Q-Dir: Harika Bir Dosya Yöneticisi

Kurulum gerektirmeyen (portable) programların paylaşım alanıdır..
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Q-Dir: Harika Bir Dosya Yöneticisi

Mesaj gönderen shampuan »

Başlığı atarken abartmadım. Bu programı son bir haftadır deniyorum. Hatta direkt kullanıyorum. Son derece kullanışlı ve güzel bir çoklu dosya yöneticisi. Çok kalabalık ve karman çorman bir arşivim var. Bu arşivin düzenlenmesi için birden fazla pencerenin açık olması gerekiyordu. O ara tesadüfen portable free yazılımlar tutan bir sitede gezerken gördüm. Önce programın logosuna bakıp beğenmemiştim. Ama bu nedir diye bakınca tek pencerede birden fazla (maks.4) iç pencere açılabilen ve pencereler arasında kolayca işlem yapılabilen bir program olduğunu resimlerden gördüm.

Özellikle dosyalarımı sınıflandırırken, çöp dosyalarımı temizlerken, arşivlerimi düzenlerken inanılmaz kolaylık sağladı ve işlerimi son derece hızlandırdı. Çok kolay adapte oluyorsunuz ve derhal kullanıma geçebiliyorsunuz. Şu ana kadar bir bug ile karşılaşmadım. Çok beğendiğim için size de tavsiye etmek için başlığı açtım. İndirip bir deneyin, beğenmezseniz siler atarsınız.

Görsel atmıyorum, zaten kaynak sitede var.

https://www.portablefreeware.com/index.php?id=1431

Kaç pencereli çalışacaksanız sağ-üstteki seçeneklerden seçin, kullanın. Her pencerenin sağ-alt kısmında sil-kes-kopyala-yapıştır var. Hiçbir pencereyi kapatıp diğerine geçmek zorunda kalmadan ondan ona-ondan ona aktarın. Karşılaştırın, gözden geçirin...

Alternatif kaynak:
https://portableapps.com/apps/utilities/q-dir-portable

Ayrıca bakınız:
Disk arşivlerinizi düzenlemede, ikiz disk oluşturmak, iki disk arasında fazla/eksik dosyaları tesbit edip silme ya da diskler arası koplayama yapmak için, freefilesync çok iyi bir yazılımdır.
CCleaner programının içerisindeki mükerrer dosya tesbit ve temizleme yazılımı, denediğim yazılımlar içinde -bana göre- en iyisidir. Program arayüzü, imkanlar, seçenekler, kullanım kolaylığı açısından...
Diskinizdeki hangi tür dosyaların en fazla yer kapladığını, gerek grafikler gerekse tek tek size gösterip tesbit etmenizi sağlayan en iyi yazılım, yine bana göre, CCleaner içindeki disk analizerdir. Bu özellik sayesinde farketmeden 4-5GB boyutunda bazı film dosyaları tuttuğumu sonradan farkedip dönüştürerek düşürdüm. Eğer bu program, böyle, tam istediğim gibi çalışmasaydı sayısız film içinden bunu tesbit etmem mümkün olmayacaktı.
HDD kullananlar için en iyi defragmenter, Raxco firmasının ürettiği Perfect Disk'tir.

Bu yazılımları bizzat ve uzun süreler test ettim, ona göre yazıyorum. Arşiv işiyle uğraşanların yararına olabilirler. :arrow:

İyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4609 kez

Re: Q-Dir: Harika Bir Dosya Yöneticisi

Mesaj gönderen velociraptor »

teşekkürler