Türksat 4A kanal frekans ayarları

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Türksat 4A kanal frekans ayarları

Mesaj gönderen yesilaygunes » 18 Eyl 2014, 18:11

Türksat 4A’ya geçiş yapacak olan televizyon ve radyo yayınlarının frekans değişiklikleri , 17 Eylül 2014 tarihini 18 Eylül 2014 tarihine bağlayan gece yarısı yapılacaktır.

Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılacak, yeni TV kanallarıyla birlikte Türksat uyduları üzerindeki TV kanal sayısı 500’ün üzerine çıkacaktır.

Uydu Alıcıları Ayarlanması

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecektir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-ka ... me-sistemi adresinden ulaşabilirsiniz.

Diğer uydu alıcıları içinse, 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılmalıdır.

Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° yörüngesinde kullanıcılara daha fazla TV ve radyo kanalı izleme imkânı sunmaktadır.

http://www.aktifhaber.com/turksat-4a-uy ... 46179h.htm
“Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret.” Konfüçyüs

Kullanıcı avatarı
Ond3rkor
Global Moderator
Global Moderator
İletişim:

Re: Türksat 4A kanal frekans ayarları

Mesaj gönderen Ond3rkor » 18 Eyl 2014, 18:15

evet bugün çok kişi aradı beni de frekans ayarı yapmam için :D bilgilendirme içinde teşekkürler.
Mareşal Gazi
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
ney_bey
Gigabyte3
Gigabyte3

Mesaj gönderen ney_bey » 19 Eyl 2014, 02:20

teşekkürler bir ara 4 uydu dan tv izliyordum görenler nasa yı mı takip ediyorsun diye dalga geçiyorlardı o yuzden geçişi yapmak zor olmadı teşekkürler
ya sev ya terket

Kullanıcı avatarı
Ond3rkor
Global Moderator
Global Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen Ond3rkor » 19 Eyl 2014, 09:52

abi doğru demişler nasayımı takip ediyosun :D peki abi 4 uyduda güzel kanallar var mıydı yanı değdimi belgesel kanalları var mıydı güzel miydi bende d-smart varda onlarıda bağlasam değer mi.
Mareşal Gazi
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
trasmus
Kilobyte4
Kilobyte4

Mesaj gönderen trasmus » 19 Eyl 2014, 12:15

Dün benim için bayağı yorucuydu, komşular sağolsun gören çağırıyor "uydu bozuldu kanallar çekmiyor bir bakıver" :D
Kumandası bozuk ve uydu alıcısı artık miladını doldurmuş makinelere denk gelince kurulum 1 saati alıyor :wink:

Kullanıcı avatarı
Ond3rkor
Global Moderator
Global Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen Ond3rkor » 19 Eyl 2014, 13:29

evet kumanda ve uydu eski ise çok problem onlarıda geçtim kanal düzenlemesi istiyorlar o iş beni yoruyor.:D
Mareşal Gazi
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 19 Eyl 2014, 13:50

Bizdeki Samsung LED tv Ve next uydu alıcısında da sorun çıktı ; Önce fabrika ayarlarına döndürmek zorunda kaldım Sonrasında internetten en son S/W yi indirip USB ile attım (Uydudan güncellemiyordu) ; sonrasında Uyduya bağlanıp terkar bir güncelleme yükledi ve anca kanallar geldi - Yoksa frekans ayarlarını yapsamda sinyal almıyordu - Garip , adamlar hepimizi Uyducu yapacak :)
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
STAN
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen STAN » 19 Eyl 2014, 13:54

evdeki tv dde ilkin beceremedim.ikinci sefer 5 dakka aldı.bilgisayarda skystar2 ile de bütn kaanalları buldum oh.hele ki beni çağıran filan yok :)
vur gelişine

Kullanıcı avatarı
ney_bey
Gigabyte3
Gigabyte3

Mesaj gönderen ney_bey » 25 Eyl 2014, 13:25

Ond3rkor yazdı:abi doğru demişler nasayımı takip ediyosun :D peki abi 4 uyduda güzel kanallar var mıydı yanı değdimi belgesel kanalları var mıydı güzel miydi bende d-smart varda onlarıda bağlasam değer mi.
valla kardeşim ne istediğine bağlı ben türksat, hotbird , hispesat ,sirus , birde astra nın küçük bir bölümü ( astra uydusu 4 m lik çanakla tamamı izlenmekte ) bu kanallarda aradığın ne ise bulmak mümkün he birde şifre kırıcı kartlar mevcut tabiki :D
ya sev ya terket