1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Çekirdek Kavgası......Ve Sonuçları......

Gönderilme zamanı: 06 Tem 2018, 03:36
gönderen trwe
Linux cephesinde büyük kavga!
Linux'un baç geliştiricisi Linus Torvalds'ın ağzından dökülen bu küfür, ortalığı karıştırdı!


Linux işletim sistemi çekirdeğinin geliştiricisi ve proje yöneticisi Linus Torvalds, açık kaynak kodlu işletim sisteminin önemli bir yazılımında açığa çıkan hatalı kodlar nedeniyle kodun geliştiricisine ağır sözler sarf etti. "Senin ***** kodlarından çok yoruldum artık!" ifadesini kullanan Torvalds, Kay Sievers isimli geliştiricinin kodlarını yayına almayacağını belirtti.

Sievers'in kodları Linux'un çekirdeği hakkında değil ancak çekirdeğin yüklenmesinden hemen sonra yüklenmeye başlayan ilk yazılımın kodları. Ancak yazılım yüklenirken ekranda o kadar çok satır yazmaya çalışıyor ki, işletim sisteminin açılışı çöküyor ve sistem kilitleniyor.

Sievers ise Google+'dan yaptığı açıklamada söz konusu kodların bir yıllık olduğunu, son bir yıldır artık Linux için kod yazmadığını ve Linux'u geliştirme faaliyetlerine son verdiğini açıkladı. Bunun sebebi olaraksa açık kaynak kodu camiasındaki insanların çocukça ve çirkin tavırlar sergilemesinden bıkmasını gösterdi.

Kaynak:CHIP/TR
TRWE_2012
[Yazılım Editörü]

Re: Çekirdek Kavgası......Ve Sonuçları......

Gönderilme zamanı: 06 Tem 2018, 13:32
gönderen velociraptor
Resim

Linux başlangıçta mantık olarak son derece yanlış bir yol izledi , insanların işlerini kolaylaştırmak yerine birşeyler yapmaları için kod yazmalarını teşvik etti böylece yayılamadı devir artık bırakın kod yazmayı klavye bile kullanmadan sesli komut devri , linux çekirdeği üzerine java arayüzü ile çıkış yapan Android in yaklaşımı ve mantığı tamamen insanların işlerini kolaylaştırmak olduğu için tutuldu , basitlik , sadelik , en eğitimlisinden en eğitimsizine kadar herkese ulaşabilmek (İşin sırrı) , yoksa birisi yarın bir işletim sistemi yazar sadece C ++ bilenler kullanabilir , son derece büyük yanlış. İşte bu nedenledirki Linux kullanım oranı %3 lerden %0,8 lere geriledi.