Windows 7 Verilen Destek 2015′te Bitiyor

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Windows 7 Verilen Destek 2015′te Bitiyor

Mesaj gönderen yesilaygunes » 09 Tem 2014, 22:56

Resim

Microsoft, eski işletim sistemlerini birer birer aradan çıkarıyor!

Geçtiğimiz Nisan ayında, Windows XP’ye verilen resmi destek sona ermişti. SıradaWindows 7 var. Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamalara göre Windows 7 için sağlanan ücretsiz yama ve güncellemeler 13 Ocak 2015′te sona erecek.
Ancak Windows 7 kullanıcıları hemen üzülmesin. Windows 7, 2020 yılına kadarkullanılabilecek. 2015 yılı başı itibariyle sadece güvenlik güncellemeleri ücretsiz olaraksunulacak. Geriye kalan sistem düzenlemeleri ve yamalar için 3. parti kuruluşlaragüvenmek ya da Microsoft’a para vermek gerekecek.
Anlaşılan o ki, Microsoft eski işletim sistemlerine vakit ayıramıyor. Şu aralar Windows 8′igeliştirmekle uğraşan Redmond merkezli teknoloji devi, ilerleyen süreçte Windows 9′upiyasaya çıkartmak istiyor. Son söylentiler önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde Windows 9′a dair ilk bilgileri alacağımızı işaret ediyor.
14 Ocak 2020 tarihi itibariyle de Windows 7′ye elveda diyeceğiz. O zamana kadar ufaktan işletim sisteminizi değiştirmekte fayda var. :D
“Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret.” Konfüçyüs

Kullanıcı avatarı
Ond3rkor
Global Moderator
Global Moderator
İletişim:

Re: Windows 7 Verilen Destek 2015′te Bitiyor

Mesaj gönderen Ond3rkor » 09 Tem 2014, 23:20

önceden bir ürünü yapalım ama iyi yapalım uzun ömürlü olsun mantıgı vardı sımdı bir ürünü yapalım iyi olsun ama kısa ömürlü olsun ki bize devamlı delir mantıgı getirsin yerleşti bütün elektronik ürünlerde şirketler daha cok para kazanmak için yapmayaçağı şey yok yani :D
Mareşal Gazi
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 09 Tem 2014, 23:57

Evet , gelirin sürekliliği esas kabul ediliyor , geçmişte japon SONY firması okadar sağlam mallar üretti ki bir aldınızmı 30 sene kullanırdınız nerden mi biliyorum 1985 lerde alınma SONY walkmann imiz halen duruyor ve çalışıyor ondaki ses kalitesi günümüz Milyarlık sistemlerinde yoktur , işte o nedenle Japonlar üretimi Çine kaydırdı çünkü gereğinden fazla kaliteli mal üretiyorlardı , istesenizde bozamıyordunuz.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
Ond3rkor
Global Moderator
Global Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen Ond3rkor » 10 Tem 2014, 00:17

aynen öyle abi bizim 20 yıl önce aldgımız dolabı suan yeni degiştirdik yada benım yaşımda olan tv hala çalışıyor ama yeni bişey aldın mı ideal ömrü 5 yıl.
Mareşal Gazi
Mustafa Kemal Atatürk