Yandex Screenshot Editor

Kurulum gerektirmeyen (portable) programların paylaşım alanıdır..
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Yandex Screenshot Editor

Mesaj gönderen shampuan »

Geçenlerde yandex hesabım için, "bir artısı var mı?" diyerekten yandex masaüstü uygulaması kurmuştum. Bu uygulamanın bana pek bir getirisi olmadığını anlayarak, önce program dizinindeki dosyaları 7z'leyerek yedekledim, ardından bugün kaldırdım.

Az evvel arşivlediğim dosyalarla uğraşırken, bir iki fazladan dosya dikkatimi çekti.

Resim

Öncelikle yandex, portable olarak başlamıyor yazayım bilginiz olsun. Ben de içerikteki o iki dosya nedir diyerekten screenshot uygulamasına bir bakayım dedim. Portable olarak çalıştı. Dikkat ederseniz içerikte yandex indirici, yandex kurulum dosyası falan var, içerik baya' büyük yani. Ben de ayrı bir klasörde çalıştırabilir miyim acaba diye bu editörün exe'sini başka bir klasöre attım. Bir iki dll eksik mesajından sonra ana program klasöründen o dll'leri sürükledim ve program sorunsuz çalıştı.

Şimdi şöyle;

Program, ekran görüntüsü aldıktan sonra, son derece sade, ve son derece kullanışlı bir ekran düzenleme imkanı sunuyor.

Kırpma: Foto fazla böyük olduysa işaretleyip kenarlarından kırpın.
Ok işaretleri kullandırma: inanılmaz kolay kullanılıyor, ok işaretleri lastik gibi esnek ve istediğin yere tutup uzatarak çekip brakıyorsun.
Kare, daire gibi işaretler, vurgulamak istediğiniz yerlerde çok rahat kullanılıyor.
Metin aracı mevcut. Resmin üzerine yazı yazıyorsunuz.
Keçeli kalem aracı mevcut. Yarı şeffaf ve renkli işaretlemeler yapın.

Uzun uzadıya resim atmak istemiyorum, paylaşıcam zaten denemek isterseniz indirip kullanabilirsiniz.

Eksi bir yönü var:

Masaüstüne ya da herhangi bir PC dizinine kayıt yapamıyorsunuz. İlla çektiğiniz ve düzenlediğiniz fotoyu yandex'e yüklemek zorundasınız. Eğer sıkıntı yok derseniz bir deneyin derim.

Dll dosyaları ile beraber ayıkladığım exe'yi .7z olarak arşivledim. Bende çalıştı, sizde de çalışırsa alın kullanın. Çalışmazsa bildirin.

İyi çalışmalar.

İndiragandilendirin:
https://drive.google.com/file/d/1i_PF1i ... sp=sharing

Haa, note uygulaması da çalışmıyor. Bir ekran açılıyor hesabınıza bağlanmaya çalışıyor ama bağlanamıyor.
Kullanıcı avatarı
April
Byte3
Byte3
Teşekkür etti: 259 kez

Re: Yandex Screenshot Editor

Mesaj gönderen April »

masa üstüne veya başka bir yere kayıt yapıldı teşekkürler
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4