Checkdisk-Scandisk Yazılımı

Kurulum gerektirmeyen (portable) programların paylaşım alanıdır..
Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Checkdisk-Scandisk Yazılımı

Mesaj gönderen shampuan » 01 Eyl 2019, 21:23

Arkadaşlar biliyorsunuz güncel windowslarda XP'de gelen detaylı tarama, düzeltme yapan scandisc yazılımı yok, yerine saçma sapan, işini doğru düzgün yapmayan bir scandisk yazılımı konmuş ama bunu yapmalarının nedeni kullanıcının hddsi bozulsun verileri uçsun, yeni HDD alsın maksatları bu...

Tabi ki bu işlem windows terminaline komut girerek de yapılabiliyor ama açıkçası bugün o komutu öğrensem, lazım olduğunda komutun parametreleri aklıma gelmiyor. Günümüzde playstation, xbox gibi firmalar

bırak komutu,
bırak klavyeyi,
bırak fareyi,
bırak kablolu joystiki,
hatta bırak kablosuz joysiki...

adamlar mikrodalga teknolojisi kullanarak uzaktan insan hareketlerini algılayarak oyun oynatıyorlar sana. Şu yüzyılda hala komut ile sistem yönetmek bu yüzden bana mantıklı gelmiyor. O yüzden ben de gezginlerden şu programı buldum: checkdisk 1.6. Aslında bu program yıllardır elimde var idi. Ama adı bir türlü aklıma gelmediğinden arşivimden bulamadım (evet, "checkdisk" kelimesi aklıma gelmedi, arayamadım!).

Neyse program portabıldır arkadaşlar, üstelik 32bit ayrı 64bit ayrı sürümleri var. Benim gibi ihtiyaç sahibiyseniz indirip deneyebilir ya da arşivleyebilirsiniz.

https://www.paehl.de/checkdisk

Resim

WindowsXPdeki hata düzeltme denetim kutucukları
Resim

Resimden gördüğünüz gibi orada "correct errors" hataları düzelt seçeneği mevcut. Bu kutucuğu doldurarak aynen windowsXPdeki gibi detaylı ve hata düzeltmeli işlem yaptırabilirsiniz.

İyi kullanımlar.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: Checkdisk-Scandisk Yazılımı

Mesaj gönderen velociraptor » 02 Eyl 2019, 00:12

Daha geçenlerde böyle birşey lazım olmuştu , eline sağlık
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen shampuan » 02 Eyl 2019, 03:14

Geçenlerde Tuğba hanım bu disk tarama olayını çok güzel paylaşmış. Ondan bakıp esinlendim. Bana kolay kullanımlı gui si olan program gerektiği için bunu tercih ettim.

Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen cankusa » 02 Eyl 2019, 07:25

Gūzelmiş sağolasın