var:

1- Jumanji
https://www.imdb.com/title/tt00113497/
Bu filmin "2"si de çekildi ama orjinali kadar güzel olmadığı yönünde eleştiriler alıyor.

2- Zathura: Bir uzay macerası
https://www.imdb.com/title/tt0406375/
Harika bir filmdir ve muhakkak izlemenizi öneririm. Jumanji de güzeldir ama biraz sıkabilir.
---------------------------------------------------------------------------
Adını hatıryalamayıp bulmak istediğiniz filmler varsa anlatın, bulmaya çalışalım.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

trwe yazdı: 20 Ağu 2018, 14:33 Denizler Altında 20000 Fersah
Uzay Yolu Atılgan
Yıldızlar Arası
Kara Şimşek (Dizi)
Indiana Jones Serisi
Ölülerin Günü (1965)
Er Ryanı Kurmak (1998)
Hitler Kötülüğünün Yükşelişi
Hayat Ağacı (Dizi)
Altın Kızlar(Dizi,Komedi)
Bill Cosby Show (Dizi)
A Takımı (Dizi)
Rambo Serisi
Uzay Yolu,Turist Ömer (Türk Sineması)
Battal Gazi (Türk Sineması)
Kara Murat (Türk Sİneması)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

@trwe,
Film tavsiyesi vermiyoruz; adını hatırlayamadığımız, geçmişte çocukluğumuzda görüp şimdi arayıp bulamadığımız filmleri şeyediyoruz :D
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

shampuan yazdı: 22 Ağu 2018, 14:29 @trwe,
Film tavsiyesi vermiyoruz; adını hatırlayamadığımız, geçmişte çocukluğumuzda görüp şimdi arayıp bulamadığımız filmleri şeyediyoruz :D
Yok ben tavsiye vermiyorum gençliğimdeki flim ve dizileri sıraladım Gene yanlış anladın sanırım :lol: