Dünya da Para Sistemi Nasıldır?

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Dünya da Para Sistemi Nasıldır?

Mesaj gönderen yesilaygunes » 27 Eki 2014, 16:56

Örneğin Türkiye de turistler Dolar Euro Sterlin kullanarak alışveriş yapabiliyor bildiğim kadarıyla. Türkler Amerikada Avrupa da ve dünyanın diğer ülkelerinde TL ile alışveriş yapabilir mi
Amerika nın Para politikası nasıl? Avrupanın Para politikası nasıl Çin'in para politikası nasıl Rusyanın japonyanın para politikası nasıl. Uluslar arası ticarette parabirimlerinin konumu nedir?
“Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret.” Konfüçyüs

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: Dünya da Para Sistemi Nasıldır?

Mesaj gönderen velociraptor » 27 Eki 2014, 22:18

bunlar onlarca kitapla anlatılmaz :) yurt dışında TL nin geçtiğini sanmam , almanyada geçmiyor mesela
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen yesilaygunes » 27 Eki 2014, 22:31

Almanya da TL'nin geçmemesi TL ye özgü mü mesela Dolar geçiyor mu? Yasal olarak durum nasıldır?
“Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret.” Konfüçyüs

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 27 Eki 2014, 23:48

Geçen yerler varsa bile ben görmedim , EURO dışında para geçmez , Aslında Almanlar Amerikanları , onların kültürlerini , paralarını , dillerini hiç sevmezler ve nefret ederler orada bu durum bana da işlemiş olacakki Türkiyeye döndüğümde kızların çizme giymesinden tut ta (USA modası), alışveriş yerlerindeki ingilizce yazılara kadar Amerikan kültürüne ait ne varsa midemi bulandırmıştı , halende alışabilmiş değilim resmen iğrenç geliyor
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free