Slimjet Browser Tüm Sürümleri

Kurulum gerektirmeyen (portable) programların paylaşım alanıdır..
burak35
Kilobyte3
Kilobyte3

Slimjet Browser Tüm Sürümleri

Mesaj gönderen burak35 » 06 Nis 2019, 13:22

merhabalar uzun bir aradan sonra ziyaret etmek istedim foruma öncelikle umarım başlığı doğru yere açmışımdır konuya gelelim. diyelim içinde ssd olmayan rami çok fazla olmayan eski bir bilsayarınız var ve kullandıgınız sistem de windows xp vista yada windows 7 böyle bir durumda chrome kurup kullanmanız çokta sağlıklı olmaz çünkü chrome kurdugunuzda bazı sorunlar illaki yaşayacaksınız örneğin kendi yaşadığım sorunları sonra çözümünü naçizane belirtmek istiyorum;
1 chrome kafasına göre size sormadan güncelleme yapar eğer internetiniz yavaş yada kotalıysa sorun yaşayabilirsiniz
2 sürekli arka planda software reporter adında bir exe grubu kendi kafasına göre belirli zaman aralıklarında çalışır ve bu exeler sisteminizden sizin haberiniz olmadan bilgi toplar
3 çok fazla işlemci kullanır chrome açıkken işlemci kullanımı çok dalgalanır
4 çok fazla ram kullanır neredeyse oyun açmıssınız gibi
5 çok fazla disk kullanır sanki çok büyük dosyalar kopyalar gibi
6 aslında dahili bir reklam engelleyicisi eklenebilir ama asla chrome u yapanlar bunu hayata geçirmez çünkü işlerine gelmez
7 kurdugunuzda sistemde az da olsa açılış kapanıslarda yavaslama görülür mesela benim bilgisayar normalde bir dönem 40 45 saniyelerde açılırken açılış süresi 5 ila 10 saniye artmıştır
işte bu gibi durumlarda yukarıdaki sorunlar yaşamayacagımız slimjet devreye giriyor birçok artısı vardır slimjetin ve yaklaşık bir senedir kullanmakta olup gözlemlediğim artılarınıda yazmak isterim
1 32 bit versiyonu oldugu gibi 64 bit versiyonlarıda vardır
2 chrome daki gibi sizden bilgi toplamaz sadece ilk indirip çalıştırdıgınızda ayarlar gidin gelişmiş ayarla tıklayın aşağıda gizlilik ve güvenlik secenegı altında "Slimjet'in geliştirilmesi amacıyla anonim kullanım istatistiklerini gönder" secenegıne tık atıp pasif duruma getirin
3 çok fazla işlemci kullanmaz
4 chromedaki gibi 12 15 tane arka planda exe çalıştırıp sistemi zorlamaz
5 dahili olarak içinde gömülü bir reklam engelleyici vardır siz ilk çalıştırdıgınızda reklam engelleyicisi açılsınmı diye size sorar aktif etmenizi öneririm ama isterseniz adguard yada ublock tarzı reklam engelleycilieride yükleyebilirsiniz
6 tek bir klasör altında çalışır sağa sola dosya kalıntı bırakmaz
7 chrome un desteklediği uzantıları destekler
8 belirli aralıklarla güncellenir isterseniz güncelleyebilirsiniz ama bana kalırsa gerek yok 18.0.4.0 sürümünü kullanıyorum ve sizde öneririm
9 sadece windows 10 a değil diğer sistemleride destekler örneğin : xp , vista ve windows 7
10 vpn eklentisi kurarsanı ip sızdırmaz webrtc özelliği vardır
11 belkide en önemlisi bu kurulumlu versiyonları oldugu gibi portable versiyonlarıda vardır ve gayet iyi çalışır önerim portable kullanmanızdan yanadır.
kısaca bir not: eger bilgisayarınıda ssd yoksa hdd varsa ve ikiye bölünükse size önerim işletim sisteminin kurulu oldugu C sürücüsü değilde D sürücünüze yani ikinci bir birime programlar adında bir klasör acıp programını oraya indirip açmanızdır böylece bilsiayarınız açılış kapanıs ve tepkime hızlarına kullandıgınız yazılım kötü etki etmez. bizzat böyle kullanıyorum tecrübeyle sabittir
gelelim nereden bulabilirsiniz. kendimi bildim bileli hep merak edip hep okuyup araştırmısımdır hatta ilkokulda ortaokulda okurken bile anneimin babamım topladıgı kitap ve ansiklopedileri karıstırırmısım o yüzden araştırmak iyidir ve birkaç ay önce slimjet in acaba bir forumu var mı ve yazılıma ait eski sürümlerin paylaşılgı tek link bulabilirmiyim diye ugrasmıstım ve nihayet bulmustum.
www.slimjet.com/en/forum/viewtopic.php?f=3&t=314
vermiş oldugum linkte slimjet browser a ait forumdan link vardır ve older versions a tıkladıgınızda bütün sürümler karsınıza çıkacaktır istediğiniz herhangi bir sürüm numarasına tıklayıp en tepedeki x64.exe yazan dosyaya tıkladıgınzda indirme işlemi baslayacak ve yazılım zip dosyası şeklinde inecektir
eğer ki az sistem kaynakları kullanan bir tarayıcı arıyorsanız ve chrome gibide olsun diyorsanız slimjeti tavsiye ederim
programa şu linkten https://www.slimjet.com/en/dlpage.php
ulaşabilir en güncel sürümü kullanabilirsiniz
uyumlu oldugu sürümler : xp den windows 10 a kadar tüm 32 64 bit sistemler
ayrıca xp ve vista kullanıcıları için özel sürüm slimjet 10 vardır
onada şuradan : https://www.slimjet.com/en/dlpage_xp.php ulaşabilirsiniz
umarım işinize yarar, zira benim çok yarıyor :)
portable is freedom :arrow:

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: Slimjet Browser Tüm Sürümleri

Mesaj gönderen velociraptor » 07 Nis 2019, 02:24

Sağolasın burak
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen cankusa » 07 Nis 2019, 07:51

Sagolasın

burak35
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burak35 » 08 Nis 2019, 13:53

teşekkürler , hem slimjet i hemde srware iron u uzun zamandır kullanıyorum , kullanırken gözlemlerimi ve tecrübelerimide yazdım , umarım herkesin işine yarar :)
portable is freedom :arrow: